Autor Tema: Kocijas-Univerzalac  (Pročitano 1984 puta)

Mr.Zakula

• Gost
Kocijas-Univerzalac
« poslato: April 26, 2006, 04:53:16 posle podne »
Ovo je musica koja nije cula za genocid!Satire klena u suvoj varijanti,pastrmku u mokroj,lako se pravi,lako se "frizira" (Pimp my Ride),obavezna u kutijici...Kocijasa koristim kada zelim da imitiram bube,mrave,zunzare...Sto se tice kopnenih muva.Aquaticne insekte,tacnije jednodnevke takodje imitiram kocijashem.Sada ima tu jedna stvarcica koja dosta utice na izgled mushice u ribljim ocima...
Kochijas sa policelonom,poliuretanom,balzom ispod tela od pauna uvek imitira bubu,zato sto dodavanjem tih materijala stvaramo konusan,mrsan oblik tela-vise lici na bubu npr..Jos nesto,mnogo bolje plovi i mnogo je primamljiviji za klena.Ovako napravljenog kocijasa mnogo agresivnije napada klen nego klasicnu varijantu.
Klasicnu varijantu koristim kada hocu da imitiram jednodnevke zbog "anemicne" forme,tanjeg tela...
Krila kod svih varijanti mislim da je najbolje praviti od polipropilena ili mesavine sa CDC-om (mrzi me da navodim zasto,valjda svi znate).U principu svasta moze da se iskoristi za krila,beli petao (vrhovi),kozija dlaka,segmenti iz krilnih pera patke,cvorka,...Evo i slicice...Verzija koju najvise koristim.
« Poslednja izmena: Maj 09, 2007, 08:43:53 posle podne dr.lucky »

Van mreže Durlanac

• Jr. Member
  • **
Re: Kocijas-Univerzalac
« Odgovor #1 poslato: Jul 29, 2007, 01:50:55 posle podne »
Svaka cast lepo izgleda  :tbumb: i mogu ti reci da su za Nisavu VRH MUSHICE kad kazem Nisavu mislim na nas Nishki deo nisave od vrezinskog mosta do jagodin male posto ja tu najvise pecam na kocijasa (naravno i na druge muve) pokazala se kao EXTRA lovni muharem
НИШАВА ЗАКОН

Van mreže Sjekloca

• Hero Member
  • Mi chiamo Bertorelli...
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 01, 2007, 04:07:28 posle podne »
Moze kocijas.... radi... nije los! Al ja preferiram renegade-a, i to velicinu 10-12... Pa nema klena koji nece da skoci na njega. I to ne od Jagodin male do vrezinskih basti, nego od Ciganskog kljuca pa sve do treceg tunela u Ostrovici!... a  i sire... ;)
Hasta la vitoria siempre!

Van mreže silvio

• Hero Member
« Odgovor #3 poslato: Januar 23, 2011, 08:25:48 posle podne »
Moja verzija Kočijaša
Udica 12#
Krila kreja
Nogice lugasti bosanski pjevac
Tjelo standard paun i crvena svila
rep zlatni fazan
konac osnovni sivi thred
« Poslednja izmena: Januar 23, 2011, 08:26:58 posle podne silvio »

Van mreže Mentalist

• Jr. Member
  • **
Odg: Kocijas-Univerzalac
« Odgovor #4 poslato: April 01, 2011, 04:09:58 posle podne »
Nakon 5 godina, ovo je prva musica koju sam svezao.

Kao mali sam vezao... Ali nisam pecao. Sad cu to povezati. Cak je ekipa jedne emisije htjela doci da me snimi, ali mi mama nije dala (imao sam 9 godina).

Valja li?

Van mreže drogi

• Hero Member
Odg: Kocijas-Univerzalac
« Odgovor #5 poslato: April 04, 2011, 08:46:16 posle podne »
Odlicna za prvi put, malo pogledaj kako originalno izgleda i samo vezbanje.
Bilo kako bilo svaka muva fata ribe, iako oku neizgleda idealno.
Ova tvoja ima neki smek ;)