Author Topic: Magija nimfe Zečije uvo  (Read 39941 times)

Offline dr.lucky

• Founding father
  • Hero Member
  • Flyfishing or Death
    • musicarenje
Magija nimfe Zečije uvo
« on: November 02, 2007, 06:30:29 PM »
Gold Ribbed Hare's Ear ili Zlatom porebreno zečje uvo otelotvorenje je svih neophodnih principa vaznih za jenu nimfu. Materijal za izradu tela svojom obojenošću dočarava boju imitirane faze u životu jednodnevki. Zečja dlaka sa ušiju može biti obogaćena i dlakom sa lica ili maske kako se često naziva deo kože sa glave. To pominjanje koža, skalpova, maski može u mušičarenju delovati malo brutalno ukoliko neznamo da su to preparati koje dobijamo od naših kolega lovaca čiji hobi podrazumeva njihovo uzimanje. Pored boje ova imitacija nimfe ima pravu siluetu a veličinu određujemo sami prema veličini insekata koje imitiramo. A njih ima dosta, od malih Ephemerella i Baetisa do velikih Epeorus i Ecdyonurus jednodnevki. Svoju široku lepezu primenjivosti Zečje uvo će vam potvrditi ako ga vežete na dobro otežanu u dugu udicu za nimfe veličine 10. Njime ćete postići dobre rezultate u lovu krajem aprila i početkom maja i kad na meniju riba nisu samo jednodnevke nego i nimfe velikih kamenjarki.
Ljudski mozak je ko potok, što plići, to bistriji

Offline sebastian

• Global Moderator
  • Hero Member
Re: Magija nimfe Zečije uvo
« Reply #1 on: November 02, 2007, 09:58:45 PM »
Izaći na vodu bez barem jedne ovakve nimfe osečao bih se kao gol...Odlična tema... :tbumb:
Jedni forsiraju zlatne glave drugi forsiraju bez te zlatne glavice..porebrava se i srebrnom žicom ili lametom. Moja omiljena je sa crnom mesinganom glavicom porebrana tankom srebrnom žicom, rep joj radim od četiri gzili fibre petlova pera u slovo V...kada takvu izgubim malo me štrecne dok gubitak svake druge nimfe proživljavam ravnodušno. Jednu takvu sam izgubio na lipcu od garant 40cm+ dok sam isprobavao novi predvez 0,08mm...puče ko paučina  :'( >:( ...iskočio više od pola metra da me pozdravi i da se pokaže i nazad u dubinu :'(

Zečije uvo je genijalna muva!

Offline pedjabg

• Hero Member
« Reply #2 on: November 03, 2007, 09:25:35 AM »
Jeste, a razne velicine i varijacija otezanja mogu da je ucine maltene univerzalnom; stavise, koriscenjem tamnije i svetlije dlake u raznim proporcijama moze se imitirati sirok spektar nimfi prirodnih insekata, pa se pored klasicnih maslinastih mogu praviti do gotovo crne boje. Pored toga, u malim velicinama ostre dlake osja obezbedjuju da zecje uvo kao neotezana nimfa uradjena na lakoj udici ili kao krilata imitacija bude odlicna "no hackle" niskolezeca povrsinska muva koja moze biti dobar generalisticki izbor kad su dominantno maslinaste jednodnevke aktivne.

Offline Milanče

• Hero Member
    • SILEX
« Reply #3 on: November 03, 2007, 02:13:29 PM »
GRHE rules :tbumb:
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

Offline Mixmaster

• Hero Member
« Reply #4 on: November 03, 2007, 03:13:23 PM »
 Ubeđen sam da HE dobro imitira i gamarusa u pokretu, koji, dok pliva, ispravi svoje telo! Moja omiljena imitacija gamarusa je HE. Iskrivljene udice i ostale gluposti? Nikad se nisam proslavio s tim. Poslušajte me i koristite HE baš kada imitirate aktivne gamaruse.

Offline Sjekloca

• Hero Member
  • Mi chiamo Bertorelli...
« Last Edit: January 03, 2008, 11:51:12 PM by Sjekloca »
Hasta la vitoria siempre!

Offline gringo

• Hero Member
  • Why... so... serious?
« Reply #6 on: January 04, 2008, 06:55:47 PM »
 :tbumb:Sjekloca.
"Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not fish they are after" Henry David Thoreau

Offline Strelac

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Strelacfly
« Reply #7 on: January 22, 2008, 02:52:08 PM »
Evo jedne emerger verzije zečijeg uvceta. :bye:
“ We fish for pleasure; I for mine, you for yours”. J.Leisenring

Ivan Bogdanović
http://strelacfly.weebly.com/index.html

Offline oholi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #8 on: February 28, 2009, 03:09:28 AM »
da osvezimo nepravedno zapostavljenu temu

Evo jednog uvceta na #8, telo je dlaka iza uveta porebreno bak. zicom rep i noge jarebica a grudi su ostra dlaka sa tela zeca. Poenta ove muve, za one koji ne znaju, je u dubbed whip finish ili dabiran zavrsni cvor, zato se i ne vidi zavrsni cvor. Postupak je lak kad zavrsimo sve, nadabiramo tanko na konac zeljeni dabing i uradimo cvor finiserom. ali sam ja za svaki slucaj ispod dabiranog uradio normalan zavrsni cvor
ne znam da pecam al' me riba hoce

Offline tomasini

• Full Member
« Reply #9 on: February 28, 2009, 04:30:48 AM »
Evo mog prvog zeca. Iako će mi ovo biti "već" treća godina kako mušičarim (i vežem), tek sam sad napravio ovu legendarnu nimfu  :hmmmm:
Napravit ću to sutra, danas idem mušićariti.

Offline oholi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #10 on: February 28, 2009, 04:38:35 AM »
opasna muva, bez nje nigde, ako moras jednu da odaberes biraj nju..... slobodno malo punije telo napravi   :tbumb:

Offline oholi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #11 on: February 28, 2009, 03:30:42 PM »

Ista muva, samo pozadine se razlikuju.

Udica: #10 za strimere kamatsu
Otezanje: olovna zica i oko grudi dupli sloj zice +mesingana perla
Rep: jarebica
Telo: zec iza uveta dlaka, pomalo narandzasta, pokrov tela je fazan i porebreno bakarnom zicom
Grudi: zec sa maske
Noge: jarebica
Pokrov grudi: fazan
dabiran zavrsni cvor

Offline bogi

• Sr. Member
« Reply #12 on: February 28, 2009, 04:03:50 PM »
ovo ja zovem tri u jedan....
prirodna boja i maslinasta, sutra se kupaju obe sa kojom će biti lepše videćemo.....

.........Nije vođa slep, samo sagledava put iz unutrašnje perspektive.

Offline sasats

• Hero Member
« Reply #13 on: February 28, 2009, 08:03:51 PM »
i ova moja sutra ide u akciju

Offline MM

• Hero Member
« Reply #14 on: March 01, 2009, 07:56:33 AM »
Danasnje zecje uvce.
5 do 8. Krecem za sat vremena!  :dance: