Author Topic: Pocetnik! Prva muva bez alata iz ruke  (Read 211 times)

Offline Trifke

• Newbie
  • *
  • Samo jako Saric Darko!!! 😂😂😂😂😈😈😈
Pocetnik! Prva muva bez alata iz ruke
« on: June 13, 2018, 08:21:09 PM »
Pozdrav cenjene kolege !!!
Pocetnik sam u FF isto tako i u vezivanju muva. Planiram da kupim stegu i sve vec sto ide pa ako moze mala pomoc. A evo i slike koju sam vezao bez ikakvog alata.

Offline neca011

• Hero Member
Re: Pocetnik! Prva muva bez alata iz ruke
« Reply #1 on: June 13, 2018, 08:48:37 PM »
Pozdrav, ja verujem da su to svi ovde prosli.  :)

Offline oholi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #2 on: June 14, 2018, 12:30:13 AM »
Dobrodosao, samo polako. Sad je lako doci do svega....pre svega informacija.... citaj sta je pisano po forumu, pokriveno je skoro sve bitno. Valjda

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

ne znam da pecam al' me riba hoce

Offline Trifke

• Newbie
  • *
« Reply #3 on: June 14, 2018, 02:26:08 PM »
U pravu si. Vecina je bas detaljno objasnjena tako da samo lagano i bice to dobro nadam se.  :tbumb: :hammer: :D

Offline tommylee

• Hero Member
  • www.drina.in.rs
« Reply #4 on: June 14, 2018, 02:50:14 PM »
Ako si zadnji korak uzeo da lakiraš tjelo i time prelakirao isperke onda si napravio debelu grešku.Bar meni tako djeluje na ovoj fotografiji!
Možeš vezati i iz ruke za to treba strpljenje i ne umanjuje vrijednost muve.Dok će ti stega olakšati posao i samim time biće pedantnije vezano.

Offline Trifke

• Newbie
  • *
« Reply #5 on: June 14, 2018, 03:39:12 PM »
Ako si zadnji korak uzeo da lakiraš tjelo i time prelakirao isperke onda si napravio debelu grešku.Bar meni tako djeluje na ovoj fotografiji!
Možeš vezati i iz ruke za to treba strpljenje i ne umanjuje vrijednost muve.Dok će ti stega olakšati posao i samim time biće pedantnije vezano.
Tacno tako. Prvo vezao nekako pa zalepio i kada se lepak osusio ,lakom za nokte sam premazao tankim slojem. Gde sam napravio gresku? Kontam da sam dosta gresaka napravio ali za prvi put ja sam zadovoljan.  :hammer:

Offline Mafke Fly

• Hero Member
« Reply #6 on: June 14, 2018, 03:55:57 PM »

Trifke dobro došao !!

Danas imaš bar svega za FF, od saveta i klipova na Jutjubu do kolega koji rado poklanjaju potrebne stvarčice za  vezivanje i pribor.

Samo NEMOJ da odustaješ kao što se često dešava početnicima pa i mušičarima koji su  mušičarili i preko dve sezone. :bye:

Offline Trifke

• Newbie
  • *
« Reply #7 on: June 14, 2018, 04:00:49 PM »

Trifke dobro došao !!

Danas imaš bar svega za FF, od saveta i klipova na Jutjubu do kolega koji rado poklanjaju potrebne stvarčice za  vezivanje i pribor.

Samo NEMOJ da odustaješ kao što se često dešava početnicima pa i mušičarima koji su  mušičarili i preko dve sezone. :bye:
Bolje vas nasao!!! Pa iskreno poznavajuci sebe teako da cu lako da odustanem i da mi ne ide od ruke guracu dalje pa nekad mora da upali. :hammer: e sad sto se tice alata za moj dzep je to preskupo videcu ako sta mogu da sam improvizujem ali sobzirom da sam bez posla i trenutno u vreme koje zivimo tesko da mogu da priustim se bi solidnu stegu i opremu. Ali opet nada zadnja umire. 😉 a sto se tice saveta rado primam savete i uvek sam za to da saslusam starije.

Offline tommylee

• Hero Member
  • www.drina.in.rs
« Reply #8 on: June 14, 2018, 08:54:32 PM »
Lakirao si perje i učinio ga prekrutim.Znači prvo montiraš tjelo ako je balza ili poliuretan onda ga farbaš/lakiraš.Kada se osuši (mora da stoji) montiraš krila i noge u zavisnosti šta imaš od materijala.Može svašta da se uradi po volji ti.
Dok se jedno suši tijelo radiš drugo i tako se radi serija da ne gubiš vrijeme.
Jutjub ti je pun "recepata" kako i šta da uradiš.