Da li je efikasnije loviti klena musicarenjem ili plovkom?

VUK_FISHING

Newbie
Učlanjen(a)
08.10.2023.
Poruke
8
Broj reagovanja
2
Ja do sad sam uvek klena lovio plovkom i ponekad varalicom ali uglavnom plovkom.Razmisljam da krenem musicarenjem da ga lovim.
STA MI VI OREPORUCUJETE?
 

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
228
Broj reagovanja
420
Lokacija
Minhen
Najviše zavisi od vode druže. U plitkoj i sporoj vodi ćeš ga poplasiti sa plovkom, dok u dubljoj i brzoj vodi imaš više šanse na plovak.
Pored same učinkovitosti jedne i druge tehnike, tu je i aspekt meraka, koji uveliko ide na stranu "mahaća".
 

moca

Newbie
Učlanjen(a)
25.08.2023.
Poruke
10
Broj reagovanja
15
Lokacija
Ćuprija
Iskreno, plovkario sam isključivo klena, štuku i grgeča unazad 15 godina. I imao jako lepe primerke na veliki broj različitih mamaca, pogotovo na sezonske vocke, dzige, crevca itd. Ali od kad sam krenuo da mušičarim pre dve godine, plovak da sam i zaboravio, pre svega zbog lepote i dinamike pecanja na mušicu. Definitivno nešto što treba probati. A kad probaš tu i ostaješ. 😀 imaš po prethodnim temama savete oko opreme, svi su apsolutno ispravni, može se početi sa nekom korektnom i povoljnom opremom.
 

VUK_FISHING

Newbie
Učlanjen(a)
08.10.2023.
Poruke
8
Broj reagovanja
2
Najviše zavisi od vode druže. U plitkoj i sporoj vodi ćeš ga poplasiti sa plovkom, dok u dubljoj i brzoj vodi imaš više šanse na plovak.
Pored same učinkovitosti jedne i druge tehnike, tu je i aspekt meraka, koji uveliko ide na stranu "mahaća".
Znam ja klena najvise lovim u reci i u toj reci nekad voda prsusi i ostane bara ne bas mala bara ali dobro a kada budu poplave kod mene i to voda bude 4 metra mozda a ovako kad su suse 1 metar u vrh glave.Kada bude voda tekuca i kada poraste probacu sa musicom.
 
Vrh Dno