Author Topic: Razne nimfe  (Read 119516 times)

Offline denmil

• Hero Member
Re: Razne nimfe
« Reply #1185 on: March 18, 2018, 11:32:46 PM »
Danas sam posle duzeg vremena seo malo uz stegicu...

Offline tommylee

• Hero Member
  • www.drina.in.rs
« Reply #1186 on: March 19, 2018, 03:10:14 PM »
Odlične i ja sam za vikend zagrijao stegu.Još nemam pravu formu tek toliko da se podsjetim gdje mi šta stoji  :doh:

Offline Neo

• Full Member
« Reply #1187 on: April 19, 2018, 07:45:19 PM »
Svezah danas par nimfi, sto neotezanih sto sa wolfram-om, malih streamer-a i nekoliko wooly-a. Sve na F11B  #8. Spreman za sledecih nekoliko dana zivota u vodi do struka.

Offline silvio

• Hero Member
« Reply #1188 on: April 19, 2018, 08:13:05 PM »
ovo ti je sve za pastrvu odlicno

Offline Neo

• Full Member
« Reply #1189 on: May 24, 2018, 06:25:05 PM »
Nimfe fazanke, smotane uv koncem i dubbing-om i u ovoj sezoni uzivaju veliku popularnost.

Offline Neo

• Full Member
« Reply #1190 on: May 30, 2018, 07:47:58 PM »
Jos par nimafa da se nadju. #12 po Fulling Mill-u.

Slika je ocaj zivi! Desno su braon dubb, UV olive/brown rolka, levo sarene, cirkuske.

Ove su malo homo - smotao sam ih inspirisan outfit-om jedne takmicarke sa poslednjeg trail maratona.

... a ovako izgledaju pod UV svetlom.

Offline Neo

• Full Member
« Reply #1191 on: June 19, 2018, 11:05:00 AM »
Crvenperke, bodorke i klenje sam uspeo da prevarim ovim musicama na srednje brzoj vodi toka reke gde sam prvi put juce zabacio. Lep rad i zabava do mraka. Pred sam kraj spazio sam krupne mrene u potpuno mirnoj i kristalno cistoj vodi na dubini oko 30-tak cm. U jatu se vrzmaju po peskovitom dnu i njuskaju. Posto sam vec bio krenuo kuci nisam imao volje a ni snage da ponovo sve montiram. Prekosutra najkasnije krecem im u posetu. Mozda ce ove musice da upale. Any ideas, suggestions za gore navedeno: mrene, voda: staklo, plitka i mirna, dno: pesak (mulj)?

#16, tungs, plastika, fazan.

Offline oholi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #1192 on: June 19, 2018, 11:28:07 AM »
Pa sale je iskusan....rece da crvene muve rade... na 30cm dubine nesto neotezano definitivno... mozda samo.malo crvenog marabua da imitira glisticu

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

ne znam da pecam al' me riba hoce

Offline Neo

• Full Member
« Reply #1193 on: June 20, 2018, 11:09:43 PM »
Gde ih neki dan nadjoh, danas ih ulovih. C&R of course!

Najveca 50 cm. za 50-ti izlazak u ovoj godini.

Jedino na ovu - #18, staklo, zica, mylar, uv dub.

Smotah jos par komada za svaki slucaj. Od petka do nedelje sam na vodi, da se nadju.

Ove takodje. Isti materijali, druge farbe.

Offline oholi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #1194 on: June 21, 2018, 05:59:52 AM »
Svaka cast. Nisam jos uppisao mrenu na muvu al znam da je opasan borac. Opisi malo kako si je ulovio

Offline Neo

• Full Member
« Reply #1195 on: June 21, 2018, 08:27:45 AM »
Prvo mi je bilo cudno kad sam ih u proslu nedelju uocio u meandru reke koji su do skoro nastanjivali sarani, bandari, klenovi, po koja pastrmka, sitna bela riba kao i stuke. Mala digresija u startu - na ovom sam mestu u poslednjih dva meseca imao pet stuka na stapu (mali streamer-i) ali su mi sve do jedne pregrizle tipete (14-16) jer su se pojavljivale u trenucima lova na klenove, bandare i pastrmke a ja sam bio lenj da promenim predvez vec sam uzivao u kratkoj borbi dok nisu pobegle i nisam brinuo previse. Ergo, mrene su u jatima zauzele teren i rovare po peskovitom/muljevitom dnu u potrazi za larvama ili crvicima verovatno. Na ovom delu je moguce samo pecanje sa obale, a ulazak u vodu i onako nema smisla jer svaki korak dize oblake mulja a zatim sledi - hvala, do vidjenja. Borba je bila vrlo mlaka, najslabija sa najvecom ribom sto ja tumacim tako da su ribe izmorene od mresta i nisu bile zainteresovane za fight sa napaljenim musicarem! Ista situacija kao prosle godine kad sam u julu po najvecoj vrucini ulovio par mrena na mali vobler i gumice sa jig glavama 1 - 2 gr.??!! Nikakva borba, kao natopljenu krpu da vucem. Uspevao sam da im pridjem na dve duzine stapa i predveza i nista ih nije tangiralo mnogo. Pad kanapa na vodu i buckanje nimfi kao i podizanje istih nisu ni primecivale. Kad nimfa padne medju njih krenu ka njoj ali se predomisle i nastave da rovare po blatu. Kad ih nesto isprepada ili se lagano sve odjednom premeste u drugi deo meandra ili preplaseno razbeze da bi se nakon desetak minuta ponovo vratile. Namenjao sam se nimfi kao manijak dok nisam okacio ove najmanje i najlakse, sto me zacudilo jer su prilicno neupadljive. Nimfa padne medju njih, jedna od riba se izdvoji i usisa je, malo vuce, dva tri mlaka pokusaja bega i vec se preda. Ni jedna nije otisla na cekrk i kocnicu, sve su dovucene do obale u tri, cetiri poteza kanapom.

Offline silvio

• Hero Member
« Reply #1196 on: June 21, 2018, 11:52:56 AM »
Vjerojatno se radi o manjim mranam šiljkama u plitkoj vodi bez puno podvodnih strujanja vode...

Offline oholi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #1197 on: June 21, 2018, 11:55:35 AM »
Silvio, najveca 50cm....to je lepa riba

Offline silvio

• Hero Member
« Reply #1198 on: June 21, 2018, 07:24:09 PM »
 :hammer: on kaze ja ne vidjoh :whistle:

Offline Neo

• Full Member
« Reply #1199 on: June 21, 2018, 08:51:07 PM »
Cekirao sam par stranih foruma i Germani npr. 'vataju mrene ovakvim nimfama. Bitno da je cupava a u zavisnosti od vode - brzina, dubina, otezavaju ih ili ne.

Udice #12 2XL i 8 3XL, mesingani ekseri za ramove zlatni u mojoj reziji iskrivljeni sa tungs 3,8 mm. glavom i olovo zarezano (tu sam nesto budzio ali je ispalo skroz ok), dubbing: dabar/antron prva varijanta, zec/lisica mix druga varijanta i zeleni zec/antron mix treca. Dubb umotan split thread tehnikom.

Ekser sa zlatnim tungstenom.