Author Topic: Musicarenje  (Read 8558 times)

Offline maric

• Kralj gradačkih lipljena
  • Hero Member
  • Kralj Gradackih lipljena
Re: Musicarenje
« Reply #15 on: February 05, 2016, 12:17:05 PM »
Da li je po tebi Strelac musicarenje sinonim za pecanje na suvu musicu samo ili ne?

Offline maric

• Hero Member
« Reply #16 on: February 05, 2016, 12:17:47 PM »
zivi bili pa videli Sloveniju... :hammer: :hammer: :hammer:

tako je bilo I za Ribnik pa ja odoh prosle godine  :P :P :P

Offline 89kobra

• Sr. Member
  • Spala knjiga na dva slova :D
« Reply #17 on: February 05, 2016, 12:19:01 PM »
Koju muvu? Na koji nacin itd
Na suvu, mokru, nimfu, strimer... :D

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Offline Dexa89FLY

• Hero Member
« Reply #18 on: February 05, 2016, 12:21:07 PM »
Da li je po tebi Strelac musicarenje sinonim za pecanje na suvu musicu samo ili ne?

90% Engleza bi ti reklo da jestee ..  :D
'Stalno je kulturan čovjek ćutao zbog svog vaspitanja, dok je nekulturan mislio da ga je on ućutao. '

Offline maric

• Hero Member
« Reply #19 on: February 05, 2016, 12:25:35 PM »
Iskreno meni je musicarenje sinonim za pecanje suvom musicom. Tu do izrazaja dolazi sve. Tu vidis koliko znas ili ne. U pecanju na nimfu nema mnogo filozofije. 90% ishrane riba se hrani na dnu. Poenta je samo spustiti ribi musicu na dno. Ok je treba znati I povesti nimfu. Ali nekako dryfly mi je lepsi I zahtevniji. Izbor musice, prezentacija, vodjenje musice itd itd.

Offline Strelac

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Strelacfly
« Reply #20 on: February 05, 2016, 12:29:39 PM »
Mušičarenje je po meni sinonim za pecanje kompletnim mušičarskim priborom sa ciljem da se upeca riba na imitaciju nekog vodenog ili kopnenog insekta ili neke druge živuljke ili imitacijom nečega što može ili bi moglo da bude riblja hrana.
“ We fish for pleasure; I for mine, you for yours”. J.Leisenring

Ivan Bogdanović
http://strelacfly.weebly.com/index.html

Offline Dexa89FLY

• Hero Member
« Reply #21 on: February 05, 2016, 12:33:44 PM »
Izazovnije je svakako,ja sam prve godine kada sam krenuo sa musicarenjem pecao samo suvom i vezbao na  livadi po 2,3 sata, i drago mi je sto sam tako poceo ..  :)
'Stalno je kulturan čovjek ćutao zbog svog vaspitanja, dok je nekulturan mislio da ga je on ućutao. '

Offline vrana

• Hero Member
« Reply #22 on: February 05, 2016, 12:36:15 PM »
Mušičarenje je po meni sinonim za pecanje kompletnim mušičarskim priborom sa ciljem da se upeca riba na imitaciju nekog vodenog ili kopnenog insekta ili neke druge živuljke ili imitacijom nečega što može ili bi moglo da bude riblja hrana.
Definicija!
S druge strane, ne sporim češkanje i slične metode, probijale one okvire Strelčeve definicije ili ne. Na kraju krajeva, nije ni važno u suštini, ne mora sve da se strpa pod jedno ime

Offline eko

• Hero Member
« Reply #23 on: February 05, 2016, 01:15:19 PM »
Šta se to poručuje kod Prote? :-)

Offline Milanče

• Hero Member
    • SILEX
« Reply #24 on: February 05, 2016, 01:20:32 PM »

Ne idem na takmicenje ove godine...

Jbg brzo smo te odučili... mislio sam da ćeš više da se koprcaš  :bleh:
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

Offline maric

• Hero Member
« Reply #25 on: February 05, 2016, 01:37:48 PM »
Šta se to poručuje kod Prote? :-)

Neki sir I kajmak ide u selo pa ce da ponese.

Offline maric

• Hero Member
« Reply #26 on: February 05, 2016, 01:38:46 PM »
Jbg brzo smo te odučili... mislio sam da ćeš više da se koprcaš  :bleh:

Mito pogodili su se termini sa svadbom kod kume I sa krstenjem sestrinog deteta u maju tako da da idem samo na Moravicu I pucam kes nema svrhe jbg.

Offline maric

• Hero Member
« Reply #27 on: February 05, 2016, 01:42:32 PM »
A I realno trebali bi da budete mnogo bolji musicari da bih ja digao ruke od takmicenja I okacio stap o klin  :D :D

Offline sasats

• Hero Member
« Reply #28 on: February 05, 2016, 06:37:29 PM »
Iskreno meni je musicarenje sinonim za pecanje suvom musicom. Tu do izrazaja dolazi sve. Tu vidis koliko znas ili ne. U pecanju na nimfu nema mnogo filozofije. 90% ishrane riba se hrani na dnu. Poenta je samo spustiti ribi musicu na dno. Ok je treba znati I povesti nimfu. Ali nekako dryfly mi je lepsi I zahtevniji. Izbor musice, prezentacija, vodjenje musice itd itd.
ne da nisi u pravu nego blage veze nema ovo sto si napisao  ;D to se desava zato sto nimfarenje vezujes za gradac i muljanje na duzini stapa bez musicarskog kanapa a pecanje suvom vezujes za drinu i bacanje 25 m u dalj . jesi li probao da nimfaris na drini ili nekoj drugoj vecoj reci ? na 10 , 15 m od tebe ? ako se ne racuna pecanje na potocima od 5-6 m sirine , nimfarenje je mnogo komplikovaniji nacin pecanja nego na suvu .

Offline Dexa89FLY

• Hero Member
« Reply #29 on: February 05, 2016, 06:57:19 PM »
Ja mislim da misli na prezentaciju suve muve a svi znamo da ti ima puno fora i fazona,ja imam 4 dvd diska Hansa Rudija Hebajzena sa trikovima za lov suvom muvom koje eto vec osam godina skidam do najsitnijih detalja i realno ima bas komplikovanih stvari i situacija .. A sto se nimfe tice potrebno je "samo" da se dovede u zonu hranjenja ribe,a tu ko zna zna a ko ne zna nauci drugi treci put eventualno cetvrti ili peti ..  :D  :D