Author Topic: Terrestrials  (Read 2952 times)

Offline Mixmaster

• Hero Member
Terrestrials
« on: July 29, 2007, 09:17:55 AM »
 Terrestrials, kako ih nalazimo u engleskoj literaturi ili kopneni insekti, kako ih najčešće zovu naši mušičari, su mnogo raznovrsniji i brojniji od par redova vodenih insekata. Treba poštovati tu činjenicu i to da mnogi od njih obožavaju blizinu vode, naročito u vreme najvećih vrućina.
 Većina mušičara izbegava boravak na vodi za vreme najvećih žega i ubeđeni su da ui to vreme nemaju šta da traže sa suvim muvama. Oni najzagriženiji će i na 43 stepena zamahivati i loviti. Takvi znaju prednosti korišćenja imitacija kopnenih insekata, poput skakavaca, mrava, osa, pčela, bumbara i raznih tvrdokrilaca, jer su ta stvorenja, u takvim uslovima, najbolji površinski mamac..
 Ja najčešće koristim svoju kreaciju, BAMBULU, raznih veličina, boja i oblika. Solidne su i imitacije od foam-a, policelona, kao i klasične tehnike vezivanja, kod mrava, npr.
 Napravite jedan uzbudljivi eksperiment. Ulovite nekoliko skakavaca, popaca ili drugih terrestrial-a. Sa nekog mosta bacite ih u reku (po mogućstvu bogatu ribom) i posmatrajte šta će im se desiti. Važno je da to uradite u sred bela dana. Najverovatnije će vrlo brzo nastradati uz agresivne nasrtaje prisutnih riba, koje su, pre njihovog pada, bile potpuno nezainteresovane za površinu vode. Ovo bi vas itekako ohrabrilo da i kasno prepodne, podne i rano popodne, provedete mušičareći suvim muvama.
 Navlačim vas da po ceo dan mušičarite! :doh:

Offline dr.lucky

• Founding father
  • Hero Member
  • Flyfishing or Death
    • musicarenje
Re: Terrestrials
« Reply #1 on: July 29, 2007, 01:53:43 PM »
Ja sam veliki, ali veliki postovalac lika i dela kopnenih insekata. Esecnija dry fly fishinga, kada nista ne radi, pogotovu po vrucini kopneni insekti donose uspeh i veliko zadovoljstvo. Ja necu da vas navlacinm da musicareite po ceo dan, to ce te i sami da uradite pre ili kasnije  :doh:, takva je ova nasa strast.  :tbumb: Ali cu da Vas navlacim da pocnemo da pravuimo i postavljamo na sajtu imitacije kopnenih insekata. Uopste me ne interesuje koja je imitacija najbolja, bambula ili ne, bitno je da se postavi sto vise, po mogucstvu sto raznoraznijih kopnenih insekata. Ja obecavam da cu se pozabaviti ovom idejom...valjda ce te se i Vi clanovi isprimati!
Salut
Ljudski mozak je ko potok, što plići, to bistriji

Offline sebastian

• Global Moderator
  • Hero Member
Re: Terrestrials
« Reply #2 on: July 29, 2007, 07:57:33 PM »
 :tbumb:

Offline supergoran

• Newbie
  • *
Odg: Terrestrials
« Reply #3 on: June 19, 2015, 05:59:34 PM »
Nemam iskustva u mušičarenju, ali imam zanimljivih fotografija... Popac. Možda nekom poluži kao mustra. Krila su fenomenalna!

Offline jesko78

• Sr. Member
« Reply #4 on: August 11, 2015, 09:03:13 PM »
  Isproban na B.Timoku, uz osu najtoplija preporuka.
When the sun is shining I can do anything. No mountain is too high, no trouble too difficult to overcome.

Offline denmil

• Hero Member
« Reply #5 on: August 11, 2015, 09:37:40 PM »
Ovaj glavonja je uzeo imitaciju popka... usred podneva  :yeswink:

Offline gegula

• Hero Member
« Reply #6 on: August 11, 2015, 11:33:29 PM »
Ja sam imao jednog popca u originalu I pojeli ga klenovi ocas posla...opasna muva za letnji period uxz bambulu favorit broj 1...
always appreciate what you have,there is always someone out there who wishes that had what you have