Author Topic: Cime konkretno na klena ?  (Read 83918 times)

Offline crni

• Hero Member
Odg: Cime konkretno na klena ?
« Reply #270 on: March 13, 2012, 06:13:56 PM »
Mrsno i konkretno  :tbumb:
Stojkovic Nenad

Offline eko

• Hero Member
« Reply #271 on: March 13, 2012, 06:19:56 PM »
Bucko, fino ti ovo ide od ruke...  :tbumb:

Offline Xfactor

• Sr. Member
« Reply #272 on: March 13, 2012, 06:32:05 PM »
Da, da, Bucko... To su ti gundelji na koje klen cesto ludi u to doba, al' najgore je kad se zadesi da je bas tih dana voda mutna (kao prosle godine) i onda sve u sesnes'!

Inace, pitanje za sve klenolovce: da li idete na klena ovih dana? Gde mislite da stoji klen u ovom periodu? Cime ga sada prevariti? U kojim vodama ga traziti?
...I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not...

Offline Bucko M.

• Full Member
« Reply #273 on: March 13, 2012, 07:49:43 PM »

Crni,Eko hvala.Namerno je buba socnija jer su uglavnom u to vreme vode blago zamucene,a sto rece X FAKTOR cesto njihovo vreme prodje u

vodama nemogucim za pecanje. Za kolegu  X FAKTORA info,jedna od buba podseca na gundelja koji dosta rano proteze krila,cesto dok se vode

bistre,a one sitnije borde sam opisao gde se nalaze i celog aprila su''tamo'',samo protresi grancicu i broc,po6-7 kom .u vodu. Toliko su tvrde da ih

udica jedva probada (dok sam kao klinac pecao na pust bez olova,muka ziva ). Kroz Jagodinu protice manja reka Belica mirnijeg i regulisanog toka

koja je opasana setackim bedemom, brzo se zagreva i ranije klen proradi,pre zadnjeg snega (oko 20 dan),su klencici od oko100 gr u mutnjikavoj vodi sa povrsine kupili sve sto pliva od muva. Uzimao je suvog fazana i sve vatijante suve muve u tamnijoj verziji BLACK GNAT.
 Udarao je uz samu obalu. Ma kupioje mravice,bambulice,sve sto pliva :tbumb: Ta reka je trenutno u sijera verziji i ako Bog da za 2 dana
postavljm slike klencica . Cesto klen trazi bas sitnije suve na #16-icama i uglavnom su sitniji aktivni.

Nimfe su sigurnije,ali ja sam ''strunas'',samo lovim suvom pa i decembra :tbumb:

Offline Xfactor

• Sr. Member
« Reply #274 on: March 13, 2012, 08:10:15 PM »
Ja bas kopam sad po ovom klenovskom podforumu. Citam, razmisljam gde bi to bio krupan (pa i popularni porcijas) klen u ovo doba, s obzirom na uslove u Srbiji, gde je do pre nekoliko nedelja sve bilo pod ledom. Slucajno naidjoh i na onu temu o klenu u brzaku, pa naucih nesto odatle... Sad kujem planove za leto.
Ali bas me zanima sta i gde to jede klen sada, jer - u vodi je sigurno, samo treba naci mesto, i hrani se, sigurno, zivo bice je! Treba razmisljati "outside of the box", treba postati majstor...  :blush:

Offline sebastian

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #275 on: March 13, 2012, 08:44:07 PM »
Ako želiš klena kapitalca nije u jatu (govorim o ribama od oko 3kg pa na više) brzaci su svakako mesta koja treba sada pretražiti a i on voli da se parkira iza ili ispred neke prepreke u vodi. Ispod krošnji ga obavezno potraži. Ako ti je voda bistra i imaš neki miran i dublji deo vode....voli on i tu da propatrolira ;) pa baci oko i tu. Tanak i dugačak predvez sa pravom prezentacijom bez šljapkanja kanapa po vodi bi trebalo dati uspeh.

Offline tommylee

• Hero Member
  • www.drina.in.rs
« Reply #276 on: March 13, 2012, 10:20:52 PM »
Kod mene na Drini što je krupniji klen to je u dubljoj vodi,samo pred mrijest ženke se napakuju u određenu zonu.Prelaz iz plitkog u dubinu,mirna voda,one na dnu.Rijetko kada se krupna klen izvuče u plitku vodu.
I ja ga planiram tražiti ljeti na brzacima,mislim da je tada najizloženiji.
U te svrhe kontam neke teške čupave nimfe ili mini strimere.

Offline Xfactor

• Sr. Member
« Reply #277 on: March 13, 2012, 10:39:50 PM »
Najkrupnjiji klenovi kod mene na Ibru vole krajeve brzaka, gde voda postaje dublja i pocinje da formira vir. (barem po nekom mom iskustvu i iskustvu mog caleta koji voli da varalicari klena) Valjda tu ima najvise hrane. Nisam znao kako mu u tim delovima prici musicarskim priborom. Znam da je tata na takvim mestima 2 dana za redom imao po 2 klena koja bukvalno nije mogao da izvuce  :o To uopste nisu smesne ribe, treba osetiti tu silinu koju jedan odrastao covek ne moze da dovuce na obalu. Primetio sam da krupan klen u takvim delovima ume da mu pokupi varalicu cim ona padne u vodu i napravi plop efekat poput bambule! Ali mi se nekako cini besmisleno da ja bacam bambulu u tako brzoj vodi ako su oni na dubini od metra i vise... Ne znam bas koliko bi nimfe pomogle u ovom slucaju. Strimeri bi sigurno dali neki rezultat, samo ne znam koji i kako ih prezentovati klenu u toj brzoj vodi.

Ima jednu suludu ideju, ne znam da li ce da se isplati, ali forsiracu je par puta u toku sezone, cisto da proverim! Pokusacu da lovim klena POPERIMA... Mozda ce nekom biti smesno, mozda ce neko misliti da ce se klen plasiti plopkanja, ali... mi generalno najvise klenova i dobijamo na taj "plop" bambule ili policelonke + znate i sami koliko ljudi upecaju klenova na male zabice koje se mogu naci u travi pored obale! Zato mislim da bi neki poper koji lici na žapče bio prava kombinacija za klena...

Offline tommylee

• Hero Member
  • www.drina.in.rs
« Reply #278 on: March 14, 2012, 07:56:53 AM »
Klena lovim skoro cjeli život i usavršio sam se na spin varijanti ali da mi je na fly i da komad bude odličan,a to je za mene preko 50cm.
Doduše situacija na vodi je poražavajuća.Krivolovci istrjebljuju svakim danom sve pa je i klen nastradao.Nekada su se često viđali,kako patroliraju uz obalu ili pod nekom krošnjom lijeno odmaraju.A ulazili su i u manje pritoke redovno.
Danas kao da je naučio i drži se strogo dna,baš kao što ti kažeš na dnu vira leži!

Offline Edin-NP

• Full Member
« Reply #279 on: March 18, 2012, 09:55:11 PM »
ovako nesto moze proc.

Offline Edin-NP

• Full Member
« Reply #280 on: March 18, 2012, 09:57:48 PM »
Nebi trebalo ni ova daje losa.

Offline NajIgor

• Hero Member
« Reply #281 on: March 18, 2012, 09:58:39 PM »
Oće oće sigurno da love, super su  :tbumb:
"Da bi čovjek vratio mladost, mora jedino da ponovi svoje ludosti."

Offline stepa

• Jr. Member
  • **
« Reply #282 on: March 18, 2012, 10:00:37 PM »
Bice lovna,ali steta sto su fotografije lose pa se ne vidi lepo musica...  :doh:

Offline sasats

• Hero Member
« Reply #283 on: March 18, 2012, 10:09:16 PM »
Ima jednu suludu ideju, ne znam da li ce da se isplati, ali forsiracu je par puta u toku sezone, cisto da proverim! Pokusacu da lovim klena POPERIMA... Mozda ce nekom biti smesno, mozda ce neko misliti da ce se klen plasiti plopkanja, ali... mi generalno najvise klenova i dobijamo na taj "plop" bambule ili policelonke + znate i sami koliko ljudi upecaju klenova na male zabice koje se mogu naci u travi pored obale! Zato mislim da bi neki poper koji lici na žapče bio prava kombinacija za klena...
odgovorno tvrdim da neces nista uraditi  :blush:
svaki bar pristojan klen nikako ne trpi bilo kakvo neprirodno kretanje muve na povrsini . iskljucivo voznja brzinom vodenog toka i nista drugo .

Offline eko

• Hero Member
« Reply #284 on: March 18, 2012, 11:40:37 PM »
Edine, nisu lose...  :tbumb: