Author Topic: Vrste pastrmki koje sanjam  (Read 16925 times)

Offline sebastian

• Global Moderator
  • Hero Member
Odg: Vrste pastrmki koje sanjam
« Reply #45 on: January 23, 2012, 05:37:37 PM »
O salmonidima kada se govori često se javlja neki prizvuk kao da se zaboravlja kakvi predatori to mogu da budu pa čak i kanibali kao i mnoge druge grabežljive ribe....u subotu sam lovio mladicu sa kolegom, on je varalicom a ja strimerom.....na njegov vobler od 15cm u dekoru mladice je udarila kalifa od 50 cm i to pošteno zakačena za usta. A to da mladica ili tajmen od 15 ili više kilograma pojede neku ribu od oko 2-3kg nije baš neka retkost pa makr to bila riba iz iste vrste.

Offline ILIJA

• Full Member
« Reply #46 on: September 06, 2013, 11:24:42 PM »
Evo jednu koju sam sanjao i konacno ispunio san.U Laponii( severna Svedska) pre 10-tak dana.Predivna riba
ARTIC CHAR

Offline oholi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #47 on: September 06, 2013, 11:55:30 PM »
prelepa je....ja je i dalje sanjam
ne znam da pecam al' me riba hoce

Offline sebastian

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #48 on: September 07, 2013, 05:19:53 PM »
svaka cast za "izlet" i ulov....prekrasna riba!
ono o cemu ja sanjam je da zivim bar na 20minuta do neke dobre vode gde moze da se love i ulove mnogi kapitalni  primerci zdravih sea-run "kalifa" tj. steelhead-a. Kada vise puta godisnje ulovis kalife od 60-70cm I to se onda ponovi I druge sezone itd. onda te to totalno preuzme...sve ostale ribe su mi postale manje zanimljive... slane ribice tu na racunam ;)

Offline gegula

• Hero Member
« Reply #49 on: September 07, 2013, 06:14:20 PM »
E moj seb nemoj biti ne skroman..imas ribe po rekama I jezerima u Sloveniji kakve mi u srbiji samo sanjamo..

Sent from my NEOBOX using Tapatalk 4

always appreciate what you have,there is always someone out there who wishes that had what you have

Offline alp

• Hero Member
« Reply #50 on: September 07, 2013, 06:38:26 PM »
svaka cast za "izlet" i ulov....prekrasna riba!
ono o cemu ja sanjam je da zivim bar na 20minuta do neke dobre vode gde moze da se love i ulove mnogi kapitalni  primerci zdravih sea-run "kalifa" tj. steelhead-a. Kada vise puta godisnje ulovis kalife od 60-70cm I to se onda ponovi I druge sezone itd. onda te to totalno preuzme...sve ostale ribe su mi postale manje zanimljive... slane ribice tu na racunam ;)

He-he-he...  :D  I ja razmisljam o tome, samo da mi je na jedno sat i pol voznje, ako vec ne moze blize. Nema do (te) "Pacificke obale". Kada dodjem na original Gacku neugodno mi je jer imam osjecaj da lovim maloljetne ribe...

Offline sebastian

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #51 on: September 07, 2013, 09:52:56 PM »
 :yeswink: ehhh  ::) samo da znas sad da mi je moci pakiram se iz ovih stopa ...

@gegula, za to tamo na pacifickoj strain ja dam celu sloveniju  :hammer: a ja da se mozda smestim recimo u Mount Vemon pa na Skagit kad god imam vremena  ;D te reke, ta sloboda I mogucnosti I te ribetine  :drool: ::)

STEELHEAD  :drool: :drool: :drool:
« Last Edit: September 07, 2013, 10:14:48 PM by sebastian »