Author Topic: Beovica  (Read 19036 times)

Offline strashni

• Hero Member
Odg: Beovica
« Reply #60 on: April 04, 2011, 12:45:33 AM »
video sam cim sam napisao... :doh:
bravo majstore, javljaj redovno kad krene aktivnije da radi
Како је велика срећа чистог срца, све заборавља што је опростило, бескрајно сунце чистог ума, сваку молитву прима и жељу испуњава

Offline Edin-NP

• Full Member
« Reply #61 on: April 04, 2011, 10:42:57 AM »
I jasam juce bijo na belice,na jezeru gazivode,klena nije bilo,ali sam antasticno prosao i sa belicom,u pocetku sam imao problema sa kontrom ona nemoze sama dase zakaci kao klen,a ni ja je nisam mogao uspesno kacit,dasam svaku desetu koja je udarila izvadijo imao bih par par kila ovako sam nesto vratijo jedno 20-tak doneo kuci

Offline Edin-NP

• Full Member
« Reply #62 on: April 04, 2011, 10:45:01 AM »
Naravno bio je jedan kapitalan primerak bjelice  :D   kako se ona zakaci jos mi nije jasno.

Offline AndrijaRaketic

• Sr. Member
« Reply #63 on: February 21, 2014, 06:23:27 PM »
Danas posle 2 sata bezuspesnog pecanja klena,resio sam da promenim mamac.  ;D

Offline KLENAROS

• Hero Member
« Reply #64 on: February 22, 2014, 12:15:16 PM »
Ukusnije od klena u svakom slucaju :tbumb: :tbumb:
Milan Đurić 11.7.1995

Offline radezamora

• Sr. Member
« Reply #65 on: March 01, 2014, 05:12:25 PM »
verovatno zbog vetraa danas nije hteo klen pa rekoh da predjem, malo pokusam, na beovice, i gle cuda, za dva ipo sata ulovih 84 komada, bas sam zadovoljan. ovih dana pokoja se javljala i na  moravskim sljuncarama, ali ovo je drugo. a beovice je pratio i belun, no nisam bio raspolozen da ga lovim, da ne kvarim zabavu. musica tankog tela, 18-ica.vetar mi duvao svo vreme u lice, na moravi retko koga ima.
tako i zena dobi deo posla, beovice su inace bas krupne. nosio sam samo jednu malu musicu pa stalno pazim da mi nenadano  negde ne ode u granje ili je pokidam, odsada drugacije krecem. a i ovo su bili zimski uslovi, ajde malo da opravdam sebe.

Offline AndrijaRaketic

• Sr. Member
« Reply #66 on: March 01, 2014, 05:26:01 PM »
Isto sam i ja danas prosao,samo me vetar ubio tako da sam brzo odustao.  :)

Offline radezamora

• Sr. Member
« Reply #67 on: March 01, 2014, 06:29:24 PM »
andrija, bas mi je milo kad se neko jos bavi ovom sitom, uzivanje ipak nema meru/a jeste bio jak vetar na nasoj moravi, ja sam 50 km nize od cacka/

Offline Mlinka

• Full Member
« Reply #68 on: March 02, 2014, 04:44:22 PM »
meni najefikasnija muha za njih
...Ala je divan taj podravski kraj,
 ko u njem živi, svakome je Raj....

Offline radezamora

• Sr. Member
« Reply #69 on: March 03, 2014, 03:27:57 PM »
mlinka, otprilike i kod mene tako nesto, dakle bez mnogo pera - jer usta su joj mala.
danas opet slicno, ali manji ulov zbog izrazito vetrovitog dana. bucov  juri  okolo no nisam hteo da ga lovim.

Offline DraganTešić

• Newbie
  • *
Re: Beovica
« Reply #70 on: August 19, 2018, 06:59:32 PM »
      Веома сам пажљиво прочитао све поруке форума које се тичу кедера и нисам открио на који начин их заправо пецате.  Да ли је то  dapping, обзиром да у пролеће-лето прилазе обали сасвим близу, на пар метара? У средини лета су даље од обале али тада им је на располагању обиље инсеката. У  јесен су дубоко у води и тек повремено се подижу ка површини.

Offline radezamora

• Sr. Member
« Reply #71 on: August 19, 2018, 11:45:20 PM »
нека моја запажања:
свака река је различита, ево ове године на з. морави досада нисам ни видео беовицу. риболов дотицањем сам својевремено користио на притоци мораве која пролази кроз моје село, врло давно и то бамбусовим штапом и обичном жилицом/мој отац је тако са живим мамцем најчешће често ловио клена са  високе моравске обале/.  мушице-ситне и свакојаке, некад моје некад кинеске, како време долази могу се и вратити на овако рибарење, ветар је пресудан на риболов, беовица много лепо може да се лови од поднева, мада сам је пецао и пре подне у зимским данима!

Offline DraganTešić

• Newbie
  • *
« Reply #72 on: August 20, 2018, 08:42:10 AM »
      Не бих се могао сложити да је права реч дотицање, бар не када је кедер у питању. Он мамац најчешће напада док овај тоне. Дакле може се мушица и потопити на секунду највише  две, а затим извући на површину. Може се мушица и проводити на тридесетак сантиметара дубине уз лагано подрхтавање врха штапа. Кретање мамца у води производи вибрације које кедери "виде" бочном линијом и то је битно у мутној води, рецимо Дунаву. Кедери знају да одједном са површине оду на метар и по дубине или још дубље, све до дна, а онда је ту, претпостављам, нимфа...   

Offline radezamora

• Sr. Member
« Reply #73 on: August 20, 2018, 04:16:08 PM »
      Не бих се могао сложити да је права реч дотицање, бар не када је кедер у питању. Он мамац најчешће напада док овај тоне. Дакле може се мушица и потопити на секунду највише  две, а затим извући на површину. Може се мушица и проводити на тридесетак сантиметара дубине уз лагано подрхтавање врха штапа. Кретање мамца у води производи вибрације које кедери "виде" бочном линијом и то је битно у мутној води, рецимо Дунаву. Кедери знају да одједном са површине оду на метар и по дубине или још дубље, све до дна, а онда је ту, претпостављам, нимфа...
наравно, нисам нагласио  али ова реч је само аутоматски превод од дапинга. и као што рекох, свака река даје нова искуства, боље речено и вирчић или тишак реке, временске прилике итд. сам мораш пронаћи најбољи начин у одређеном тренутку.мала промена  мутноће воде одведе јато на други терен, ја тада тражим оне између на терену , рецимо њих 20 посто расутих ван главног места задржавања.
ретко ко и пеца беовице, па ??