Author Topic: FOTOAPARATI  (Read 12558 times)

Offline nespetro

• Hero Member
Odg: FOTOAPARATI
« Reply #60 on: May 04, 2014, 11:48:42 AM »
Hvala. Dugo sam se razmisljao o Canon 1100 ili ovaj Nikonov. Odem do radnje da uzmem bilo koji, jer im je i cena slicna, kad Ono nadjem zadnji Nikon sa torbicom i karticom, upola cene  :doh:. Mislio sam se i o 3200 ali ispade ovaj.

Ima finih video snimaka po yutubo o njemu ali opet imam pitanja. pogledaj, molim te ovaj, o podesavanjima. Ima i drugi deo:

https://www.youtube.com/watch?v=4L6TSvSm1sA

Sta mislis o videu? Da li bi nesto dodao u vezi podesavanja operacija, ili da samo uradim kao sto je pokazano. Slikao bih JPEG opcijom jer mi RAW izgleda komplikovano za sad.
"... idi na more i baci udicu, i koju ribu prvu uhvatis, uzmi je;
I kad joj otvoris usta naci ces statir..."   MAT: 17:27

Offline maxfly

• Sr. Member
« Reply #61 on: August 08, 2014, 08:35:57 AM »
Poštovane kolege molio bih Vas za pomoć.
Ovih dana imam u planu da kupim svojoj ženi fotoaparat.
S obzirom da je ona početnik u svemu tome ne bih da bacam pare a opet bih da kupim nešto pristojno da ima za start.
Razmišljam se izmedju Nikon d5100 koji košta nekih 509€

http://www.hartlauer.at/Foto/Digitalkameras/Spiegelreflexkameras/Nikon-D5100-2B18-55VRII-Hartlauer.html

Ili ovaj Nikon d3200 koji košta nekih 359€

http://www.mediamarkt.at/mcs/product/NIKON-D3200-18-55-mm-schwarz,10255,27722,1148333.html?langId=-15
Da li se isplati dati 150€ više za ovaj d5100 s obzirom da će nam to biti kućni fotoaparat?

Unapred hvala.

Offline Mihailo Erovic

• Jr. Member
  • **
« Reply #62 on: August 08, 2014, 01:01:14 PM »
Po mom misljenju oba fotoaparata su prilicno dobra ja bih uzeo d3200 nije velika razlika  ;) :)

Offline Luckyboy

• Jr. Member
  • **
« Reply #63 on: August 09, 2014, 10:30:32 AM »
Uzmi D3200,manje novca ćeš dati,a u praksi nećeš primetiti razlku.
Kojekude

Offline nespetro

• Hero Member
« Reply #64 on: August 09, 2014, 06:10:16 PM »
D3200 ti je super za kucnu upotrebu. Ustedi razliku u novcu za neki bolji objektiv od onog koji ide sa njim( sigurno 18-55mm)mada je i on ok.
"... idi na more i baci udicu, i koju ribu prvu uhvatis, uzmi je;
I kad joj otvoris usta naci ces statir..."   MAT: 17:27

Offline maxfly

• Sr. Member
« Reply #65 on: August 09, 2014, 08:05:20 PM »
Hvala na odgovorima...

Offline acko23

• Sr. Member
« Reply #66 on: November 09, 2014, 07:32:11 PM »
Ja sam drugovi od supruge za rodjus dobio Sony alpha 3000 sa dva objektiva jedan je 18-55 a drugi 55-210 i veoma sam zadovoljan njime sto se tice fotografisanja slike su prefinjeno ciste  a ovako izgleda
sefe koji ti je vrag

Offline sebastian

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #67 on: November 09, 2014, 07:44:01 PM »
Fino! Ja volim Sonyjeve kamerice...mir mi ne da Fujifilm x100T iako znam da se za tu lovu mogu pronaci i bolji ali  :blush: :doh:

Mada do sledece godine ce me vec to opustiti i uzet cu si opet neki manji Sony  :)  Strasno mi se dopadaju funkcije, posebno funkcija od tajmera na osmeh,...dignem ribu i kada se nasmehnem ili pokazem obraz sledece sekunde vec sam slika. Tako ribu dignes iz vode slikas i pustis i nema zurbe i stiskanja ribe...kad je ona mirna dignes je kamera odradi svoje i cao... ovu koju sad koristim sam malo ostetio jer sam tri put "plivao" sa njom ove godine  :hammer: sve je prezivela ali sada iako radi krci vazda pa me to nervira. Rastavio sam je u prafaktore i sve ocistio i sastavio nazad. Dva dana je bilo ok i opet isto.

Offline acko23

• Sr. Member
« Reply #68 on: November 09, 2014, 07:46:31 PM »
Fino! Ja volim Sonyjeve kamerice...mir mi ne da Fujifilm x100T iako znam da se za tu lovu mogu pronaci i bolji ali  :blush: :doh:

Mada do sledece godine ce me vec to opustiti i uzet cu si opet neki manji Sony  :)  Strasno mi se dopadaju funkcije, posebno funkcija od tajmera na osmeh,...dignem ribu i kada se nasmehnem ili pokazem obraz sledece sekunde vec sam slika. Tako ribu dignes iz vode slikas i pustis i nema zurbe i stiskanja ribe...kad je ona mirna dignes je kamera odradi svoje i cao... ovu koju sad koristim sam malo ostetio jer sam tri put "plivao" sa njom ove godine  :hammer: sve je prezivela ali sada iako radi krci vazda pa me to nervira. Rastavio sam je u prafaktore i sve ocistio i sastavio nazad. Dva dana je bilo ok i opet isto.
vazno slika a sto krci nek krci mozda to privuce i koju ribu  :)
sefe koji ti je vrag