Author Topic: Štap za Štuku - Fly Rod for Pike  (Read 18160 times)

Offline dugi

• Jr. Member
  • **
Odg: Štap za Štuku - Fly Rod for Pike
« Reply #30 on: April 08, 2011, 04:17:45 PM »
Ja sam štap kupio drugdje.
Trebao bi ga izvagat,i ako i moj ima 116grama onda je vjerovatno i moj #9.
Dali si našao negdje popis sa specifikacijom cijele HLS serije, ja sam tražio ali nisam uspio.

Offline Sendenca

• Jr. Member
  • **
« Reply #31 on: April 08, 2011, 10:21:20 PM »
Sta si se primio ko' saucesce. Ja to "Mlavcanin" iz miloste, bez namere da te uvredim. Mislio sam u prvi mah da imas ceo kontigent tih stapova i da si prodao jos jedan.
I dalje stojim da je to dobar stap. Jos sam mu i plutu preradio. Ne lici na onoaj sto si mi prodao.  Inace bio je tezak 114 grama, sad ima i manje sto je za stap klase #9 ultra lako. Reda velicina, mislim da je petica katapult iste duzine tezi od njega. Cele prosle jeseni sam ga akao, i izdrzao sve torture moje bahatosti prema priboru.
Bez ljutnje, jer ko se ljuti... :tbumb:
“Limit Your Kill, Don’t Kill Your Limit”.
Please, practice "Catch & Release" !!!

Offline Šone

• Hero Member
« Reply #32 on: April 08, 2011, 10:54:03 PM »
Mene iskreno je zaintresovalo kako je orvis sebi dopustio da ne stavi aftma oznaku na stap ?

Offline Šone

• Hero Member
« Reply #33 on: April 08, 2011, 11:05:52 PM »
Mada sam se sada setio da sam video kod jednog majstora u BG i neke TFO dvoručnjake bez aftma oznaka ... 

Offline sebastian

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #34 on: April 08, 2011, 11:19:17 PM »
kada se odredi precizno FTMA "motke" onda i sami možemo napisati na štap sve što želimo a da lepo izgleda  ;) a koga mrzi sve to da radi  a želi sve te detalje na svom štapu onda ili da kupuje fabrički ili po naruđbi.

Ja znam da ako ne bi uzeo fabrički ili ga ne bi sam sastavio sigurno bi bila naruđba sa jasnim zahtevima  :) osim ako me takav štap ne bi oduševio odmah na prvi pogled.
« Last Edit: April 08, 2011, 11:22:23 PM by sebastian »

Offline simpson H

• Hero Member
    • www.musicarenje-shop.com
« Reply #35 on: April 08, 2011, 11:25:57 PM »
Zar je tesko pretresti malo net u cilju edukacije?

Radi se o Orvis HRH (Hans-Ruedi Hebeisen) radnjenom od blanka a ne o propustu Orvisa da ne stavi klasu stapa. Vrlo dobro se zna koje je on klase jer je veliki guru Hans-Ruedi Hebeisen to napisao 9' #9

Offline Šone

• Hero Member
« Reply #36 on: April 09, 2011, 08:24:33 PM »
Ja imao HRH'a i pisalo 9f #5  i na tubi i na stapu

Offline simpson H

• Hero Member
    • www.musicarenje-shop.com
« Reply #37 on: April 09, 2011, 08:52:26 PM »
Sendenca, kako znaš da ti je taj Orvis Hls  klase #9, ja sam ga nedavno kupio i na njemu ništa ne piše. Jedino znam da je 9ft i ima onu dodatnu dršku na kraju štapa. Možda bi bilo najbolje da ga izvažem?

Odakle znas da je Orvis ako ne pise nista?

Ja imao HRH'a i pisalo 9f #5  i na tubi i na stapu

Sone izvini nisam video ovaj gornji post, mislio sam na Sendencin stap jer na njemu isto pise sta treba da pise.

Offline Šone

• Hero Member
« Reply #38 on: April 09, 2011, 09:29:03 PM »
 ;)

Offline Fly Daddy

• Full Member
  • Pored Mlave
« Reply #39 on: April 09, 2011, 10:58:35 PM »
Nije Sone 9, nego 8.6   :bleh:
Fly cast (riranje)

Offline Šone

• Hero Member
« Reply #40 on: April 10, 2011, 11:00:16 AM »
Da Piki zaboravio sam , 8.6 f  :tbumb: 

Čisto da napomenem pošto je topic štap za štuku da ljudi ne pomisle da je #5 štap za štuku ,oko tog štapa je bila samo INTERNA DOPISKA ..
« Last Edit: April 10, 2011, 11:01:46 AM by Šone »

Offline dugi

• Jr. Member
  • **
« Reply #41 on: April 10, 2011, 09:03:26 PM »
Odakle znas da je Orvis ako ne pise nista?

Sone izvini nisam video ovaj gornji post, mislio sam na Sendencin stap jer na njemu isto pise sta treba da pise.

Krivo sam rekao, nije da ne piše ništa nego ne pišu podaci o dužini i klasi. Piše samo Orvis HLS graphite.

Simpson, zbog čega misliš da je taj štap HRH i disi to našao?

Offline StY_EsoX

• Sr. Member
  • ...jahac magaraca!
    • www.musicarenje.com
« Reply #43 on: April 22, 2011, 06:13:07 PM »
Da sad kupujem stap neki fabricki model a da mu je namena ciljno pecanje stuke (mada u obzir treba uzeti i da vrlo cesto pecam na Joci gde koristim ogromne strimere) u obzir bi dosli gotovo iskljucivo kratezi ispod 8'6''. Prvi pik bi bio Redington Predator 8'3'' 10wt, mada i 9wt Predator je fantastican stap za ovu namenu. Posle duzeg vremena uzeo sam da pecam sa 9' 9wt stapicem, posto sam "naceo" stap i izgubio strunu za moju jedanajsticu dugu svega 7'6''. I zaista ne vidim neku veliku prednost duzih stapova u odnosu na krateze dok sa druge strane kratezi  generalno mnogo bolje leze u ruci jer im je mnogo manji swing weight, mnogo su zgodniji za agresivnu prezentaciju strimera (cimakanje, trzanje), za borbu sa ribom na kratko su mnogo bolji, sa mnogo manje strune u vazduhu se napune tako da je potrebno i manje mahanja a standardne ribolovne distance od oko 20m nisu nikakav problem.

Uskoro mi stize i par interesantnih blankova jedna 8wt 8'6'' za lagane varijante musicarenja stuke i jedn 7'7'' blank koji ce najverovartnije biti tu negde oko 8-10wt. I jos jedan 12wt 8'6'' mada on ce svakako biti overkill pa i za one najvece sa joce i nije ni planiran za stuku al mozda ce da posluzi!

Offline Goci

• Hero Member
« Reply #44 on: April 22, 2011, 11:41:21 PM »
Ovo za dužinu štapa sam i ja provalio, mislim da preko 2,55 ne treba ići, bar ne za lov strimerima. Em težak štap, težak konac, težak strimer, treba mašeš time... Kraćim štapom je sve to mnogo prijatnije. Još ako pecaš iz čamca...