Author Topic: Crvenperka  (Read 44472 times)

Offline milos62

• Jr. Member
  • **
  • Zdravlje treba traziti na reci, a ne u apoteci.
Odg: Crvenperka
« Reply #210 on: April 12, 2013, 02:30:10 AM »
Iskocila iz jata i zaletela se na osu.

Offline tommylee

• Hero Member
  • www.drina.in.rs
« Reply #211 on: April 12, 2013, 08:04:23 AM »
Da ne povjeruješ da tako kidišu na muvu  :tbumb:

Offline peka

• Hero Member
    • Skin Art Tattoo
« Reply #212 on: April 12, 2013, 09:14:30 AM »
Milose  :tbumb: :tbumb:  sledeci put im ponudi nekog palmera na manjoj udici ( #14) i ulovi ovakvih crvenperki nece biti slucajni.... :)

Offline milos62

• Jr. Member
  • **
« Reply #213 on: April 12, 2013, 01:01:28 PM »
Peko hvala na savetu, posto od nedavno musicarim trebam jos mnogo toga nauciti, za sada nasumice bacam i menjam musice od trenutnog manjeg arsenala koji posedujem. Pre ose sam im ponudio policelona, medjutim nista, a jato ogromno na povrsini, pa iz radoznalosti skakavca, pa onda malu osicu, i ispostavilo se da na nju kidisu  ;D

Offline sebastian

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #214 on: April 12, 2013, 04:15:41 PM »
to to, mali palmer red tag #16 - #14  :yeswink: provereno

Offline milos62

• Jr. Member
  • **
« Reply #215 on: April 13, 2013, 02:27:45 AM »
Koliko sam video slike tog palmer-a, najpribliznije sto imam u mojoj kutijici je ova musica sa slike, koji nisam nesto forsirao jer se slabije vidi okom, pomalo i tone.. Probacu je svakako, pogotovo ako smutim mast sa parafinom(pola pola) pa da bude vidljivija. Do sada sam forsirao konkretne plivajuce, policelone, muvu, cak sam i na one budjave musice od kineza koje tonu kao blesave zbog teske udice provlacio kroz udicu komad stiropora kao nokat od palca, malo ga zatopio upaljacem i malo kao ofarbao crnim markerom. Na takvu inovaciju sam bas dosta klenova prevario, jer provereno kidisu i na pikavac koji pluta  :yeswink:

Offline sebastian

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #216 on: April 13, 2013, 07:49:37 PM »
na ovako nesto sam mislio

nije bitno da je jasno vidis...ako je dobra plivat ce posebno ako je jos malo ovostis... kad vidis neki kolobar da je riba nesto pokupila blago zategnes i ako je riba uzela musicu imas je....ja tako lovim suvim musicama na kada lovim na 20 i vise metara...cesto puta ne vidim moju musicu ali znam odprilike gde je i kada neka riba pokupi nesto u toj blizini je to uglavnom moja musica...to vidim kada dam tu blagu kontru ;)

Offline radezamora

• Sr. Member
« Reply #217 on: April 13, 2013, 09:23:50 PM »
веђина колега највише хвали пливајуће мушице, но ево и данас мени искуство  потврђује супротно, баре на којим сам пецао су изузетно високе. И баш у ово време годинама се појављивале мушице на површини, зато устадох у 6.00, што је за мене касно, и на води измењах све препоручене са ових наших сајтова-и ништа. Обрукао бих се да нисам ставио пастрмску зечје уво са месинганом главом коју сам навезао још у времену кад је Вања Стојановић то први нудио на нашим просторима, и гле чуда-спасох се са 15-так комада-прве овогодишње. Да напоменем да је та мушица  дала и  два караша од по 25 цм, отприлике он у ово време почиње да ради, зато су потребне поларизационе наочари, али ево и то се догодило.Одонуд штукароши гледају и чуде се, код њих је просек 5(штапова), сво време само једу и пију а штапови иза њих.

Offline tommylee

• Hero Member
  • www.drina.in.rs
« Reply #218 on: April 14, 2013, 01:01:33 AM »
Hvala Rade na iscrpnom izvještaju,krajnje zanmimljivo.Ja imam još jendo pitanje,kada uzimaju,kada nimfa propada ili kada se privlači?

Offline radezamora

• Sr. Member
« Reply #219 on: April 14, 2013, 07:23:56 AM »
узимање следи неку секунду-трен по забачају, између те две фазе, рекао бих, мада мислим и да је било неких удараца  у обе фазе-мало је ветар чинио своје. Можда ових дана ово детаљније преиспитам, углавном сам  црвенперке хватао досада највише на мокре, ово на нимфе-личинке нисам очекивао, све касни и воде/баре/ су велике па можда због тога  овако иде! 

Offline tomos rider

• Hero Member
  • Pure spin angler
« Reply #220 on: April 18, 2013, 12:21:00 AM »
Bravo Shele!
Kad budemo isli na belu ribu, dacu ti ja imitacije crva koje sam krojio, provereno love crvenorepe, bodorke i bandare, sa njima otvorih sezonu....nece ostati nijedna imuna na njih, garantujem.
 :tbumb:
FAIL comes with idiot in charge.....

Offline radezamora

• Sr. Member
« Reply #221 on: February 16, 2014, 06:19:54 PM »
evo, krenule crvenperke, juce i danas po neki komad, tu oko 15  cm, najranije od kada ih hvatam, musice red tag, ili nimfe sa hot glue, verovatno mogu i druge, pravo uzivanje u potrazi gde i kako ih pronaci, izmedju-poneka beovica.
 mesto:vrnjacko-banjske bare, s one strane morave.

Offline tommylee

• Hero Member
  • www.drina.in.rs
« Reply #222 on: February 17, 2014, 03:58:53 PM »
Hvala za info ako nađem slobodno da probam.Vidjeo sam kod prijatelja fotku u priobalju dosta ciprida.

Offline radezamora

• Sr. Member
« Reply #223 on: February 17, 2014, 05:01:50 PM »
nema na cemu. i danas desetak , jedna 23 cm. a i kolega musicar iz sela ih juce hvatao na drugom terenu, dakle rade, uglavnom u plicim barama, koje su sad ajde da kazem dovoljno tople. manje musice(12-14), za klenove ostavljam vece. nazalost nemam fotoaparat.