Author Topic: Skakvac  (Read 28857 times)

Offline Mafke Fly

• Hero Member
Re: Skakvac
« Reply #150 on: April 22, 2018, 11:59:07 AM »

Odlično Mariću, samo, da je duža udica malo, ipak za skakavca su udice 2 X. Ako zahefta onaj pravi, nema promašaja ali, sitni

ima da te izlude. Ja uopšte ne pravim skakavce, Goddard sa antenicama je keva za mene, dooobro-gusto odrađen pored to-

ga što 100% podeća na skakavca predveče imitira još par insekata i za mene je nezamenjiva imitacija.

Zanimljivo da Godar mi se bolje pokazao loveći nizvodno ( neko staro pravilo za imitacije kopnenim insektima  kada se lovi ) i

proparajući vodu 1 m malo cimnem i odmah usledi udarac. Ja to tako  :blush:. Da, i imitacijo bumbara nizvodno koso bacam i pustam a

takođe proparam vodu 1 m i ende  ;)

Offline Mafke Fly

• Hero Member
« Reply #151 on: April 22, 2018, 12:14:14 PM »

Samo da dodam, da ni jedan foam ne može kada je u pitanju skakavac da zameni krzno po pitanju kolorita ove imitacije.

Offline maric

• Kralj gradačkih lipljena
  • Hero Member
  • Kralj Gradackih lipljena
« Reply #152 on: April 22, 2018, 02:35:29 PM »
Mafke jaovo za pastrmke pravio za leto. Ne lovim ja klena. Jbg.

Offline Mafke Fly

• Hero Member
« Reply #153 on: April 22, 2018, 04:20:13 PM »

Ma nema veze bre, ja sam najlepše  pastrmke  uhvatio na  skakavce upravo. To su skakavci bili od pok. A. Urbana ''narandžastorepi''

sa kojima  je pobedio na jednom od takmičenja u FT-u krajem 80-e i rađeni su  od srneće ili jelenje  dlake onako podšišani su

jako lepo plivali a boja je bila baš ''ona''. Tako i Godar onako podšišan mi opasno vrši posao u sezoni skakavaca do kasne jeseni.

Foam je najplovniji materijal ali, ja eto za ''skačka '' ga ne koristim .

Meni je  jaaako drago da si koristio foam s' obzirom da si pastrmkaroš  :tbumb:.

Mariću, skakavac ne mora strogo leto da čeka, baš ovi sitni koji se pojavljuju maja su i te kako opasan mamac i za pastrmku i klena

na manjim udicama naravno, 14# npr..

Offline maric

• Kralj gradačkih lipljena
  • Hero Member
  • Kralj Gradackih lipljena
« Reply #154 on: April 22, 2018, 05:20:26 PM »
Hvala Mafke  :tbumb:

Offline Mafke Fly

• Hero Member
« Reply #155 on: April 22, 2018, 07:51:33 PM »

Hvala tebi što me podseti  na skakavce i na vreme  počnem da  radim neke varijacije sitni-veliki. Čas dođe sezona pa da me ne

zatekne bez imitacija pomenutih. Samo  gruvaj ti i nastavi sa onako lepim segmentima na telu , da imaš bar šest komada u kutiji

uvek jer sezona za površinski lov pastrmke je počela a skakavac i osa uvek mogu da se ponude pastrmci i to u sred podneva.

Ovo iz ličnog iskustva pišem, mnogi forsiraju rano jutro ili kasno popodne a pastrmku sam lovio u sred dana po vrućini no ovo je

druga tema  ;).