Author Topic: Musicarenje klena u perijodu,novembar-mart  (Read 48158 times)

Offline denmil

• Hero Member
Odg: Musicarenje klena u perijodu,novembar-mart
« Reply #30 on: November 05, 2011, 04:55:46 PM »
Sutra cu pokusati i ja ...nadam se, da zatvorim sezonu klenolova ko covek...
ajde neki savet oko izbora muva, nisam nikad jurio klena u ovo vreme,  sta i kako
da mu ponudim ?

Offline sebastian

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #31 on: November 05, 2011, 05:05:28 PM »
malog miša  ;) ;D

Offline sasats

• Hero Member
« Reply #32 on: November 05, 2011, 05:09:37 PM »
iz iskustva sa moje reke zakljucio sam da nema velike pameti oko muve  :) bitna je velicina . koristim vel. 14 i jednostavni red tag je sve sto ti treba ...ili neka druga muva koja na telu ima pauna . mozda je na manjim rekama drugacije ali ja bi eventualno probao sa istom muvom i mozda malo manjom udicom ...16
kad dodjes na reku nemoj odmah da bacas . nema svrhe . idi obalom i trazi aktivne ribe . primetices na povrsini vode veoma sitne krugove kao sto leti prave beovice . to su zimski klenovi raspolozeni za tvoje suve muve . sada su jos osetljiviji na buckanje po vodi i samu prezentaciju . tipet stavi bas tanak i bacaj veoma pazljivo . nece reagovati na agresivan pad muve i pobeci ce u dubinu . pali lagana prezentacija i dugacke voznje .
mesta sa aktivnim klenovima su sa sporim tokom ili gotovo mrtvom vodom . pretezno vrlo plitka , manje od metra i u blizini neke prepreke .
nemoj da te iznenadi veoma bogat ulov. ako ih nadjes na gomili desava se da prodjes bolje nego leti . desavalo mi se da ulovim i preko 100 komada za nekoliko sati pecanja , mada su sitniji nego letnji
ovako ti je kod mene , pa sad prilagodi svom terenu i udri po klenovima  :)
na moravi radi klen na suve sve dok se voda ne zamuti . to nekad zna da bude i do polovine decembra

Offline denmil

• Hero Member
« Reply #33 on: November 05, 2011, 05:18:08 PM »
Hvala sasats, sve ovo sto si napisao samo  je potvrdilo neke moje ideje...
sitne muve, osuncan deo reke i udri...videcemo kakav ce biti rezultat.

Offline sasats

• Hero Member
« Reply #34 on: November 05, 2011, 05:19:49 PM »
rezultata mora da bude . jedini uslov koji treba ispuniti je pronaci ribe . klen sada nije svuda i mora dosta da se pesaci da bi se ribe pronasle

Offline denmil

• Hero Member
« Reply #35 on: November 05, 2011, 05:21:31 PM »
 :yeswink:  :doh:

Offline JIM

• Newbie
  • *
« Reply #36 on: November 05, 2011, 05:23:12 PM »
Epa drugari ja sam danas bio u lov na klena  :-X  video sam dosta klenova i jednog OGROMNOG ali ni jedan nije hteo da udari ! Promenio sam sve zive muve ali nista !!  :'( :'(

Offline NajIgor

• Hero Member
« Reply #37 on: November 05, 2011, 05:26:45 PM »
Ja nekako nisam imao uspeha u ovom periodu od kad mušičarim, sa spinom da ali na fly ne! Sad kad čitam vaše postove, verujem da šansa postoji i neću se tako lako predati  :nowink:
"Da bi čovjek vratio mladost, mora jedino da ponovi svoje ludosti."

Offline aca-laki

• Full Member
  • ONLY GOD CAN JUDGE ME
« Reply #38 on: November 05, 2011, 05:54:30 PM »
I ja bio danas i bilo je stvarno lepo pecati jedno tridesetak klencica u meri,od toga svega 5-6 preko 30cm,i to sve na bambulicu na udici #10... Nisam uspeo pronaci ni jednog veceg,ali sve jedno lepo sam se napecao i smrzao  :yeswink:
(na brzinu se spremio za vodu pa nisam poneo nista scim bi slikao,mozda sutra odem pa cu slikati ulove)

Inace ovo je fino doba za musicarenje klena,jer u vrovima se grupisu u jata i kad pronadjete jednog tu sigurno ima i jos neki,samo treba biti tih i pazljiv pri vadjenju ribe i moze se lepo pecati.
ONLY GOD CAN JUDGE ME

Offline JIM

• Newbie
  • *
« Reply #39 on: November 05, 2011, 07:36:52 PM »
A na kojoj reci si  bacao ?? ???

Offline sasats

• Hero Member
« Reply #40 on: November 05, 2011, 08:24:36 PM »
Epa drugari ja sam danas bio u lov na klena  :-X  video sam dosta klenova i jednog OGROMNOG ali ni jedan nije hteo da udari ! Promenio sam sve zive muve ali nista !!  :'( :'(
gde si pecao? koja voda je u pitanju?daj neku informaciju pa da probamo da pomognemo  :)

Offline JIM

• Newbie
  • *
« Reply #41 on: November 05, 2011, 08:38:31 PM »
Prvo nisava pa onda kutinska reka !!!Nema tu pomoci :)  :smoke:

Offline sasats

• Hero Member
« Reply #42 on: November 05, 2011, 09:07:02 PM »
dzimi , 100% sam ubedjen da si omanuo u nacinu prezentacije . ako si primetio aktivne ribe na povrsini vezi muvu br 14 ili 16 na tipet i spusti je sto neznije na vodu . prikradi se pazljivo da te klenovi ne primete ....i nema sanse da se ne napecas . u svemu ovome najteze je naci raspolozene klenove . a ostalo polako bez zurbe i suvisnog pljuskanja i buckanja
uspeh je zagarantovan

Offline oholi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #43 on: November 07, 2011, 11:51:20 AM »
ja sam juce lepo prosao na neku lakijevu kaficu ogromna je al kad bucne nema da omane :), nabo sam jedno lepo mesto sa pristojnim klenovima i izvadio jednog, ostatak je bio oko 20cm ali ih je dosta bilo
ne znam da pecam al' me riba hoce

Offline JIM

• Newbie
  • *
« Reply #44 on: November 07, 2011, 05:14:05 PM »
Ja sam sad doso sa Nisave .. tri udarca i sva tri promasaji !! Nemogu da se nerviram vise ili sam tolko glup da ne umem da uhvatim ribu ili ne znam sta ... :doh: :doh: :doh: