Author Topic: Zapadna Morava  (Read 23581 times)

Offline Milan VB

• Hero Member
Re: Zapadna Morava
« Reply #195 on: September 25, 2016, 08:52:33 PM »
 Ko zna, mozda si u pravu.
Mada ni ta teorija mi ne zvuci uverljivo.
Mladica da zivi par godina u moravi kod Ts-a i pritom da naraste na 2 kg u takvim uslovima, tesko.
Realnije je da je ona stigla tu nego da je tu porasla.

Offline radezamora

• Sr. Member
« Reply #196 on: August 03, 2017, 12:00:38 PM »
da se javim samo da zabelezimo da je morava mutna, najcesce od formiranih  algi, jos od vremena kada je prestao lovostaj, pa je izuzetno  tesko uhvatiti klena, mozda povoljnije na  mokru pre podne po ovim vrucinama. po koji dan malo vodu zaljulja neki bucov. u vodi, dakle po povrsini, jedino vidljiva ona sita od 1cm, ribolovaca nigde ne samo zbog velikih zega.

Offline radezamora

• Sr. Member
« Reply #197 on: September 14, 2017, 09:41:36 AM »
kad se niko ne javlja evo mene ponovo:
moravski ribolovci trebalo bi sada da su na vodi, juce posle podne lepi komadi, jutros ribe koliko hoces, jeste da sam se smrzao jer sam otisao biciklom po mraku na malo poznato mesto i osetio da ce biti kako valja, vise kilasa i ostalih  lepih komada, sve na crnu policelonku kojoj je trbuh  bele boje, a sto ne praktikujem,  i koga stalno kod kuce docrtavam  flomasterom, od sada nosicu flomaster u dzepu. naravno, govorim o klenovima, onim jesenjskim.

Offline radezamora

• Sr. Member
« Reply #198 on: November 11, 2017, 04:25:30 PM »
nije lose vreme pa klen radi na krupne  mokre-zulu i suve-policelonke, dok na moravskim barama  na minijaturne, one  za beovice naperene, voda mala/jasika: -120 cm/

Offline Mafke Fly

• Hero Member
« Reply #199 on: November 11, 2017, 05:13:57 PM »

Bravo Rade stara gardo ! Danas mi ode dan u kućnim obavezama nekim  :blush: a vreme je za kapitalne klenove baš.

Offline radezamora

• Sr. Member
« Reply #200 on: November 12, 2017, 09:03:21 AM »
eto, i danas da popodne, negde na sigurnom zbog lovackog dana, probamo jer najavljuju losije vreme, mada i to losije  mozemo iskoristiti u navezivanju musica, pripremi za narednu sezonu. mala voda i makar malo sunca, idealno za zimsko musicarenje, cak se na suvu moze pokadkad javiti i babuska, dakle zanimljivo, no mora se traziti pogodno mesto, sto je jako inspirativno.