Udice

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Aventik Eupheng, model EP 9230 i model EP 9240. Gledao i lupom, okce je na svakoj blago spljosteno ali sam pomislio da nece biti problema...EP 9230 u velicini 14 sece Sunline Siglon V 0.128mm ko ziletom. 16 malo bolje okce ali vrhovi uzas, bilo koji kontakt sa kamenom vrh se iskrivi za 90°.

Namerno sam ih danas forsirao ali to je to sto se mene tice. Dovoljno retko pecam da ne zelim da mi kinesko smece kvari dozivljaj.
Ja već zadnjih par godina koristim 9240 i nemam problema sa kidanjem tipeta.
 

gomboc

Junior member
Učlanjen(a)
30.01.2009.
Poruke
25
Broj reagovanja
12
@eko

Kolega verujem, moja iskustva i kao sto se da procitati jos nekih kolega su na zalost drugacija. Moja je greska sto sam poverovao da za 1.5 usd mozes da kupis 50 dobrih udica.

Da ne punimo temu bzvz o ovim udicama, kao sto rekoh ja necu vise gubiti vreme i zivce sa Aventik Eupheng udicama. Ko zeli, rado cu mu ustupiti ove moje.
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Ja kupujem pakovanja po 100 kom, ne bi trebalo da je neka razlika u odnosu na te od 50 kom. Baš sam danas pričao sa drugarima u vezi toga, ni oni nisu primetili da okce kida tipet. Jedino što od ture do ture zna da se razlikuju, neke su mat a neke niklovane.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.731
Broj reagovanja
1.051
Lokacija
Svilajnac
IMG_0412.png

Isto sam po 100 uzimao, 9230 jig, suve i zakrivljene, generalno sve pljunuti Dohiku izuzev lošeg okceta. Možda je preko eBaya neki falš tog brenda možda ne ali to ne menja cinjenicu da su udice loše. Na 0.10 kida na oko 50% opterećenja testirao sam a što je deblji tipet to ga okce teže seče pa je teze i primetno. Nekad okce drži na 100% deklarisonog a kada se pomeri tipet za pola mm naviše ili naniže preseče ga kao ništa. U prvim turama od po 20 kom nisam primetio da se ovo događa a kada sam ukapirao do čega je bilo je kasno dobro sam se upecao 😃
 

gomboc

Junior member
Učlanjen(a)
30.01.2009.
Poruke
25
Broj reagovanja
12
Kao sto rekoh zadovoljni ce koristiti, nezadovoljni nece a oni sto jos nisu probali neka sami odluce isplati li se ili ne.
 
  • Like
Reagovanja: TMc
Vrh Dno