Author Topic: Varalicarenje... pa ponekad... malo...  (Read 2832 times)

Offline silvio

• Hero Member
Re: Varalicarenje... pa ponekad... malo...
« Reply #15 on: October 03, 2019, 01:03:06 PM »
ryuki, daiwa minow, smith contact, ilex, raspala count down u raznim dekorima sve ove varalice do duljine 10cm su smrt za sve salmonide, većinom se radi o twich tonucim dilerima koji rade jako dobro i u brzim dubokim vodama. Odlične ribe majstore!

Offline maric

• Kralj gradačkih lipljena
  • Hero Member
  • Kralj Gradackih lipljena
« Reply #16 on: October 05, 2019, 09:00:10 PM »
Ozbiljne ribe  :tbumb:

Offline nespetro

• Hero Member
« Reply #17 on: October 06, 2019, 08:46:37 PM »
Hvala silvio, maric...  :)

Ovde kad pastrmka udje u reku iz jezera Mjose, ona se ne hrani. Ni ti lovi, niti jede bilo sta. Znaci da bi se uhvatila, mora se isprovocirati necim i varalica ili musica moraju doci blizu nje da bi je ona pokusala oterati.
To je ko kad mi nadjemo dobru zensku, odvedemo je u sobu, pokusavamo da je ``umilostivimo``... i odjednom se neka musica zalece oko glave i rusi atmosferu.  ;D

"... idi na more i baci udicu, i koju ribu prvu uhvatis, uzmi je;
I kad joj otvoris usta naci ces statir..."   MAT: 17:27

Online zvezdan

• Hero Member
« Reply #18 on: October 27, 2020, 07:41:40 AM »
Nakon skoro 25 godina, uzeo sam varaličarski štap u ruke. Dunav ogroman, smuđ radi kao lud, rekoh, zašto da propustim najlepši period za lov ovog grabljivca.
Pazarih Okuma Helios 15-40g spin rod, lagane jig glave,gumice,milina.
Prvih par dana je bilo natezanje dok se nisam prisetio tehnike i terena, nakon toga krenuše i ribe.
Palo je par komada oko 2 kg, jedan lep je otišao pred samim nogama,puno akcije, ogormne vode su svukle ribu koja se godinama koncentrisala ispod same elektrane.
Zapostavio sam taj aspekt ribolova veoma dugo, uživao u "puritanizmu" mušičarenja, ali kao što neko napisa pre mene, godine idu, stari se, a Dunav može da ispuni prazninu do početka nove mušičarske sezone.
"I woke up this morning with nothing on my mind
!" Jim Morrison

Offline oholi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #19 on: October 27, 2020, 07:50:02 AM »
Varkica je super da ispuni praznine.... Zajebi puritanizam.... To su samo glupa pravila kojekakvih snobova i kvazi filozofs... Svako treba da radi u cemu uziva....

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

ne znam da pecam al' me riba hoce

Online zvezdan

• Hero Member
« Reply #20 on: October 27, 2020, 08:01:08 AM »
Mene je mušičarenje ispunjavalo apsolutno,nije mi trebalo ništa drugo,u tom smislu navodim puritanizam, nikako u nekom elitističkom modusu.
Ipak, potpuno sam zaboravio koliko je dobro kad smuđ čvrkne na dnu, i taj fantastičan osećaj ribe koja se bori duboko.
Iz tog razloga sam uzeo laganog varaličarca, gotovo da je mušičarski štap, oduševljen sam ovim Heliosom. Borbe su bomba,nema čupanja, mora dril, sve sam podesio laganica, ne kao ovi moji varaličari koji ga čupaju kao kesu :nowink:
Da ne pričam koliko je dragoceno iskustvo vođenja strimera kada treba da se animira silikon kroz vodu.
Sve u svemu, povratak na staro nije uvek korak unazad.
!" Jim Morrison

Offline oholi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #21 on: October 27, 2020, 08:05:21 AM »
Svaka cast za odabir pribora. Verujem da ces lokalcima objasniti kako se sta radi brzo

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

ne znam da pecam al' me riba hoce

Online easyrider_

• Full Member
« Reply #22 on: October 27, 2020, 08:08:37 AM »
A ja jutros gledam ovu kisovitu fotku sto je TMc poslao i kontam "ne bi bilo lose baciti neku sitnu varku ispod ovog granja dok kisa rosi".
Pozelio sam malo varalicarit... nisam odavno

Online zvezdan

• Hero Member
« Reply #23 on: October 27, 2020, 08:14:44 AM »
Znaš kako, smuđa ove godine zaista ima, i love ga svi, a retko se vraćaju komadi ispod mere.
Ja sam prvih 7 dana kidao gumice jer se peca na nezgodnom terenu,ima svačega po dnu. Nakon tog inicijalnog perioda gubljenja varalica, došao sam do toga da ne zakačim nijednom po ribolovu, a krenula me i riba.
Lokalci redom muvaju na kedera, hvataju više, ali čini mi se da na gumu dolaze krupniji.Ja sam u petak izgubio jednog oko 3kg u samoj obali, i imao jednog dvokilaša,dok na muvanje udara češće, ali sitniji.
!" Jim Morrison

Offline Markovic

• Hero Member
« Reply #24 on: October 27, 2020, 03:21:33 PM »
Zvezdane, dodaj strimera iznad!!!  :whistle: :whistle: :whistle:

Online zvezdan

• Hero Member
« Reply #25 on: Today at 08:45:33 AM »
Verovatno bi povećao lovnost sistema, ali ne volim da dodajem,zadovoljan sam i ovako. :yeswink:
!" Jim Morrison