Author Topic: Šta nosite od noževa?  (Read 45088 times)

Offline MarkoTimokRiver

• Sr. Member
Odg: Šta nosite od noževa?
« Reply #30 on: July 04, 2014, 07:21:19 AM »
noz koji se lako ostri nije kvalitetan

Hehe koj si ti strucnjak.Kupi neki noz na KP od 'iljadu dindzi koji se po obicaju tesko ostri i da testiramo taj i ovaj moj koji se lako ostri pa da vidimo koj je kvalitetniji.
Na KP su uglavnom kopije od stainless steel lima.Jeste da ne rdjaju lako ali su krti i stvarno ih je nemoguce naostriti kao nozeve od visoko ugljenicnog celika a o drzanju reza necu ni da pricam.Moze da prodje i stainless steel ali brate kupi Fallkniven od 3G ili VG10 celika i eto oni se lako ostre ali koliko grama toliko evra i to polovni.

Offline zokiTzar

• Newbie
  • *
« Reply #31 on: July 04, 2014, 08:02:11 AM »
super tema
evo ja imam ta dva

Eka swede 10 , drveni sandvik ćelik
jako dobro se oštri i drži oštrinu
može se brijat njime kad se dobro naoštri

drugio je samo 16 eura mora karbonski super nož koji sa svojom cenom ispod 20 eura konkuriše noževima od 50 i više

Offline MarkoTimokRiver

• Sr. Member
« Reply #32 on: July 04, 2014, 08:20:17 AM »
MORA je vrh noz za smesne pare

Offline zokiTzar

• Newbie
  • *
« Reply #33 on: July 04, 2014, 08:25:47 AM »
da i ovaj eka nije loš 50 eura video sam slabije za 150
ovi šveđani naprave super kvalitet za male pare
moj mora nije ss kao ovaj na sliki nego karbonski
za kuvanje imam ta dva

to su laminati isto kao samurajski mačevi
karbonski
pogledajte ovo i moji kad jih naoštrim na prirodnim kamenu japanskom od 6000 finoće rade isto ko ovaj

Offline Nikolavb96

• Full Member
« Reply #34 on: July 04, 2014, 01:53:53 PM »
Nisam plasljiv tako da mi pistolj nije potreban, imao sam noz koji mi je cale konfiskovao njemu za pecanje a od opreme za zastitu nosim olovo od 200gr.

Offline maric

• Kralj gradačkih lipljena
  • Hero Member
  • Kralj Gradackih lipljena
« Reply #35 on: July 04, 2014, 02:23:05 PM »
Da gadjas nekoga ako zatreba  :P

Offline Mafke Fly

• Hero Member
« Reply #36 on: July 04, 2014, 02:57:56 PM »

Najomiljenija tema,nisam znao da postoji  :tbumb: Veliki sam ljubitelj  nozeva, preklopnih najvise. Mali '' VICTORINOX'' kao privezak ali sa  puno kombinacija je uvek uz mene,ne vezano za ribolov. Za berbu gljiva  koristim vece nozeve sa duzim secivima,takodje preklopne.
 Imao sam i klekciju solidnu,ali volim da poklanjam i ostao sam sa svega 4-5 nozica.

Kupim,ohladim se i poklonim !

Offline sebastian

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #37 on: July 04, 2014, 10:02:19 PM »
jos od malih nogu sam do nekih par godina u nazad bio ljubitelj nozeva i skupljao ih... da bi me to sve proslo i podosta toga raspodelio, poklonio.... tu i tamo nekome... kako mi bila volja... na pecanje nosim samo svicarca i retko kad ga trebam.

Buduci da kod mene vukova i medveda mozes jako retko da sretnes na vodi nista za samoobranu mi nije potrebno.... a ako bi naletio na neku budaletinu "za to se ima razni lekovi"  ;) :smoke:

Offline sasats

• Hero Member
« Reply #38 on: July 05, 2014, 08:29:52 AM »
Hehe koj si ti strucnjak.Kupi neki noz na KP od 'iljadu dindzi koji se po obicaju tesko ostri i da testiramo taj i ovaj moj koji se lako ostri pa da vidimo koj je kvalitetniji.
Na KP su uglavnom kopije od stainless steel lima.Jeste da ne rdjaju lako ali su krti i stvarno ih je nemoguce naostriti kao nozeve od visoko ugljenicnog celika a o drzanju reza necu ni da pricam.Moze da prodje i stainless steel ali brate kupi Fallkniven od 3G ili VG10 celika i eto oni se lako ostre ali koliko grama toliko evra i to polovni.
marko, sto je materijal meksi lakse se ostri . uzmes obican rucni brus za kosu predjes par puta i gotovo ostrenje , ali takva ostrica ne vredi qurcu iz istog razloga iz kojeg se lako ostri a to je mekoca materijala  . moguce da imas problem da se izrazis i da si hteo da kazes da se tvoj noz dobro ostri?

Offline Baki-Pa

• Hero Member
  • !"#$%&?
« Reply #39 on: July 05, 2014, 08:13:59 PM »
Potpisujem, nož koji se lako oštri se lako i tupi, tj nije ni za qrac  :yeswink:

Offline PROTA71

• Hero Member
« Reply #40 on: July 06, 2014, 12:58:22 AM »
Sta nosim...drugi put, krs mi komp pa nema sanse fotke da okacim ali sta bi nosio i o cemu vec duze razmisljam je jedan zemljak sa juga  :tbumb:

http://www.kupujemprodajem.com/174403-1-ivan-svi-oglasi.htm
Glupost je neunistiva!!!!Mi smo ovde samo zbog para!!!

Offline simpson H

• Hero Member
    • www.musicarenje-shop.com
« Reply #41 on: October 19, 2014, 10:27:58 PM »
Potpisujem, nož koji se lako oštri se lako i tupi, tj nije ni za qrac  :yeswink:

Baki potpisujes nesto sto veze sa zivotom nema. Ima nozeva koji se jako tesko tupe a jako lako i jednostavno ostre a za sve to je zaduzen kvalitet i vrsta celika. Uostalom zato su cene pojedinih nozeva basnoslovne.

Danas sam se malo igrao sa jednim opasnim nozem. Rec je o firmi Ganzo model g704. Radi se o kineskom klonu cuvenog Benchmade 14205. I posle neka mi neko kaze da Kinezi ne mogu da naprave jeftino a kvalitetno. Noz je zverina bukvalno, nenormalno dugo drzi ostricu i lako se ostri da brije. Samo zato sto se radi o izuzetnom celiku 440C. Radio sam sve one fazone sa neta, secivom otvarao konzervu, sekao kanape , zice, kablove i onako amaterski ga naostrih da opet brije. A kosta jebenih 19$ ili 10x manje od originala. Ovih dana narucujem sebi jedan definitivno.

http://www.exduct.com/ganzo-g704-axis-lock-440c-blade-nice-fishing-camping-knife.html

Offline oholi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #42 on: October 19, 2014, 11:34:24 PM »
Naruci i meni jedan.
ne znam da pecam al' me riba hoce

Offline black panther

• Hero Member
« Reply #43 on: October 19, 2014, 11:55:23 PM »
Ja od nozeva nosim ovo sa sobom... i kada cuju kako zvecka srbski bajonet,sklanjaju se zle sile na daljinu bodeza  :yeswink:

:rambo: :hammer:

Offline black panther

• Hero Member
« Reply #44 on: October 19, 2014, 11:56:35 PM »
Da napomenem,bajonet koji je u mom posedstvu identican je kao ovaj na slici,samo malo losije ocuvan,jbg,ulazio u svabska creva ceteres'pete godine
:rambo: :hammer: