Author Topic: Maric rod building and flytying corner  (Read 1530 times)

Offline maric

• Kralj gradačkih lipljena
  • Hero Member
  • Kralj Gradackih lipljena
Re: Maric rod building and flytying corner
« Reply #15 on: October 11, 2018, 11:58:16 AM »
Tacno tako, debljinu tipeta odredjujete po velicini musice jer sam razum i zdrava logika vam govore da ne mozete 0.20 provuci kroz usicu musice #20 npr.

Takodje kod nimfarenja debljina tipeta igra vaznu ulogu. Ako hocete da vam musica brze tone stavljate tanji tippet ali to cemo sve objasniti u temi nimfarenje.

Offline maric

• Hero Member
« Reply #16 on: October 11, 2018, 06:51:09 PM »
WADERS:

Po meni obavezan deo opreme svakog musicara. E sad da ne bude samo waders pa da se kuvate leti postoje waders pantalone, takodje mozete nositi i gumene cizme( mada ih ja izbegavam jer sam se pre par godina lomio po Gradcu u julu pa sam odlucio da batalim to), i mozete se okrenuti wet waidingu ( koji ja planiram za sledecu godinu a to su cipele za waders, neoprenske čarape i pantalone koje se brzo suse simms, ili koje god imate ih u radnjama planinarske opreme, saleva itd).
Mozete kao neki pecati u japankama ali to ne preporucujem  jer cete uticati na smanjenje ribljeg fonda reke :)

Takodje postoje oprecna musljenja forumasa sto se tice kupovine wadersa i njihove cene. Opet je izbor na vama. Neko voli 1 dobar neko voli 4 losija. Svako ima svoju racunicu.

Moj savet je sto bolji waders.Neko ce reci pa covece iscepacu ga na Gradcu, Djetinji, Moravici. Sve to stoji i ja cu napisati kako sam ja to resio.

Za reke tipa Gradac, Djetinja itd sam kupio waders pantalone Traun river ( hvala mom snabdevacu Proti ) koje me sluze vec par godina i prezadovoljan sam. Na tim rekama gde je gazenje maksimalno do pojasa nema potrebe za klasicni wadersom, a i leti me spasava. ( nosim ih i leti zbog poskoka).

Za reke tipa Drina ,Ribnik, Pliva tu koristim Simms G3 i tu nema kompromisa. Samo najbolje. Ne kazem da neki Vision, Guideline, Patagonija nece vrsiti posao ali za 100-150 e razlike uvek cu birati Simms.

Ako se odlucujete za kineske kombinezone sa Aliexpresa koji kostaju 60-70$ ne znam sta bih vam rekao. Probajte.

Kupovina wadersa je lutrija. Neko ubode dobar waders a nekom propisa posle 5 pecanja.

Offline St.Igor

• Hero Member
  • FFF FCI
« Reply #17 on: October 12, 2018, 01:20:58 PM »
Breathable waders su najveća prevara u savremenom mušičarenju,za toliko para takvo govno od proizvoda, pa to nema nigde,  i to u bilo kom cenovnom rangu!  Ali na žalost u nekim situacijama su neophodni. Ako pecate na manjim i toplijim rekama birajte alternative(mokro gaženje) ili kvalitetnije čizme.
pozz igor

Offline maric

• Hero Member
« Reply #18 on: October 12, 2018, 06:59:51 PM »
Slazem se sa Igorom. Wet waiding kao sto napisah gore u textu je extra za reke tipa Gradac. Cipele 50e+ carape neoprenske 15+ pantalone neke brzosusece 20 e. Komlet ugodjaj 85 e

Offline neca011

• Hero Member
« Reply #19 on: October 13, 2018, 12:06:34 AM »
Koji ce ti klinac pantalone. U bermudama i cepaj.

Offline Baki-Pa

• Hero Member
  • !"#$%&?
« Reply #20 on: October 13, 2018, 07:37:14 AM »
U martu to ima posebnu draž...

Offline gegula

• Hero Member
« Reply #21 on: October 13, 2018, 09:56:32 AM »
Koji ce ti klinac pantalone. U bermudama i cepaj.

Koliko dugo mozes da pecas stojeci u gradcu Ili  drini u bermudama???
always appreciate what you have,there is always someone out there who wishes that had what you have

Offline maric

• Hero Member
« Reply #22 on: October 13, 2018, 10:02:21 AM »
Pitanje je koliko u Ribniku mozes da stojis u bermudama 😂😂😂 ma na Gradcu ti treba na par mesta da pregazis bar meni jer nisam ko neki koji zagaze na pola Sarenog platna i pecaju sto mi je vrhunac gluposti al ajde.

Offline maric

• Hero Member
« Reply #23 on: October 13, 2018, 10:04:02 AM »
Neco pantalone prevashodno leti zbog poskoka. Nije da ce me sacuvati ali opet bolje od gole noge a i te pantalone su tanke tako da nije tolika vrucina.

Offline Mafke Fly

• Hero Member
« Reply #24 on: October 13, 2018, 03:28:25 PM »

A šta za nekog kao npr. ja ? Meni  bi samo 7 X u sezoni zatrebao ozbiljan vaders. Onaj kraći period mi odradi pvc i kvalitetne gumene čizme do kolena da pređem negde a u toplijem delu

godine na toplijim manjim vodotocima  volim '' mokru gažu ''. Elem, čitao sam da i u letnjim danima nije zdravo  nezaštićen boraviti -gackati po reci duži period.

Stvarno mislim da mi je bespotrebno bacanje novca za  neki kvalitetan skup  vaders a opet ostaje ona '' nisam dovoljno bogat da...''.

Decenijama mokra gaža je rezultirala  da noću ustajem  bar 2 X.

Offline neca011

• Hero Member
« Reply #25 on: October 13, 2018, 04:24:11 PM »
Neco pantalone prevashodno leti zbog poskoka. Nije da ce me sacuvati ali opet bolje od gole noge a i te pantalone su tanke tako da nije tolika vrucina.
Ja mart nisam spominjao nego letnji period...jul/avgust kad je najtoplije. Znam na sta mislis. Nisi mislio na waders pantalone nego obicne platnene, brzo susece. Sto se tice zmija, cipele i duboke neoprenske carape su skoro do kolena. Bermude ti dodju do kolena i ceo si pokriven a bolje se hladis.

Offline neca011

• Hero Member
« Reply #26 on: October 13, 2018, 04:32:21 PM »
Za leto po meni najbolja kombinacija.

Offline maric

• Hero Member
« Reply #27 on: October 13, 2018, 06:34:35 PM »
A jbg ti si maneken ja tezim ovoj varijanti

Offline 89kobra

• Sr. Member
  • Spala knjiga na dva slova :D
« Reply #28 on: October 13, 2018, 06:45:09 PM »
PVC je vrh, s Proleca ne treba pododelo a leti sluzi kao vruce pantalone za skidanje masnih naslaga

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Offline maric

• Hero Member
« Reply #29 on: October 13, 2018, 07:14:52 PM »
Pomaze i ako se kesa obmota oko stomaka. Usraste mi temu. Ima sve da pobrisem. Eno vam Oholi corner pa tamo pisite ccc...