Author Topic: Bucov od skoro 4 kg na muvu  (Read 8374 times)

Offline Mixmaster

• Hero Member
Bucov od skoro 4 kg na muvu
« on: December 14, 2005, 12:56:40 PM »
Pogledajte u mojoj galeriji sliku bucova od 4 kg (tacnije 15g manje). Naravno, upecao sam ga musicarskim priborom u Juznoj Moravi nedaleko od Nisa. Mamac- beli zonker. Zamaranje priborom AFTMA 4/5 trajalo je oko 1 sat!
« Last Edit: October 20, 2009, 02:00:32 AM by Goci »

Offline dr.lucky

• Founding father
  • Hero Member
  • Flyfishing or Death
    • musicarenje
Re: Bucov
« Reply #1 on: December 14, 2005, 01:01:27 PM »
Animacija je boli glava
 :lol:  :lol:  fly_pai
evo i linka
http://www.musicarenje.org/modules/xoopsgallery/view_photo.php?xoops_imageid=48&set_albumName=album11&id=Bucov_4_kg

a sad lepo napisi kako se lovi!
Salut!
Ljudski mozak je ko potok, što plići, to bistriji

Offline lazza

• Administrator
  • Hero Member
  • Bad MoFo
    • Fly Fish Diary
« Reply #2 on: December 14, 2005, 04:04:14 PM »
Stvarno bi bilo lepo da kazes jos neku rec o tome kako se lovi bucov ili ti "bocov" :)

Offline Pedja

• Hero Member
  • Veteran
    • www.musicarenje.org
« Reply #3 on: December 29, 2007, 12:44:07 AM »
Nisi valjada MIXU koristio KOZIJU BRADU :D :D :D :D :D

Offline Mixmaster

• Hero Member
« Reply #4 on: December 29, 2007, 01:08:32 AM »
 Eh, stari dobri bucovi. Proteklih par godina nisam ni pokušavao da lovim ovu ribu, jer je Južna Morava biola stalno mutna. Proradila privreda u Vranjanskom regionu i eksploatatori vrhunskog peska i reka ne liči ni na šta. Ja, pre svega volim da mušičarim u bistroj vodi.
 Kad vidim bistru Moravu, odmah ću da pišem o mušičarenju moravskog lososa. Sad nemam inspiraciju.

Offline Pedja

• Hero Member
  • Veteran
    • www.musicarenje.org
« Reply #5 on: January 21, 2008, 11:07:57 PM »
Ex Mixe, imam za tebe nesto vezano za bucova kada te napne volja da ga trtis..
Vodim te na jedno mestasce gde ih ima kao pleve.Ranije dok sam varalicario za 10 min. imao sam 5 kg. bucova a varalica mi je bila najobicnija leptirka koju on ne napada cesto osim ako neznas da je vodis izazovno do te mere da bucov na moze da je ne proguta.
A tek da sam imao koziju bradu mislim da bi napunio dzak.
Kojim slucajem ako ti se rodi volja imas tel. ulivamo gorivo,tamo nas ceka kucica i HEFTANJE moze da pocne
--Pozz--

Offline 100ka

• Hero Member
    • musicarenje
« Reply #6 on: January 22, 2008, 12:40:04 AM »
Kojim slucajem ako ti se rodi volja imas tel. ulivamo gorivo,tamo nas ceka kucica i HEFTANJE moze da pocne
--Pozz--

Litl bit kinki  ;) :D
Mislim da je kozija brada tipicna vaserkuglaška muva za bucova. Treba ipak biti malo inventiviniji kad vec koristimo musicarski pribor u lovu ovog izvrsnog borca.

Offline Pedja

• Hero Member
  • Veteran
    • www.musicarenje.org
« Reply #7 on: January 22, 2008, 12:57:00 AM »
8 udica,premotana malo bakarnom zicom,da bi malo potonula,namotam koziju bradu na udicu, udnem je na 0,25 i "ETO RESENJA' kolega.. :yeswink: :yeswink:

Offline Sjekloca

• Hero Member
  • Mi chiamo Bertorelli...
« Reply #8 on: January 23, 2008, 01:04:26 PM »
8 udica,premotana malo bakarnom zicom,da bi malo potonula,namotam koziju bradu na udicu, udnem je na 0,25 i "ETO RESENJA' kolega.. :yeswink: :yeswink:

... i onda je vodis fino, lagano, kao strimer... jel da?
Hasta la vitoria siempre!

Offline Pedja

• Hero Member
  • Veteran
    • www.musicarenje.org
« Reply #9 on: January 23, 2008, 05:54:04 PM »
Neeee.jako brzo kolega do te mere da upalim sprovodnike

Offline 100ka

• Hero Member
    • musicarenje
« Reply #10 on: January 23, 2008, 07:29:13 PM »
Joj od ovoga me stvarno zaboli glava :doh:
Lisac brate mili pročitao sam u sijaset domaćih časopisa da za bucova treba vući muvu brzooooooooooooo...
i smatram da je to jedna od najvećih zabluda. Slažem se da je možda treba vući brže nego za neke druge grabljivice ali o brzinama MAH 1 i tome slično mislim da je čisto preterivanje ili jednaod najvećih zabluda.
Mislim da je mnogo bolje muvu vući na ivici brze i spore vode gde je i bucov i on onda nema vremena da proceni muvu toliko dobro, pa je napada po sistemu bolje išta nego ništa. Kada vučeš muvu uz ivicu brze struje nemaš potrebe da je vučeš brzo ;)

Offline Pedja

• Hero Member
  • Veteran
    • www.musicarenje.org
« Reply #11 on: January 24, 2008, 12:30:59 AM »
Ovo nisam znao tako da mi je dobro doslo,moje izlaganje se odnosilo na musicarenje bucova na bukvalno stajacoj vodi..
U pitanju je Dunav (Srebrno jezero) ili ti zimovnik gde ide kao lud u jutarnjim casovima a imajuci u vidu da je dno prepuno bodljikave zice jer je to sve nasa vojska udesila koja se hvala bogu sad sklonila probao sam sve tehnike ali sa sporijim povlacenjem ostajao bez muva,tako da je to bilo ono moje "USIJANJE SPROVODNIKA"

Offline 100ka

• Hero Member
    • musicarenje
« Reply #12 on: January 24, 2008, 01:25:59 AM »
Napravi laganu muvu što lakšu, pa je palmeruj. Pogledaj žakulinu Red star fly, pa napravi to isto samo belo (ili neke svetlije boje može i limun žuta za bucka). I možeš da napraviš vidles (nezakačivu), tako što prilikom vezivanja materijala uzmeš dve niti najlona 0,40. Zavežeš ih na kraju luka udice sa svim ostali materijalima, jedna najlon sa leve drugi sa desne strane, pa kad namotaš celu muvu saviješ najlone uz luk sa donje strane udice i učvrstiš ih za glavu muve.
Ako sam nejasno objasnio potraži negde ima objašnjenje kako se vezuju vidles muve. Ako nema ovde na sajtu probaj preko googleta da nadješ. ;)

Offline Pedja

• Hero Member
  • Veteran
    • www.musicarenje.org
« Reply #13 on: January 24, 2008, 01:29:43 AM »
Deluje zanimljivo,probacu  :bye: :bye:

Offline Sjekloca

• Hero Member
  • Mi chiamo Bertorelli...
« Reply #14 on: January 24, 2008, 01:30:12 AM »