Author Topic: Šta nosite od noževa?  (Read 45738 times)

Offline Boris P

• Jr. Member
  • **
Re: Šta nosite od noževa?
« Reply #210 on: July 22, 2016, 01:02:53 PM »
1. Nije svaka peć za svaki čelik.

2. Nije svaki čelik za noževe (ugljenični ili nerđajući).

3. Proizvodim industrijske noževe i po neki terenski nož.

4. Uvozim čelik.

5. Baš zbog toga sam i pitao.

6. Koliko tipova čelika(skoro da je i toliko tipova TT), medija u kojima se otpuštaju, načina otpuštanja, eventualne kriogenizacije i .......

7. Čelici koji se samo naoštre i izbuše - bez TT po pravilu nisu adekvatne tvrdoće.

I tako dalje, pozdrav, Boris.

Offline Mafke Fly

• Hero Member
« Reply #211 on: July 22, 2016, 01:15:26 PM »

Kako u Nepalu  prave Kukri,krajnje primitivno ali,na kraju opasna ''alatka'' koja dobro sluzi u svim prilikama. Jednostavno ljudi prave

noz koji ce da im vrsi posao od poljorivrede pa do poznatih borbrnih nozeva (Gurka ) koji se malo pedantnije rade u finalnoj obradi.

Offline Baki-Pa

• Hero Member
  • !"#$%&?
« Reply #212 on: July 22, 2016, 01:19:44 PM »
Samo sam pitao koji je čelik u pitanju i dobio odgovor. U bilo kojoj peći, koja ima kontrolisano podizanje i spuštanje temperature u jedinici vremena, se mogu termički obrađivati sečiva ili bilo šta drugo, pod uslovom da je u pitanju čelik za poboljšanje koji to dopušta.. Da ne ulazimo u procente ugljenika, hroma, volfram karbida, molibdena itd....

Offline oholi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #213 on: October 21, 2016, 12:26:13 PM »

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

ne znam da pecam al' me riba hoce

Offline MarkoTimokRiver

• Sr. Member
« Reply #214 on: October 27, 2016, 01:49:02 PM »
Od ovog se ne odvajam,mnogo mocna sprava
Wenger New Ranger 79

Offline Bahus

• Hero Member
  • covek sam nista ljudsko,nije mi strano
« Reply #215 on: October 27, 2016, 09:12:46 PM »
Fenomenalan svajcarac, veoma zahvalan noz a  tek testera kako je kvalitetna , sta sam granja i sitnijeg drveta oborio snjim, ja imam slica doduse to je sluzbeni i necu se od njega odvajati.

Offline PROTA71

• Hero Member
« Reply #216 on: May 21, 2017, 11:56:55 PM »
Glupost je neunistiva!!!!Mi smo ovde samo zbog para!!!

Offline nespetro

• Hero Member
« Reply #217 on: May 22, 2017, 12:48:06 PM »
Moram ovako...Leskovac je Leskovac  :hammer: :hammer:

http://www.kupujemprodajem.com/80259-1-goran-antanaskovic-beca-svi-oglasi.htm
Jel ima negde radnju u Leskovcu ili samo preko oglasa prodaje?
"... idi na more i baci udicu, i koju ribu prvu uhvatis, uzmi je;
I kad joj otvoris usta naci ces statir..."   MAT: 17:27

Offline PROTA71

• Hero Member
« Reply #218 on: May 22, 2017, 09:52:18 PM »
Rođo pojma nemam...bata mi je tu u Beogradu, sd ću da ga preispitam...dal ga zna jer taj majstor je vrhunski....ima da mi odradi jednog kao iz stripova o Rahanu  :tbumb:
Jes da sam rekao NE komercijali...a li stvarno su lepe ručni radovi pristupačne cene..

Offline Bas Celik

• Newbie
  • *
« Reply #219 on: August 25, 2017, 03:26:46 AM »
Pozdrav ja sam Marko sa Zlatibora bavim se izradom nozeva vidim da na ovom forumu ima ljudi koji su zainteresovani za tu temu .Ja mahom kujem nozeve od karbonskih celika,najvise koristim  52100 ili ti po jus-u c4146 . Citah nesto o nozevima kasno nocas pa naleteh na forum i ''legendarnog majstora'' pa reko da predstavim i ja svoje ludilo .Znam da vas ovaj tip noza ne zanima ali za kvalitet  cete verovatno biti zainteresovani.https://www.youtube.com/watch?v=vjhbSyFAI_U

Offline maric

• Kralj gradačkih lipljena
  • Hero Member
  • Kralj Gradackih lipljena
« Reply #220 on: August 25, 2017, 08:02:18 AM »
Ovaj je moj ;)

Offline neca011

• Hero Member
« Reply #221 on: August 25, 2017, 09:18:17 AM »
Pozdrav ja sam Marko sa Zlatibora bavim se izradom nozeva vidim da na ovom forumu ima ljudi koji su zainteresovani za tu temu .Ja mahom kujem nozeve od karbonskih celika,najvise koristim  52100 ili ti po jus-u c4146 . Citah nesto o nozevima kasno nocas pa naleteh na forum i ''legendarnog majstora'' pa reko da predstavim i ja svoje ludilo .Znam da vas ovaj tip noza ne zanima ali za kvalitet  cete verovatno biti zainteresovani.https://www.youtube.com/watch?v=vjhbSyFAI_U
Svaka čast  :tbumb:

Offline PROTA71

• Hero Member
« Reply #222 on: August 25, 2017, 09:29:04 AM »

Pratimo mi i tebe  :tbumb: :tbumb: :tbumb:
Dobrodosao i samo nastavi da nas upoznajes sa tvojim radovima  :tbumb:

Offline Mafke Fly

• Hero Member
« Reply #223 on: August 25, 2017, 03:45:07 PM »

Marko '' Baš Čelik '' dobrodošao. Pratim te i jako cenim tvoje radove iako sam ljubitelj preklopnih i manjih  noževa.

Da li radiš sečiva od naručenog blanka ili ti kuješ. Negde si pomenuo u klipovima ili mi se čini ( izvini ako grešim ), da kupuješ

odrađeni čelik pa onda oblikuješ  sečiva. IZVINI ako je nesporazum.

Offline Bas Celik

• Newbie
  • *
« Reply #224 on: August 26, 2017, 07:35:49 PM »
Hvala. 52100 celik kujem iz debelozidnih cevi koje imam na lageru ,mada imam i sipke u istom celiku ali su 35mm debljine one cekaju na presu koju treba da zavrsim uskoro bar se nadam. Inace radim i od nerdjajucih celika poput elmax-a koji je kako se to danas popularno kaze ''super celik'' ali ja vise volim karbonske tj ove kovane jer se lako ostre i dugo drze ostrinu sto kod tih high end celika nije slucaj.