Author Topic: KUP JADRANSKO-PODUNAVSKIH ZEMALJA, GRADAC 2018  (Read 15700 times)

Offline pera

• Hero Member
Re: KUP JADRANSKO-PODUNAVSKIH ZEMALJA, GRADAC 2018
« Reply #570 on: May 18, 2018, 10:32:52 AM »
Ok, ja sam glup, ali ajd sad ti meni glupom napiši koji o je koštala đetinja, sve ukupno, koliko je dao savez, a koliko sponzori, ako hoćeš naravno.
Vlada ono nije pisao a sve i da jeste opet nema nekih činjenica, kao što napisah sam on kaže da nije prenosio informacije ekodu, koje su to informacije i zašto je očekivao da se onda njemu prenose informacije ako on već ono što zna zadržava za sebe, zašto je kuka da je on ispao kolateralna šteta.? Može on sad da piše da to nije tako, ali i on zna šta je rekao nije moje da ga podsećam. I od kada je fejs merilo organizacije i bilo čega, ko se cveljanzbog objava na nekoj društvenoj mreži mora da postane svestan da ja sada sve dostupno i uvrede i laži i da proceni treba li se oko toga nervirati.
Pozdrav
Deca su svetsko cudo,
moj deda meni veli,
za noc se jednu prave,
a traju zivot celi.

Offline Baki-Pa

• Hero Member
  • !"#$%&?
« Reply #571 on: May 18, 2018, 11:03:02 AM »
Znaci das 10% i niko te nepita za ostatak! Pa to mi vise lici na tal ili mito nego na dobre odnose. Dali smo 10% i niko ne treba da nas pita sta cemo raditi sa ostatkom para, meni licno ovo nije normalno!

Ako sve pare dobijene od organizatora finansiskim planom prikazes da ces potrositi za organizaciju takmicenja i placanje racuna, u cemu je problem sve to potvrditi predracunima i kopijama racunima?

Moze da bude problem ako to nije stvarno tako, ako jeste gde je problem?

Ima i jedna stara izreka “cist racun duga ljubav”, zasto ovde nije bilo duge ljubavi ne znam, mozda ti naslucujes?

Ne možeš da pravdaš finansijskim planom, profakturama... nego računima.

Sent from my iPad using Tapatalk

Offline Tihi83

• Hero Member
« Reply #572 on: May 18, 2018, 11:12:50 AM »
Ok, ja sam glup, ali ajd sad ti meni glupom napiši koji o je koštala đetinja, sve ukupno, koliko je dao savez, a koliko sponzori, ako hoćeš naravno.

Da si glup to nisam nigde rekao, da ispadas glup a to nisi, to jesam rekao, a samo zato jer slepo sledis neke ne proverene price.

Koliko je kostala Djetinja videce se u finansiskom izvestaju. Mene zanima samo takmicenje i organizacija istog!

Mogu ti reci da je za veoma kratko vreme obezbedjen veliki broj sponzora!

Vlada ono nije pisao a sve i da jeste opet nema nekih činjenica, kao što napisah sam on kaže da nije prenosio informacije ekodu, koje su to informacije i zašto je očekivao da se onda njemu prenose informacije ako on već ono što zna zadržava za sebe , zašto je kuka da je on ispao kolateralna šteta.? Može on sad da piše da to nije tako, ali i on zna šta je rekao nije moje da ga podsećam.

Ko nama tvrdi i cime se dokazuje da je predsednik EKOD-a pisao ijednu svoju izjavu.

Potpisan je imenom i prezimenom ako nije napisao valjda bi se oglasio i napisao ovo nije moje. Stvarno mi nije jasno trazite pojasnjenje od predsednika ZMKS on vas udostoji napise i posalje svoju izjavu, e onda kad vam se nesvidja sadrzaj iste, vi se hvatate za gluposti tipa, nije on pisao, nije on to mislio, stvarno ste neverovatni!

U izjavi je napisano da on od 3.4 pa na dalje ne prenosi prave informacije clanovima ekoda koji od 3.4 vrse pritisak na njega. Opet ne citas sa paznjom napisan tekst, to nema nikakve veze sa desavanjima do 3.4!

Da li je predsednik ZMKS pricao sa tobom u tom telefonskom razgovoru ili je to tebi neko preneo? Posto tvrdis da je on pricao nesto drugo, bilo bi lepo da znamo na osnovu cega ti to tvrdis.

Ispade da ti bolje znas sta je on i zasto pricao od njega samog!
Malo nelogicno moram ti priznati!

I od kada je fejs merilo organizacije i bilo čega, ko se cvelja zbog objava na nekoj društvenoj mreži mora da postane svestan da ja sada sve dostupno i uvrede i laži i da proceni treba li se oko toga nervirati.
Pozdrav

Ovo je apsolutno nejasno na sta mislis, ko se cveljao zbog cega i gde?

Nego ti meni nisi odgovorio na pitanje sa kojom firmom je bilo dogovoreno rentiranje dzipova za prevoz u A sektor?

Kao neko ko je upucen u kompletnu organizaciju i sve zna o istoj ovo treba da bude jednostavan odgovor!

A ond cu ja izneti ono sto ja znam o ovoj stavci u troskovniku!

Offline Baki-Pa

• Hero Member
  • !"#$%&?
« Reply #573 on: May 18, 2018, 11:13:53 AM »
Predračuni su neobavezujući dokumenti, kojima apsolutno ništa ne možeš da pokriješ. To zna i Marko (koliko znam ima privatnu firmu) , ako nema ili nije u tim vodama, onda mu se izvinjavam.Ima ovde dosta ljudi koji se bave privatnim poslom, ili rade u nekoj firmi na poslovima predračuna i računa i oni vrlo dobro znaju o čemu pišem. Tihomire, tvoj poslednji post je potpuno konfuzan. Šta si ti tu kopirao a šta napisao, meni nije baš jasno. Zarad mene, odradi to ponovo.

Offline markomilacic

• Jr. Member
  • **
« Reply #574 on: May 18, 2018, 11:32:11 AM »
Sto se racuna i predracuna tice... obzirom da je Savez trazio predracune to po mom misljenju bila prednost Ekod-u... time ne bi cekali izvrsenja usluga da se dobiju konacni racuni sto samo znaci da bi novac dobili ranije u odnosu na to da su im trazili racune...

Ja ne vidim sta bi bio problem sa novcem. Vlada je nadivavan samo tako dok je branio taj troslovnik ali to su delovi koje vi ne vidite. Mislim u Savezu. Na kraju je savez trazio 10% za reprezenaciju Žuća je to koliko znam prihvatio. Znaci trebalo je jednostavno dostaviti tih par predracuna i novac bi dobili onog trenutka kad bi legao u savez.

Offline Baki-Pa

• Hero Member
  • !"#$%&?
« Reply #575 on: May 18, 2018, 11:38:11 AM »
Kako bi SSRS zakonski pravdao novce date Ekod-u na osnovu predračuna? Ajde objasni mi.

Offline markomilacic

• Jr. Member
  • **
« Reply #576 on: May 18, 2018, 12:18:22 PM »
Predracuni sluze da se novac prebaci dok se ne dostave konacni racuni. Idplati novca izvrse na osnovu predracuna a kad ekod dobije konacne racune onda ih dostavi savezu.

Offline maric

• Kralj gradačkih lipljena
  • Hero Member
  • Kralj Gradackih lipljena
« Reply #577 on: May 18, 2018, 12:25:35 PM »
Predracuni sluze da se novac prebaci dok se ne dostave konacni racuni. Idplati novca izvrse na osnovu predracuna a kad ekod dobije konacne racune onda ih dostavi savezu.

Mare brate:

Preračun po funkciji najviše odgovara ponudi i najčešće služi kao osnov za plaćanje roba i usluga koje još nisu isporučene. Kupac može i ne mora izvršiti plaćanje po izdatom predračunu – on je neobavezujući dokument. S obzirom da ne dokumentuje ni jednu nastalu promenu, predračun nije osnov za knjiženje u poslovnim knjigama niti se može koristiti prilikom obračuna PDV obaveze.

Offline PROTA71

• Hero Member
« Reply #578 on: May 18, 2018, 12:34:24 PM »
Mare brate:

Preračun po funkciji najviše odgovara ponudi i najčešće služi kao osnov za plaćanje roba i usluga koje još nisu isporučene. Kupac može i ne mora izvršiti plaćanje po izdatom predračunu – on je neobavezujući dokument. S obzirom da ne dokumentuje ni jednu nastalu promenu, predračun nije osnov za knjiženje u poslovnim knjigama niti se može koristiti prilikom obračuna PDV obaveze.

Amin x 2
Glupost je neunistiva!!!!Mi smo ovde samo zbog para!!!

Offline markomilacic

• Jr. Member
  • **
« Reply #579 on: May 18, 2018, 12:49:53 PM »
Nije osnov za knjiženje ali je osnov za plaćanje. Sve si lepo rekao.
EKOD dostavi predračune i dobije pare... i šta tu nije jasno.

Ajmo još da uprostimo stvar šta sve nas boli kurac kako će savez nešto da pravda?

Tražio je predračun po kom će EKOD-u da izvrši uplatu... jel dostavljen bilo koji predračun?

I pošto se medjusobno aminujete šta hoćete da kažete?

Suština: daj mi predračun ja ću po njemu da ti platim....

Offline Baki-Pa

• Hero Member
  • !"#$%&?
« Reply #580 on: May 18, 2018, 12:50:10 PM »
Tako je. Za uplaćenu kotizaciju, koja je bila oko 400.000, ako sam dobro shvatio, ili nešto približno, nisu  potrebni predračuni. SSRS prebaci tih 400.000 minus 10%, po dogovoru ,na račun Ekod-a i ne trebaju mu profakture. Pare pravda računom koji će mu Ekod ispostaviti. Kako će to Ekod uraditi, to ih ne interesuje. Ekod je dužan da ih dostavi. Za sve ostale pare, Ekod snosi odgovornost. U te ostale pare podrazumevam donacije sponzora itd, postoji zakonska regulativa kako se to rešava.
Da imam svoju firmu, jel mogu Marko da uplatim pare tvojoj firmi bez predračuna? Mogu. Ti moraš da mi ispostaviš račun. I to je sasvim legalno. Ti mi fakturišeš uslugu održavanja, marketinga, IT konsultacija... zavisno od toga kako ti je registrovana firma. I na sve to plaćamo porez na transakciju. Ovo što Bošković radi je samo kontrola para, i grebanje za 10% od cele sume. Znači, ne od sume za kotizaciju, nego od celokupne sume troškova, koju su većinskim delom pokrili donatori. Kako donatori i Ekod to između sebe rešavaju, to SSRS ne treba da zanima.

Offline maric

• Kralj gradačkih lipljena
  • Hero Member
  • Kralj Gradackih lipljena
« Reply #581 on: May 18, 2018, 12:52:54 PM »

Ajmo još da uprostimo stvar šta sve nas boli kurac kako će savez nešto da pravda?

Tražio je predračun po kom će EKOD-u da izvrši uplatu... jel dostavljen bilo koji predračun?

Iluzorno objasnjavati. Nisam se ukljucio zbog JPK-a niti relacije Ekod-Savez vec sam se ukljucio zbod STRUKE kojoj i sam pripadam i cisto da bih razjasnio neke stvari.

Offline Zlatovcica

• Jr. Member
  • **
« Reply #582 on: May 18, 2018, 12:54:20 PM »

A zar ne mislis da je 1000 puta lakse i bez manje papirologije da se EKODu prebaci novac odjednom po osnovu organizacije JPK.......kakvi crni predracuni, to lici nakupovinu sitnih crevaca i sitne nabake. Jednostavno je vrlo, za organizaciju JPK takmicenja u obimu od xyz takmicara prebacuje se suma novca xyz EKODu......EKOD duzan da za te novce obezbedi takmicenje i minimum standarda proisanih pravilnikom...........ja bi to tako uradio....

Pozzzz
Dragi, ako kod tebe nece, kod mene riba uvek radi.....

Offline markomilacic

• Jr. Member
  • **
« Reply #583 on: May 18, 2018, 01:04:18 PM »
Baki savez nije tražio od ukupne sume 10 % već od kotizacije i to je Žuća prihvatio... i tražili su da se novac koji se uplati od kotizacije a koji savez prosledjuje ekodu minus 10% opravda ništa drugo...

Mariću meni veruj mi ne trebaju objašnjenja šta je predračun a šta račun... to je i meni struka između ostalog...

Zlatovčice, za mene je cela ova priča veoma glupo ispala... ovo što govoriš je stvar tehnike... a u čemu je problem da se pošalje 6 papira u savez i da novac bude prebačen na račun, nije ni to toliko komplikovano ako je već tako traženo...

Offline Tihi83

• Hero Member
KUP JADRANSKO-PODUNAVSKIH ZEMALJA, GRADAC 2018
« Reply #584 on: May 18, 2018, 01:06:47 PM »
A sta je problem ako si sve dogovorio zavrsio i ugovorio, da okrenes par brojeva telefona i kazes pustite mi na mejl predracun.

Napraviste celu problematiku oko 7-8 predracuna koji se dobijaju u jednom telefonskom razgovoru od 1min ako su poslovi dogovoreni!

1000x lakse bez predracuna, jel moguce da pises ovo!

Ako je iko od vas uzivotu za jedan dogovoren posao trazio predracun, znate da je to formalnost koja se resava bez problema za 1min!