Nail knot ili konektor veza?

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Sta je po vasem misljenju bolje: Vezati nail knot izmedju kanapa i lpredveza ili  predvez sa kanapom preko konektora na kanapu? Ako ste za ovo drugo, kojim cvoricem vezati but predveza sa konektorom ili tu opet ide sistem omci za koji licno nisam?? ;)
 

dovla84

Senior member
Učlanjen(a)
06.06.2013.
Poruke
135
Broj reagovanja
0
Cao Grujo.
Ajd ja da ti odgovorim posto znam da se dvoumis da li da koristis taj konektor :)
Najbolje resenje je needle Knot ali u slucaju da ne menjas cesto predveze http://www.fishandfly.co.uk/knots/needle/
Ako cesto menjas onda omcice budu super resenje. Kao sto znas, ja sam vec koristio konektore i nisam video ni prednosti, ni mane stim da mi ne deluje preterano sigurno a ni elegantno.
Omca na omcu je princip koji je dobar i los istovremeno ali meni se cini da ima vise prednosti. Na forumu imas temu kako napraviti omcu na kanapu (mislim da je Alp postavio) tako da ne moras koristiti konektor.
Do sada nisam imao problema sa konektorom - nije mi spadao ni remetio zabacivanje ali nekako deluje suvisan na sistemu.
Za vezivanje tipeta na udicu koristim Palomar cvor koji mozes vezati zatvorenih ociju i nikada me nije izneverio. :)
Neko iskusniji ce se verovatno javiti i reci svoje misljenje pa ti sam izvuci zakljucak.
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Haha otkud si znao da se dvoumim za konektor?  :D S obzirom da planiram da koristim ove male prstene na spoju tipeta i predveza, racunam da ce mi predvez trajati poduze, pa mi se ovaj nidle knot cini kao super resenje ;) Hvala za link, zbogom omce  :-X
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
od kad sam ovog cilca video na you tube poceo sam ovako da spajam leader sa kanapom,prosto brzo i izdrzljivo...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=kjq81X8YWXI[/youtube]
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Iz nekog razloga, stoji "invalid youtube link". Ako bi mogao da linkujes ponovo  :tbumb:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Tie fly line to leader with out needle: https://youtu.be/kjq81X8YWXI
evo ovako...
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Gruja je napisao(la):
Sta je po vasem misljenju bolje: Vezati nail knot izmedju kanapa i lpredveza ili  predvez sa kanapom preko konektora na kanapu? Ako ste za ovo drugo, kojim cvoricem vezati but predveza sa konektorom ili tu opet ide sistem omci za koji licno nisam?? ;)
  To sve zavisi od  vrste ribe, klase i nacina musicarenja kojim lovimo ,,,, Ako lovimo  tezim sistemima strimerima ili tonucim snjurama  pogotovo big game  bolje je koristiti  licno napravljenu omcu  vezanu ne varenu od srzi  snjure pod uslovom da je srz snjure  upredeni nilon a ne monofil ,,, To je najpouzdaniji  nacin sto se tice  sigurnosti protiv  kidanja ,,,Za finije musicarenje  pogoto suhom muhom  dajem prednost konektorima  pogotovo ako ih napravimo sami po nasem ukusu i doradimo da bolje plivaju
 
Vrh Dno