Author Topic: Pomoć oko identifikacije!?  (Read 8393 times)

Offline Sumadinac

• Hero Member
Odg: Pomoć oko identifikacije!?
« Reply #45 on: May 27, 2015, 10:50:45 AM »
A sta mislite da li se domaca autohtona Balkanska pastrmka Crnomorskog sliva, razlikuje od potocne pastrmke koju mi zovemo Bosanka, neko je zove hibrid, dok je mala...?

Offline vangraff

• Jr. Member
  • **
« Reply #46 on: May 27, 2015, 12:08:05 PM »
Imaš li možda slike te Bosanke? Mada je već  neko reka da je jedini pouzda način DNA analiza možda se može štogod izgatat i iz izgleda. Više tipa: isti komšija, isti poštar i te priče  :yeswink:  U kojim vodama se nalazi? Možda je i zovi hibrid zato što je hibrid?

Offline Sumadinac

• Hero Member
« Reply #47 on: May 27, 2015, 09:41:29 PM »
Imam slike,okacicu sutra na drugom kompjuteru su! Inace divlja potocna pastrmka i ova sto je u mom kraju zovu bosanka razlikuju sto ova druga dok je mala ima one mrlje ma telu kao strafte i mnogo pre dobija pege, dok autohtona domaca riba nema nikave mrlje i pege dobija znatno kasnije. Razlika je u ponasanju, cesto po duzini peraja. Nije potvrdjeno da se bosanka mresti u nasim rekama, jer mladji nema, jednom sam se obradovao kad sam ulovio malu od 10cm, ali sam se razocarao kad sam saznao da je i ona poribljena! Razlika je u vestackoj reprodukciji, domaca autohtona se mresti sa manjim uspehom od bosanke i mnogo sporije raste! Domaca najbolje uspeva kad se izmresti i odmah pusti u reku, dok je vrlo tesko odhraniti do pristojne velicine bas kao i lipljena koji nece da zivi u betonu, vrlo tesko to je potvrdjeno u nasem mrestilistu!

Offline vangraff

• Jr. Member
  • **
« Reply #48 on: June 07, 2015, 11:17:27 AM »
Evo ejdne, plijen lokalnih krivolovaca. Dosta je svjetlija od a i a i oblik tjela je drukčiji. Podsjeća na morsku ili jezersku formu. Zanimljivo je da je uhvaćena iznad tamne podloge od tamnog mulja i sive gline.

Offline Dexa89FLY

• Hero Member
« Reply #49 on: June 07, 2015, 10:25:09 PM »
A sto ne volim ovakve slike,kao crna hronika ..
'Stalno je kulturan čovjek ćutao zbog svog vaspitanja, dok je nekulturan mislio da ga je on ućutao. '

Offline vangraff

• Jr. Member
  • **
« Reply #50 on: June 08, 2015, 06:22:02 PM »
Na ostalim vodama se vode rasprave fly vs. waser kugla i tirolac a u nas agregat vs. mreža  >:(  Još će bit teže gledat ove godine kako se to istrebljuje jer je ostalo dosta velikih komada preko dva kila. 

Offline vangraff

• Jr. Member
  • **
« Reply #51 on: June 30, 2015, 10:38:10 PM »
Evo jedne od danas. Nikad prije nisam vidio pjege na stomaku.

Offline oholi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #52 on: June 30, 2015, 11:51:51 PM »
Prelepa riba...
ne znam da pecam al' me riba hoce