Author Topic: Korpa za konac - STRIPING BASKET  (Read 14418 times)

Offline maric

• Kralj gradačkih lipljena
  • Hero Member
  • Kralj Gradackih lipljena
Re: Korpa za konac - STRIPING BASKET
« Reply #75 on: September 06, 2019, 05:50:05 AM »
Jr ako budes radio odradi I meni za 200 djunti saljem ti kes ;)

Offline maric

• Hero Member
« Reply #76 on: September 06, 2019, 06:10:57 AM »
Mada je ovo najbolja varijanta.

Offline Jr

• Administrator
  • Hero Member
« Reply #77 on: September 06, 2019, 02:54:36 PM »
Jr ako budes radio odradi I meni za 200 djunti saljem ti kes ;)
Ja stampam kod mene na faksu gde radim, tj. odstampaju mi kolege. Tako da ne prodavam  :bleh:

Nego, došli smo do zaključka (moj pro team tester i ja  :hammer: ) da je ugao mali i nepraktičan. Pa sledi prilagodjavanje i nova stampa. Kad sve bude uklopljeno i istestirano, ko hoće da dobije fajl,  nek se javi.
Before we work on artificial inteligence, why don't we do somthing about natural stupidity?

Offline maric

• Hero Member
« Reply #78 on: September 06, 2019, 04:09:08 PM »
Pa uradi ovaj sto sam postavio.

Offline beelack

• Full Member
« Reply #79 on: September 06, 2019, 09:37:39 PM »
meni ovaj model što sam štampao ne radi posao. Dva dana sam bio na Tamišu sa obale pecao, trudio sam se da ga koristim, da uvežbam, ali džabana, nije za strimerisanje. Za bucova nikako, nema šanse da stripuješ brzo i stavljaš ga u holder. Za štuku možda i može, ali stalno moraš da gledaš, inače promašuješ.
Možda može da se nauči, ali teško. Jbga. mora ružna, gabaritna korpa...

Offline Mafke Fly

• Hero Member
« Reply #80 on: September 06, 2019, 10:09:51 PM »

Meni je jako elegantno rešenje, koliko da mi se ne vuče  kanap   dok  hodam uz obalu uz jesenji  FF  :tbumb:

Mislim na klsičan oktobar dry fly klena npr. kedisima, godarima, osama itd..

Offline Mafke Fly

• Hero Member
« Reply #81 on: September 06, 2019, 10:15:05 PM »

Zbog bistre vode a i male, potrebni su dalji zabačaji a ovde vidim rešenje za čičak i travuljinu kao sa početka klipa. Gubi se dragoceno vreme  prilikom  odmršavanja  kanapa pred početak  mraka kada je riba najaktivnija a svaki minut dragocen.

Hvala za ideje  :bye:

Offline beelack

• Full Member
« Reply #82 on: September 06, 2019, 11:10:19 PM »

Meni je jako elegantno rešenje, koliko da mi se ne vuče  kanap   dok  hodam uz obalu uz jesenji  FF  :tbumb:

Mislim na klsičan oktobar dry fly klena npr. kedisima, godarima, osama itd..

Sasvim moguće da će biti koristan za suvu muvu, ali za warm water strimerisanje mislim da nije rešenje, bar meni nije. Mora se gledati u holder da ga ne promašuješ, teško da može da se nauči bez gledanja. Bar ovaj model što sam ja odštampao. A i za brzo vođenje strimera nema šanse.

Offline oholi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #83 on: September 07, 2019, 01:48:51 AM »
meni ovaj model što sam štampao ne radi posao. Dva dana sam bio na Tamišu sa obale pecao, trudio sam se da ga koristim, da uvežbam, ali džabana, nije za strimerisanje. Za bucova nikako, nema šanse da stripuješ brzo i stavljaš ga u holder. Za štuku možda i može, ali stalno moraš da gledaš, inače promašuješ.
Možda može da se nauči, ali teško. Jbga. mora ružna, gabaritna korpa...
Probaj plitku stonfo korpu sto moze na butinu da se montira...meni je to najbolja korpa za sada

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

ne znam da pecam al' me riba hoce

Offline Mafke Fly

• Hero Member
« Reply #84 on: September 07, 2019, 03:01:37 PM »
Sasvim moguće da će biti koristan za suvu muvu, ali za warm water strimerisanje mislim da nije rešenje, bar meni nije. Mora se gledati u holder da ga ne promašuješ, teško da može da se nauči bez gledanja. Bar ovaj model što sam ja odštampao. A i za brzo vođenje strimera nema šanse.

Upravo sa suvu mi dođe idealno rešenje i kada početkom jeseni priobalno rastinje počinje da se povlači pa do novembra- decembra.

Onaj tip sa klipa  me je oduševio spretnošću prilikom korišćenja e sad, verovatno treba prakse da se na osećaj bez gledanja pakuje

kanap.

Za strimere verujem da ti nije leglo, za suvu ću pokušati ali ideje nemam kome da se obratim za onaj komad plastike ovde u Jagodini i

da li kanap br. 2 neće ispadati pa da moram da naručujem za kanap #6 i #2  :doh:.

Offline beelack

• Full Member
« Reply #85 on: September 07, 2019, 06:07:26 PM »
Upravo sa suvu mi dođe idealno rešenje i kada početkom jeseni priobalno rastinje počinje da se povlači pa do novembra- decembra.

Onaj tip sa klipa  me je oduševio spretnošću prilikom korišćenja e sad, verovatno treba prakse da se na osećaj bez gledanja pakuje

kanap.

Za strimere verujem da ti nije leglo, za suvu ću pokušati ali ideje nemam kome da se obratim za onaj komad plastike ovde u Jagodini i

da li kanap br. 2 neće ispadati pa da moram da naručujem za kanap #6 i #2  :doh:.

na kupujemprodajem ima ljudi nude 3D štampu, pošalješ im mailom 3d model mailom (skineš sa onog snimka) a oni ti pošalju holder. Za konac #2 poručiš model 1 sa najmanjim kanalom neće ispadati.

Offline 100ka

• Hero Member
    • musicarenje
« Reply #86 on: September 11, 2019, 12:42:06 AM »
Ovu korpu od ikea stoličice imam i ja. Iscimao sam se da je napravim za štukolov. Milanče je bio u pravu, mala je i nije baš najsrećnije rešenje.
Ta stonfo "tacna" koju Oholi pominje deluje kao dobro rešenje. Videću da odsečem 3 stranice da ostavim samo onu uz telo mislim da će tako biti upotrebljivija.
Ova štipaljka mi deluje kao nepraktično rešenje za strimerisanje ovako na slepo. Za suvu muvu je možda ok.