Author Topic: Pastrmske reke u blizini Kragujevca  (Read 6329 times)

Offline Ђуле

• Newbie
  • *
Pastrmske reke u blizini Kragujevca
« on: June 21, 2009, 02:11:23 PM »
Поздрав колеге мушичари!
Ово је моје прво јављање на овом форуму.
Нисам мушичар, али ме мушичарење одавно привлачи... Недостатк времена, знања о мушичарењу, као и удаљеност вода на којима се мушичари, су ме до сада држали подаље од ове врсте риболова.

Интересује ме које су најближе воде Крагујевцу на којима се лови поточна пастрмка.

Поздрављам вас и надам се да ћемо се видети и на некој од вода.

Срдачан поздрав!
« Last Edit: March 17, 2011, 08:36:43 PM by Goci »

Offline strashni

• Hero Member
Re: ПАСТРМСКЕ РЕКЕ У БЛИЗИНИ КРАГУЈЕВЦА
« Reply #1 on: June 21, 2009, 07:31:51 PM »
Djetinja, Uzice oko 130km do same reke
Gradac, Valjevo, slicna km-traza
Resava, iznad Despotovca, kod Lisina, oko 90km
Rzav, na vise mesta, oko 100km a moze i vise

Ja i dva drugara najradije idemo na Djetinju.

Pozdrav sugradjanine i dobrodosao u svet musicara  :tbumb: :bye:
Како је велика срећа чистог срца, све заборавља што је опростило, бескрајно сунце чистог ума, сваку молитву прима и жељу испуњава

Offline Ђуле

• Newbie
  • *
« Reply #2 on: June 21, 2009, 07:45:10 PM »
Хвала на одговору и добродошлици!

Offline Mixmaster

• Hero Member
« Reply #3 on: June 22, 2009, 10:13:18 AM »
Crnica. Pastrmke su na 15 km od Paraćina.

Offline radezamora

• Sr. Member
Odg: ПАСТРМСКЕ РЕКЕ У БЛИЗИНИ КРАГУЈЕВЦА
« Reply #4 on: March 13, 2011, 11:04:26 PM »
Овамо , преко Западне Мораве су мање речице Расина-пролази кроз Брус и горњи ток Рибнице -код Краљева, сви ми око Крагујевца Крагујевац сматрамо за свој, па добродошао! Иначе и Лепеница ти је лепа, пастрмке нису ништа интересантније од кленова,можда само лепша околина, Гружа ти је права мушичарска вода.

Offline Ruki

• Full Member
  • Bio sam tamo...
« Reply #5 on: March 14, 2011, 07:15:56 AM »
Kanda si zakasnio malo...ccc...covek je 2009 pitao jos...a ima samo 2 posta. Ne verujem da jos prati forum. A mozda ja i gresim jer gledam sa mobilnim!

Offline radezamora

• Sr. Member
« Reply #6 on: March 14, 2011, 11:25:18 AM »
Hvala, to sad vidim, no mozda se on predomisli ako je odustao, sta znas koji su razlozi u pitanju, ako ne pises ne znaci da i ne pecas, mozda nema internet trenutno, ili....ja sam samo dao predlog na moju stranu, postoji jos novih clanova  i onih koji dolaze na ovu stranu, letos-2010. neki  ribolovac -oko 40-ak godina bese na moravi kad sam ja uhvatio bucovaod 1.2 kg i bio je sa musicarcem i interesovao se malo vise,nego je zurio zbog druga sa var. priborom , mozda je to taj-mala verovatnoca, musicari moraju da pomazu jedni drugima!

Offline NajIgor

• Hero Member
« Reply #7 on: March 14, 2011, 01:28:28 PM »
Ma krenuo je on onda , isao je peske, izgleda da se jos nije vratio  :hammer:
"Da bi čovjek vratio mladost, mora jedino da ponovi svoje ludosti."

Offline radezamora

• Sr. Member
« Reply #8 on: March 14, 2011, 04:34:32 PM »
Mozda je i tvoja sala ozbiljna. pojedinci se vracaju na sajt, kad prodju tu  TVOJU razdaljinu,i pod drugim(korisnickim ) imenom-nikad ne budi iskljuciv.Evo ponovili smo sve musicarske salmonidne vode oko Kragujevca,sdruge strane nigde ne videh ovde mapu npr, reka Srbije, sa opisom riba u njima, to je propust, pokadkad se slucajno zateknemo u nepoznatoj okolini, itd.-sve nam nije potaman jer neznamo predeo a u nekoj smo divljini,mozda je reka na 500 m!

Offline NajIgor

• Hero Member
« Reply #9 on: March 14, 2011, 10:16:54 PM »
E ta ideja ti je super, mnogo puta sam pomislio kako bi takva karta u mnogome svima nama pomogla. Samo da vidimo kako tu ideju da pretvorimo u delo  :tbumb:

Offline radezamora

• Sr. Member
« Reply #10 on: March 15, 2011, 10:28:34 PM »
NAJIGORE, tesko. Ja sam inace napisao jednu knjigu,monografiju najmnogoljudnijeg sela zapadnomoravskog sliva,1100 strana za vreme 43 godine istrazivanja(nije to ono samo o rodoslovima)gde sam geografiju uvezbao u detalje, mogao bih da uradim mapu reka ovog kraja-opstina Vrnjacka Banja, no to je za veliki poduhvat tek zrnce, treba dosta ljudi , saradnika, volje rukovodilaca sajta, veze sa ministarstvima, itd. vreme ako prodje i ne zabelezi se to se nikada ne moze nadoknaditi( npr. pastrmke u Nov.reci hvatane pre 2. sv. rata,...). Istorijo i nauko, ne mozes bez ljudiiiii!

Offline NajIgor

• Hero Member
« Reply #11 on: March 16, 2011, 10:20:04 AM »
Znam druze, stvarno bi bio to veliki poduhvat, i sigurno da bi mnogo koristio svima. Jeste trebalo bi to podici na neki veci nivo, mnogo pomoci od ljudi ali i adekvatnih institucija, stvarno lep ali i veliki projekat bi to bio  :tbumb:

Offline NajIgor

• Hero Member
« Reply #12 on: March 16, 2011, 10:31:00 AM »
Neznam kakve su ove karte ali deluje mi nesto najpreciznije sto se moze naci za sad, neki korisnici koji su ih koristili, su ih dosta nahvalili :

http://www.vgi.mod.gov.rs/cirilica/proizvodi_cir/digitalni_cir/dptk300_cir/dptk300_cir.html

cak se ove karte i prodaju, ne bi trebali da budu ni skupe jako  :blush:

Evo nasao sam i nesto ovako, kod kolega varalicara  ;), nije lose kao osnova, cisto ako nekom zatreba:

http://i41.tinypic.com/70f23t.jpg

a na kraju, ja dosta koristim i Google Earth  :tbumb:
« Last Edit: March 16, 2011, 10:40:01 AM by NajIgor »

Offline radezamora

• Sr. Member
« Reply #13 on: March 16, 2011, 10:50:24 AM »
KOLEGA, VOJNE KARTE POVERLJIVO ODAVNO ZA SRBIJU SU NA INTERNETU(NEKAD SU BILE SAMO NAMENSKE). NO JA SAM MISLIO DA UZ SVAKU REKU PRIKLADNE KARTE  STOJE GEOGRAFSKI PODACI,BLIZA ISTORIJA RIB. VRSTA I SADASNJE VRSTE, VRSTE MUSICA OKO I U RECI, ODMORISTA, FOTOGRAFIJE VIROVA,IMENA LOKALNIH MUSICARA I SL.,PITAM SE DA LI TO IMAJU SLOVENCI...,JER TO BI BILO -ONO .OVAKO SANJAJMO,HVALA IPAK DA I DRUGI VIDE ZA OVE KARTE.NA GOOGLE EARTHU IMA NEKIH SLICICA SA NASIH REKA, NO OSKUDNO-MOZE OVO DA BUDE I KONTRAPRODUKTIVNO, INSTRUKCIJA ZA GRABULJASE, STRUJASE,...!