Author Topic: Micro Poperi  (Read 10535 times)

Offline StY_EsoX

• Sr. Member
  • ...jahac magaraca!
    • www.musicarenje.com
Micro Poperi
« on: June 16, 2006, 12:17:39 AM »
Evo dva mala popercica jedan je iz kabelasa a drugi je moja navezotina  :lol: !

Offline StY_EsoX

• Sr. Member
  • ...jahac magaraca!
    • www.musicarenje.com
Re: Micro Poperi
« Reply #1 on: June 16, 2006, 10:31:41 PM »
Evo jos dva od sinoc:

Offline sebastian

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #2 on: June 16, 2006, 10:47:05 PM »
Lepo izgledaju, kakve si ulove imao sa njima?

Offline StY_EsoX

• Sr. Member
  • ...jahac magaraca!
    • www.musicarenje.com
« Reply #3 on: June 16, 2006, 11:14:49 PM »
Moram priznati nikakve, ali sa ovako malim poperima dosad nisam ni pecao... Posto je pre neki dan pocela sezona basa dosad sam ih samo probao kako plopcu, i mogu reci da sam zadovoljan. A pravo testiranje ce tek da usledi mada cisto sumljam da nece dati rezultate.

Offline oldsurehand

• Sr. Member
    • http://musicarskikafe.blogspot.com/
« Reply #4 on: June 17, 2006, 06:22:42 AM »
Dane, fini poperi! Ovde kod mene, u donjim tokovima reka, gde mogu da nalete i potocara i malousti bas, ovako mali poperi mogu biti ubitacni. U kasno leto kada se dobro lovi imitacijama skakavaca, popaca, osa, itd. i pastrmka napada ovakav poper bez problema (narocito zute i zuto-crne kombinacije).

Offline sebastian

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #5 on: June 17, 2006, 10:08:45 AM »
ne zaboravi i na soma, on isto voli plopkanje :-) Napravi jednog debelog od bar 8cm i ako se brkonja digne u lov (a nikad ne lovi sam) plopnut ce ga :-) Onda pocinje igra povuci potegni...

Offline Simon

• Jr. Member
  • **
« Reply #6 on: September 23, 2006, 09:58:09 PM »
kod nas nema basa al ima klena i potocare,pa se pitam dal ce se i oni zaleteti,od cega je telo(balza pretpostavljam)
U RAJU JE DOBRO,AL U PAKLU JE EKIPA!!!!!

Offline lizard

• Jr. Member
  • **
« Reply #7 on: March 10, 2008, 11:38:45 PM »
evo ga moj prvi, mislim s njim probat lovit stuke i baseve, pa me zanima jel imao tko kakve ulove s ovima prije!?
pozdrav!

« Last Edit: March 10, 2008, 11:41:05 PM by lizard »

Offline tomasini

• Full Member
« Reply #8 on: March 11, 2008, 12:40:09 AM »
 lizard ne vidim dobro na ovoj slici, jel izdubljen sprijeda?
Napravit ću to sutra, danas idem mušićariti.

Offline Mixmaster

• Hero Member
« Reply #9 on: March 11, 2008, 07:50:10 AM »
 Malo me zbunjuje ovaj naslov, jer u njemu piše "micro". Ja lovim štuke poperima, ali oni nisu malecni, već najčešće na broju 1, 1/0, 2/0... Micro poperi su valjda namenjeni lovu krupnijih sunčanica i sitnijih basova. Kod nas, mogli bi da posluže za mušičarenje klena, bucova i pastrmke, najbolje kalifornijske ili revirske (odrasle u ribnjaku) potočare, koje se pale na ploptanje i bućkanje.

Offline lizard

• Jr. Member
  • **
« Reply #10 on: March 11, 2008, 09:02:22 AM »
re: tomasini
pa, naravno da je izdubljen sprijeda! jedva čekam da ga isprobam na vodi, pa da vidim kako se ponaša!
dobro, iako je naslov  micro poperi i moj je napravljen na udici #1, ali nisam znao kamo da stavim pitanje!

Offline sebastian

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #11 on: March 11, 2008, 08:29:43 PM »
@lizard, izgleda fino ovaj tvoj poper. Sledeči put probaj uraditi popera tako da luk udice ima još više mesta za ubadanje. Činimi se da je vrat udice više u sredini tela popera i to može stvarati problem luku udice kod zabadanja. 
Recimo da bi bolji položaj udice u telu popera bio ovakav (približno - skica je simbolična).

Ovde pogledaj (ako več nisi) jedan vrlo jednostavan a praktičan način vezivanja popera od balse http://hipwader.com/2003/balsa-popper-pattern Oblik tela može biti po želji, sa udubljenjem ili bez itd.
« Last Edit: March 11, 2008, 08:34:29 PM by sebastian »

Offline zvezdan

• Hero Member
« Reply #12 on: October 12, 2008, 10:48:56 AM »
Danas sam napravio jednog mališu koji bi trebao da bude atraktivan i za štuku i za bucova.
"I woke up this morning with nothing on my mind
!" Jim Morrison

Offline sebastian

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #13 on: October 12, 2008, 12:52:45 PM »
probajte ovako nesto http://www.musicarenje.org/index.php?topic=2068.0 puno je jednostavnije i gotovo je za minutu dve. Nema lepkova, lakova, jednostavno i dobro.

crease fly su također poperi, evo jedne verzije sa zvečkom (to bi bilo zanimljivo za površinsko aktivne somove, ali i za druge ale), isto vrlo jednostavan i dobar poper...http://www.uksaltwaterflies.com/articles_Article5-tying-the-crease_fly.htm
« Last Edit: October 12, 2008, 02:00:15 PM by sebastian »

Offline gegula

• Hero Member
« Reply #14 on: October 21, 2009, 07:41:43 PM »

evo malo mog licnog iskustva sa poperima....
 ove godine sam prvi put probao da pecam na popere koje sam licno narucio iz cabela's bas za potrebe basa(velikoustog), moji su velicine 3-5cm i mogu ti reci da sam ih razbijao,do duse komadi do kg ali borac za svaki respekt, ne znam kako bi funkcionisali na pastrmku ili klena ali bas ih obozava pretpostavljam i stuka,inace basove sam lovio i po 20kom u danu,poperi svakojakih boja i odlicno su mi se pokazali narandzasti wooley bugers-i jer je jezero puno vilin konjica iste boje........sad je zahladilo pa ocekujem vece komade
bas je zakon kad pocne da lupa po poperu :hammer: :hammer: :hammer:
always appreciate what you have,there is always someone out there who wishes that had what you have