Author Topic: FLY TYING VIDEOS  (Read 5969 times)

Offline sebastian

• Global Moderator
  • Hero Member
Odg: FLY TYING VIDEOS
« Reply #15 on: January 25, 2013, 12:01:28 AM »
po mojoj oceni najbolje muve su one koje su: jeftine, jednostavne i lovne  :yeswink:  Ova je definitivno takva...mada...ako se koristi tungsten i kvalitetnije udice moze da bude malo skuplje ali opet nije to takva cena da bi sada zbog toga covek bas bankrotirao.

Offline Rocket man

« Reply #16 on: January 25, 2013, 02:00:40 AM »
 Ja opet mislim da i udice za pocetak mogu one i sa pijace... Boki ako ovo procita kontrirace iz 1 u 1 :D Sala mala... Ali to kazem jer su jeftine, za pocetak dok se uvjestis da izradis jednu musicu kako valja potrosices 10 onih boljih sto je ekonomski malo veci poduhvat a i nisu nase ribe sa celicnim celjustima pa da im nesto urade ( bar sto se malih ,,small trout streams,, tice)... Mana koliko hoces ali eto neko moje amatersko misljenje... P.S. sta je TUNGSTEN? I cini mi se da skrecemo sa teme :D

Offline sebastian

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #17 on: January 25, 2013, 02:03:40 PM »
no, udice se "potrose" samo kada se iskrive, slome, izgube, istupe tid. Cesto se vecini nama desava da vezemo na jednu udicu vise puta....navezes nesto i vidis da to nije kakvo bi trebalo biti...žilet i seci sve....žiletiranje....u kutijicu treba straviti muvu sa kojom si zadovoljan i u koju ces verovati...na ovim video snimcima su detaljni prikazi i ja kao pocetnik ne bi zurio i nabrazaka nesto smandrljao slicno tome nego bi vezao dok ne bude tako kako treba da bude... tipicne greske pocetnika su da zure i rade mnogo razlicitih musica umesto da bi se uvatili prvo jedne i nju naucili kako valja. To sam i sam radio...ali nitko me tada nije ni posavetovao kako i sta...ali zahvaljujuči internetu brzo sam savladao osnovu.

ps.
tungsten ili volfram je materijal teži od olova i mi ga najčešće koristimo za glavice nimfi...neke kuglice (bead head) se jos uvek rade od bakra i one su lakše a zato i jeftinije...one od tungstena su teže i malo skuplje ali sa njima se nimfice bolje otežaju i to zna itekako da doprinese lovnosti ;) Na ovom videu kojega sam ja postavio tip koristi tungsten glavicu i takva sicusna nimfica tako vezana i sa tungstenom brzo tone na zeljenu dubinu gde je riba...izuzetna nimfica ;)

Offline Rocket man

« Reply #18 on: January 25, 2013, 08:26:10 PM »
U potpunosti se slazem sa tobom u vezi toga!  :respect1:

Aha znaci to je tungsten, ok jedna informacija vise :D Samo ja mislim da nije loce i otezati musice malo bolje zicom pa da tungsten i ne treba vec samo obicna bakarna perla...

Offline sebastian

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #19 on: January 25, 2013, 09:10:31 PM »
jeste, i ja radim tako odavno i skoro svi mi ali od kako imamo tungsten nastavili smo isto tako tako da tungsten + olovna zica su majka kada u brzoj vodi trebas spustiti nimficu na zeljenu dubinu ;)

posebno ako je rec o malim tankim nimficama gde bi olovna zica samo smetala je tungsten MUST HAVE ;)

Offline Rocket man

« Reply #20 on: January 28, 2013, 05:18:22 PM »
Logicno, ali u mom slucaju za to ne bi bilo potrebe posto moja rijeka rijetko dje ima virove od 2 metra tako da bi mozda i bakarna perla bila dovoljna... Sve u svemu ne mogu ni to da tvrdim 100% dok ne probam, sve cu znati kada probam a do prvog Maja ima jos dosta  :'(

Offline Rocket man

« Reply #21 on: January 28, 2013, 05:52:40 PM »
Nego da se vratimo temi, odavno nije bilo nekog videa :) CDC MIDGE EMERGER http://youtu.be/_N1EdB_IBGQ

Offline Rocket man

« Reply #22 on: January 28, 2013, 05:57:18 PM »
I jedna nimfa kamenjarke... :) http://youtu.be/o-DNg_y2WmE

Offline mike

• Full Member
« Reply #23 on: February 01, 2013, 07:52:23 PM »
Mozda nije bas za pocetnike... ali po meni najsavrsenija imitacija majske (Ephemere). Ovih dana cu da pokusam da je 'vezem'.  ::)

Inace, upload clana naseg foruma... Iz 2 dela:

part 1

part 2

Pogledajte i ostale snimke, prepuno je korisnih tehnika koje sam odmah poceo da koristim...
bez reci... samo savrsena muzicka podloga... ;)

http://www.youtube.com/user/007bogi/videos?flow=grid&view=0
Domovina se brani rekom...
I ribom u vodi...

Offline Rocket man

« Reply #24 on: February 12, 2013, 03:26:11 PM »

Offline Rocket man

« Reply #25 on: February 12, 2013, 03:28:55 PM »

Offline Rocket man

« Reply #26 on: February 12, 2013, 03:31:11 PM »
http://youtu.be/Ymjh5ZV1H48 Midge Pupa (Buzzer)  ;)

Offline simpson H

• Hero Member
    • www.musicarenje-shop.com
« Reply #27 on: February 12, 2013, 07:45:37 PM »
Raketo, najbolje da preselis ceo youtube i vimeo na forum :hammer:

Offline Strelac

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Strelacfly
« Reply #28 on: February 12, 2013, 08:15:32 PM »
Što si bre simsone taki, ne kvari čoveku volju  :)
“ We fish for pleasure; I for mine, you for yours”. J.Leisenring

Ivan Bogdanović
http://strelacfly.weebly.com/index.html

Offline Rocket man

« Reply #29 on: February 12, 2013, 09:49:32 PM »
Bolje ovdje nego da se kopa po You tube-u ovako mi nekako originalnije :D