Author Topic: Najmanji fly ulovi...  (Read 20808 times)

Offline Milanče

• Hero Member
    • SILEX
Re: Najmanji fly ulovi...
« Reply #15 on: October 10, 2008, 07:38:25 AM »
Molim admine da obrišu Simpsonov post!!! OFF TOPIC!!! :bleh:

Jaka muda uhvatiti onoliku ribu sa onim ogromnim ustima. Daj ti Boki nešto oprezno, sa malecnim ustima kao mi majstori :yeswink:
« Last Edit: October 10, 2008, 07:39:53 AM by Milanče »
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

Offline Strelac

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Strelacfly
« Reply #16 on: October 10, 2008, 08:04:18 AM »

Jaka muda uhvatiti onoliku ribu sa onim ogromnim ustima. Daj ti Boki nešto oprezno, sa malecnim ustima kao mi majstori :yeswink:

:tbumb: +
“ We fish for pleasure; I for mine, you for yours”. J.Leisenring

Ivan Bogdanović
http://strelacfly.weebly.com/index.html

Offline Mixmaster

• Hero Member
« Reply #17 on: October 10, 2008, 08:49:06 AM »
Taman sam hteo da otvorim temu o ciljanom lovu sitnih primeraka riba koje mogu dosta da narastu, kad evo nečeg sličnog!

Većina ribolovaca se diči krupnim ribama i navodno ciljano lovi samo kapitalce. U praksi, situacija je sasvim drugačija. Ogromna većina je sasvim zadovoljna pastrmkama od 26 cm, lipljenovima od 33 cm, klenovima od 20 cm, štukama od 35 cm...
 Ja sam prethodna dva dana ciljano lovio sitnije klenove. Uopšte me nisu zanimali krupni komadi, koji su mi tokom leta baš dosadili, već samo oni od oko 20 cm, koji su razigrano jeli sa površine vode.
 Prenamnoženi ribopatitelji i ribooplakivači su prethodnih godina baš dosadili pričama da je lov sitnijih primeraka nesportski, nehuman i štetan. To je obrnuto od istine.
 Ciljanim lovom sitnijih jedinki, ostavljamo na miru mnogo ređe matične ribe, koje su baza ribljeg fonda svake vode. Drugo, ako nismo opterećeni centimetrima, mnogo češće ćemo imati akciju i češće i lakše dolaziti do ulova. Treće, početnici uvek love sitnije ribe i to im pričinjava jedino zadovoljstvo. Taj stadijum često potraje i godinama, tako da treba ostaviti prostora i za njihovu zabavu.
 Ja naravno uglavnom težim što krupnijem ulovu, ali kada mi to dosadi, provodim bar 10% svojih mušičarskih dana opuštajući se u ciljanom lovu sitnijih klenova.
« Last Edit: October 10, 2008, 09:07:53 AM by Mixmaster »

Offline simpson H

• Hero Member
    • www.musicarenje-shop.com
« Reply #18 on: October 10, 2008, 09:32:20 AM »

Izgleda da ne umem Mito, ipak ja to ostavljam majstorima. Ja kako bacim neka ovakva se zakaci, nece me pa to ti je!

Offline Gogo

• Hero Member
« Reply #19 on: October 10, 2008, 09:56:06 AM »

Izgleda da ne umem Mito, ipak ja to ostavljam majstorima. Ja kako bacim neka ovakva se zakaci, nece me pa to ti je!
Eh... Sim. kad bar ja ne bi imao tako sreće ko ti , da mi se ne kače male, nego samo velike  :blush: ...
Bistro i čisto

Offline Mixmaster

• Hero Member
« Reply #20 on: October 10, 2008, 10:27:48 AM »
Evo šta ja lovim ovih dana. Malo odmaram ruku od letnjih "mečki" i baš uživam. :lol:

P.S: Ovaj klen ima neku bolest velikih crnih pega, pa podseća na pastrmku. Pozivam sve koji kriziraju zbog lovostaja na pegave ribe da dođu na Toplicu, gde su i klenovi pegavi. :hammer:
« Last Edit: October 10, 2008, 10:30:32 AM by Mixmaster »

Offline Milanče

• Hero Member
    • SILEX
« Reply #21 on: October 10, 2008, 10:38:24 AM »
Taman sam hteo da otvorim temu o ciljanom lovu sitnih primeraka riba koje mogu dosta da narastu, kad evo nečeg sličnog!

...Većina ribolovaca se diči krupnim ribama i navodno ciljano lovi samo kapitalce...
...Uopšte me nisu zanimali krupni komadi, koji su mi tokom leta baš dosadili, već samo oni od oko 20 cm, koji su razigrano jeli sa površine vode...

Da, da!!!
Vrlo često, a naročito ako dugo nisam na vodi uživam samo u akciji. Odem na Drinu i umesto da se budim u 4h, provodim sate gledajući da nije negde gospdin 50+ ja odem na mesto gde znam da ima sitniih lipljena i uživam... Ako se javi neki veliki super ali uživam i ovako :)
Ili odem na Gradac i odvalim se od hvatanja sitnih pastrmki, bez zadržavanja na dubokim virovima, oranja nimfama i strimerima!!!
Verovatno ovo nije baš najsportskiji načina ali ja to zovem škola za male pastrmkice i lipljene!!! Ionako ih sve pustim, a za njih je to neko novo životno iskustvo :doh: A ja srećan :lol:

P.S. Onda me prođe, pa se uozbiljim i nameračim na Mama Huanite i drinske Budale.

Offline oholi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #22 on: October 11, 2008, 11:59:57 PM »
milance, bilo te je zadovoljstvo posmatrati danas na drini, hvala za savet sta da stavim i pokupio sam par stvari koje radis i kako vodis muvu, tj danas sam dosta naucio, ekstra
ne znam da pecam al' me riba hoce

Offline Milanče

• Hero Member
    • SILEX
« Reply #23 on: October 13, 2008, 07:27:04 AM »
milance, bilo te je zadovoljstvo posmatrati danas na drini, hvala za savet sta da stavim i pokupio sam par stvari koje radis i kako vodis muvu, tj danas sam dosta naucio, ekstra
Postidećeš me 8) Molim i drugi put :yeswink:

Offline Mixmaster

• Hero Member
« Reply #24 on: October 13, 2008, 08:44:41 AM »
Ma, je l' on to lovio mini lipljenove, pa si ga ubacio pod "Najmanji fly ulovi..."? :doh:

Offline oholi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #25 on: October 13, 2008, 05:32:59 PM »
bili su sasvim pristojni,da se covek zadovolji i uposli stap i pomalo mozak
ne znam da pecam al' me riba hoce

Offline Butterfly

• Full Member
    • www.musicar.rs
« Reply #26 on: October 13, 2008, 06:15:29 PM »
Evo i ja dobih malu kalificu.....

Offline Djole

• Hero Member
    • Evil Fly
« Reply #27 on: October 13, 2008, 08:16:02 PM »
Evo i ja dobih malu kalificu.....

Ova se ne vazi. Prelazi sirinu sake  :hammer:
Barrio Pro-Team
IFFF Master Certified Instructor & Two Handed Certified Instructor

Offline Butterfly

• Full Member
    • www.musicar.rs
« Reply #28 on: October 13, 2008, 10:34:54 PM »
Može li ova

Offline Strelac

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Strelacfly
« Reply #29 on: October 13, 2008, 11:32:00 PM »
Može li ova

Moja omiljena, mis DVOPRUGASTA UKLIJA. Ako se ne varam ???
“ We fish for pleasure; I for mine, you for yours”. J.Leisenring

Ivan Bogdanović
http://strelacfly.weebly.com/index.html