Author Topic: Farbanje perja  (Read 341 times)

Offline Neo

• Full Member
Farbanje perja
« on: February 27, 2018, 12:07:58 PM »
Zadnjih nedelju dana sam se zabavljao farbajuci perajca, u stvari trazeci najbolji nacin da farba zaista i ostane na njima i ne skine se nakon drugog zabacaja.

Offline Neo

• Full Member
Re: Farbanje perja
« Reply #1 on: February 27, 2018, 12:43:50 PM »
  Zadnjih nedelju dana sam se zabavljao farbajuci perajca, u stvari trazeci najbolji nacin da farba zaista i ostane na njima i ne skine se nakon drugog zabacaja. Na netu sam nasao nesto malo o tome te resih da probam i vidim kako ce sve da ispadne.
        Daklem, nisu sva perja pogodna za farbanje bez prethodne pripreme, to sam naucio on the hard way. Perje patke npr. nisam uspeo prvo da ofarbam jer je masno i farba se ne hvata uopste. Potopio sam ga prvo u toplu vodu sa sredstvom za pranje sudja i lagano jedno po jedno ispirao a zatim stavio u farbu. Fazan je isao lakse, u zavisnosti od prirodne nijanse, neka pera su se farbala odlicno i vrlo lako a nijansu sam birao varirajuci vreme potapanja.
        Koristio sam farbu za jaja, taman sad pred Vaskrs ima je na sve strane. Na svakoj kesici je uputstvo za upotrebu ali ja sam dobio pravi rezultat tek kad sam stavio duplo vise farbe u duplo manje prokuvane vode. Je li neko vec probao da farba perje, zanimaju me iskustva? Trziste je naravno pretovareno perjem svih boja ali zasto ne probati, ne iz finansijskih razloga vec cisto kao deo hobija. Evo par slicica kako to na kraju izgleda.

Offline smoker13

• Sr. Member
« Reply #2 on: February 27, 2018, 07:02:37 PM »
Ovo ti je super ispalo  :tbumb: jedino je pitanje da li ce da se ispira boja ili ne, mada i da se vremenom ispira ni jedna muva nije večna  :)
Ja sam farbao zonker trake farbom za tkaninu i ispalo je ok, perje nisam nikad.

Offline radezamora

• Sr. Member
« Reply #3 on: February 27, 2018, 08:13:02 PM »
smoker:
Ja sam farbao zonker trake farbom za tkaninu i ispalo je ok, perje nisam nikad.
a ja jedno 50 puta farbama za tkanini bas perje, uvek uspesno/mada i reda radi i farbama za jaja/. to za pacije i guscje pero je tako, mada treba eksperimentisati, zasto su ovi snezni dani. na farbama za tkaninu je uputstvo, malo zavisi i od proizvodjaca/sirce je neizostavno/. o svemusto te zanima  koristi ovde pretragu,tj. upises pojam za koga se ineresujes i kliknes ovo  search krajnje gore desno , inace ta pretraga je sustina saznanja na internetu, to ne treba ponavljati, izvinjavam se sto to stalno ispisujem.

Offline Neo

• Full Member
« Reply #4 on: February 28, 2018, 08:34:58 AM »
Stis'o sam dugme i nasao sam nista o farbanju perja :) Ima nesto malo na www ostalo sam sve provalio sam. Pitao sam za iskustvo a ne kako da to izvedem.

Offline tommylee

• Hero Member
  • www.drina.in.rs
« Reply #5 on: February 28, 2018, 01:16:13 PM »
Anilske boje za teksitl.Gdje ima da se kupe nisu skupe.U mlaku vodu dodati sirće radi boljeg vezanja farbe za perje.Nikad ne prati perje hemijom i slično skida se zaštitni sloj a i prirodana mast.U svakom slučaju prije će se oštetiti perje nego što ima koristi.
Ne kontam gdje sam kačio slike šta sam radio na ovu temu???

Offline Mafke Fly

• Hero Member
« Reply #6 on: February 28, 2018, 01:49:22 PM »

Boja za tekstil , samo u uputstvu piše  da prilikom ispiranja  u hladnu vodu treba dodati sirće  radi sjaja. To radim kada bojim omiljenu

garderobu ali za perije  ne, dovoljno je da mi npr. paun  pocrni i to je sve. Perija sam farbao samo u crno.

Offline radezamora

• Sr. Member
« Reply #7 on: February 28, 2018, 10:07:53 PM »
овако нешто раде западњаци, ваљда?

https://youtu.be/ZQtIPauZQ08

и са нашим бојама за текстил никако да вода са перјем не прокључа...