Author Topic: Imitacije odraslih krznokrilaca (Sedge, Caddis)  (Read 92075 times)

Offline vrana

• Hero Member
Re: Imitacije odraslih krznokrilaca (Sedge, Caddis)
« Reply #540 on: February 18, 2019, 07:32:46 AM »
Hvala  :)
Vlado, krila su od CDC-a

Offline oholi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #541 on: February 18, 2019, 09:27:51 AM »
Jos bolje

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

ne znam da pecam al' me riba hoce

Offline Neo

• Full Member
« Reply #542 on: June 13, 2020, 08:40:52 PM »
Na osnovu sprovedenih istrazivanja pastrmka dobro vidi ljubicastu boju pod razlicitim svetlosnim uslovima i evo smotah  Purple Haze na #12 Partridge Klinkhamer da vidim stima li to sto Ameri tvrde...

... i usput manji roj na takodje #12 pupae kukama.

Offline TMc

• Hero Member
« Reply #543 on: June 13, 2020, 11:08:27 PM »
Meni su ovi tvoji krznokrilaci top na izgled ali se pitam jednu stvar, naime Hairy Sedge koga rado koristim je isto to ali je palmerovan i po telu tako da pliva tik iznad vode, lovi odlično. Ova će zadnjim delom da potone, pretpostavljam imitira insekta u fazi kada polaze jaja u vodu ili izlazi iz vode svakako nije klasična suva imitacija i ono sto se pitam je kako li radi, kako si prolazio na njih?

Offline Neo

• Full Member
« Reply #544 on: June 14, 2020, 08:04:21 PM »
Well, krivina udice i telo su pod vodom, ostatak iznad, udica je takva - teska, zica je tu... Premazano Nev-r-Sink preparatom u zavisnosti od materijala telo je ili u filmu ili na samoj povrsini. Medjutim, obicno dva tri lazna zabacaja osuse muvu i spremna je za sledeci drift tako da ih cesto ni ne premazujem.

Inace, prestao sam potpuno da razmisljam o imitacijama, hatching-u, velicinama, dobu godine - kad koja muva, obrtanjem kamenja i ostalim tradicionalnim rutinama. Svega 20% mi je lov na suvu sto i jeste neki globalni prosek - a najcesce sam dobro lovio na imitacije koje ni po kakvom rezonu ne bi trebale da funkcionisu i obrnuto, tako da se vise ne zamaram time. Odem na vodu, vidim da se ribe dizu, intuitivno izaberem nesto, ako radi super ako ne, promenim par puta i tako redom... opusteno potpuno. Znaci na ovom sam polju vrlo tanak i veze nemam sta ili koga neka musica imitira.

Na ove sam imitacije, u razlicitim velicinama uvek dobro prolazio, jedino Purple Haze jos nisam probao i ne mogu sad nista da ti kazem. Braon sa krem hackle-om - sesta slika, mi je pre tri godine donela 52 cm potocnu pastrmku.

Offline TMc

• Hero Member
« Reply #545 on: June 14, 2020, 08:19:07 PM »
Vredi probati. Ona tvoja hackle nimfa i dalje radi neverovatno dobro