Author Topic: Euro BWO  (Read 1344 times)

Offline pannic

• Full Member
Euro BWO
« on: April 17, 2015, 08:19:45 AM »
         Postovani prijatelji, pored nekoliko vec prisutnih i slicnih tema, otvorili smo novu i postavili link ka jednom skorijem clanku o musicarski veoma vaznoj jednodnevci,  nasim iskustvima u prepoznavanju vise  prisutnih vrsta,  pogledu na nivo potrebnih detalja za uspesno ribolovacko imitiranje i tehnike prezentacije. Ukoliko zelite,  ovde mozemo  prokomentarisati detalje.

Srdacno vasi,  Goran i Sasa

http://globalflyfisher.com/patterns/euro-bwos/

Offline oholi

• Global Moderator
  • Hero Member
Odg: Euro BWO
« Reply #1 on: April 19, 2015, 08:58:34 PM »
Danas na gradcu su imale sasvim pristojno rojenje. Mada su jako male crne muve bile non stop tik iznad vode.... mislim neki dvokrilci....
ne znam da pecam al' me riba hoce

Offline pannic

• Full Member
« Reply #2 on: April 19, 2015, 11:05:25 PM »
Vlado, nisam bio sa vama ali realnije je da su to bile LDO (Baetis rhodani); nekako ova ledena voda i rano prolece...., BWO je (su) vise insekt leta i jeseni.  Musicarski su donekle slicne, recimo zajednicki imenitelj moze da im bude musica Sparke Dun koja i kod LDO i kod krupnijih BWO radi posao 100%.

Offline oholi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #3 on: April 20, 2015, 12:01:32 AM »
Vrlo moguce.... ja ih po boji i velicini delim :)

Offline pannic

• Full Member
« Reply #4 on: April 20, 2015, 07:14:06 AM »
Za prakticno musicarenje vise nego dovoljno a vidim da ti to "prakticno"  dobro ide, pretpostavljam da juce nisu bile plivajuce jednodnevke na tapetu, mozda neke nimfe ili strimercad.

Offline oholi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #5 on: April 20, 2015, 08:00:31 AM »
Najotvorenije.... ja sam veliku vecinu riba dobio na woolije na #10. E sad vodjenje je malo aktivnije nego sa nimfom. Cak sam u petak jednog lipljena dobio na tako mali strimer :)