Author Topic: Metode krivolova  (Read 18164 times)

Offline Goci

• Hero Member
Re: Metode krivolova
« Reply #30 on: October 27, 2007, 12:59:04 AM »
Ali ovo ipak nije tema, a pogotovu nije tema o krupnim i sitnim ribama, jos jedna filozofija bez kraja, ali vrlo brzo otvaram i tu temu, jer smatram da zasluzuje posebnu analizu u koju ce veoma rado da se ukljucim!
Slažem se, ja ovde neću o tome. A i opet me uvukoste u vrtlog foruma...  :doh:

Nego gde ja ta nova tema o malim i velikim klenovima? Napisao sam čitavu analizu na 2 i po word strane, a ne znam gde da okačim! Čitaćete sutra, sad odoh da spavam, pa ujutru u ribe...  :bye:

Offline piroman

• Full Member
« Reply #31 on: October 27, 2007, 07:34:43 AM »
Ja rukama ne bih lovio ni za novac, svakavih govana ima, tako da smatram da to nije ni pod najraznije krivolov, vec je mudjenje :)

Lov vazdusarom je umetnos, nikako krivolov! Moja varalicasrska ekipa i ja smo godinama lovili zmije vazdusarama i to je isto umetnost, ali bi smo znali da ispalimo i po stotinak dijabola na jednu ribu i da je naravno NEulovimo :) Ko vazdusarom lovi ribe, svaka mu cast, a to definitivno NIJE krivolov.

Offline 100ka

• Hero Member
    • musicarenje
« Reply #32 on: October 27, 2007, 07:43:46 AM »
A da mozda niste omanuli zbog prelamanja svtelosti kroz vodu ;)
« Last Edit: October 27, 2007, 07:45:57 AM by 100ka »

Offline Sjekloca

• Hero Member
  • Mi chiamo Bertorelli...
« Reply #33 on: October 27, 2007, 07:48:00 AM »
Pre ce biti da im dijabole nisu imale hidrodinamicni oblik...  :'(
Hasta la vitoria siempre!

Offline 100ka

• Hero Member
    • musicarenje
« Reply #34 on: October 27, 2007, 07:58:18 AM »
Ili su i sami bili dijabole :hammer:
Sto nisu tamanili ptice ko svi normalni ljudovi nego oce klenove. E pa ne moze vis' da klen nije glup ko sto se prica.

Offline Mixmaster

• Hero Member
« Reply #35 on: October 27, 2007, 08:53:20 AM »
 Nemojte, molim vas, da branite ribokradice, koje love rukama. Na velikom broju osrednjih klenovskih reka oni su postali ubedljivo najopasniji, jer su veoma efikasni i love isključivo najdragocenije, najkrupnije ribe.
 Razvaljuju ribe na Timoku i Nišavi i uskoro će baš oni istrebiti klenove.
 Verujem da vam to izgleda kao neki sport, ali je vrlo štetan. Mi, mušičari, smo najveći neprijatelji onima koji love rukama, jer desetkuju naš plen, a i u stanju su da naplaše ribu kao niko drugi.
 Najpodmukliji su i najteže ih je uhvatiti na delu i kazniti, a količina ribe koju mogu da izvade i ubiju je neverovatno velika. Žalosno je što postoje.

Offline 100ka

• Hero Member
    • musicarenje
« Reply #36 on: October 27, 2007, 04:25:28 PM »
Nemojte, molim vas, da branite ribokradice, koje love rukama. Na velikom broju osrednjih klenovskih reka oni su postali ubedljivo najopasniji, jer su veoma efikasni i love isključivo najdragocenije, najkrupnije ribe.
 Razvaljuju ribe na Timoku i Nišavi i uskoro će baš oni istrebiti klenove.
 Verujem da vam to izgleda kao neki sport, ali je vrlo štetan. Mi, mušičari, smo najveći neprijatelji onima koji love rukama, jer desetkuju naš plen, a i u stanju su da naplaše ribu kao niko drugi.
 Najpodmukliji su i najteže ih je uhvatiti na delu i kazniti, a količina ribe koju mogu da izvade i ubiju je neverovatno velika. Žalosno je što postoje.

Ovo je apsolutna istina. Na Belom Timoku, je ovo bio najcesci i najefikasniji vid krivolova. :doh:
Mada ono sto je "Dzervin" uradio letos ni jedan krivolovac na Timoku nije mogao >:(

Offline pedjabg

• Hero Member
« Reply #37 on: October 28, 2007, 10:12:50 AM »
Milim da se u nekim drugim temama bio pojavio i termin "nesportski ribolov", pa je interesantno da li je u pitanju samo varijanta sportskog (dozvoljenog) ili jos jedna nova, dosad nepoznata oblast ribokradje?

Offline Nebojsa.kg

• Sr. Member
« Reply #38 on: April 08, 2017, 10:04:18 PM »
Da ne otvaram novu temu, drugar mi poslao ovaj klip. Sta mislite, hoce li borba protiv krivolova biti malo jaca, ili su samo price ?

https://www.youtube.com/watch?v=5fkBbcgHOrE
Moj me insekt nikad ne vara

Offline 100ka

• Hero Member
    • musicarenje
« Reply #39 on: April 09, 2017, 03:03:01 PM »
Alas baca mreže i hvata smuđa u lovostaju :tbumb: :doh:

Offline PredragUE

• Full Member
« Reply #40 on: May 07, 2017, 08:40:10 AM »
U ovoj zemlji ovaj problem NIKADA nece biti resen....riba smrdi od glave.....