Author Topic: Tippet  (Read 1282 times)

Offline TMc

• Sr. Member
Re: Tippet
« Reply #30 on: July 04, 2019, 08:14:55 PM »
Stigao Trabucco T- Force XPS Match Strong 0.10 i 0.12. Premerio, 0.10 diže oko 1.2kg, 0.12 oko 1.8kg. Koristio sam vezu omča na omču tu čvor najmanje trpi i pucalo je van njega. Cifre sa specifikacije nisu ni bile realne ali ne razumem zašto se brukaju a sa druge strane nema šta da mi ne bude jasno jer sam se ja eto upecao pa ih naručio iz radoznalosti. Ako je promer kao što piše nosivost je onda vrlo zadovoljavajuća. Malo je kruća u odnosu na stroft i to mi je odlično jer mi se dešavalo da se stroft uvrtao prilikom zabacivanja suvih muva i to je rešivo samo sa debljim tipetom što gledam da izbegavam i da sam uvek na donjoj granici. Rekao bih da ne tone ali to ne mogu utvrditi tačno dok ne odem na vodu. Sve u svemu mislim da nisam bacio pare i daću joj šansu do kraja sezone.

Offline silvio

• Hero Member
« Reply #31 on: July 04, 2019, 09:53:58 PM »
bitnije je da li je najlon ili fluor carbon svjez nego li bilo sto drugo :bye:

Offline oholi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Reply #32 on: July 04, 2019, 11:55:58 PM »
Stigao Trabucco T- Force XPS Match Strong 0.10 i 0.12. Premerio, 0.10 diže oko 1.2kg, 0.12 oko 1.8kg. Koristio sam vezu omča na omču tu čvor najmanje trpi i pucalo je van njega. Cifre sa specifikacije nisu ni bile realne ali ne razumem zašto se brukaju a sa druge strane nema šta da mi ne bude jasno jer sam se ja eto upecao pa ih naručio iz radoznalosti. Ako je promer kao što piše nosivost je onda vrlo zadovoljavajuća. Malo je kruća u odnosu na stroft i to mi je odlično jer mi se dešavalo da se stroft uvrtao prilikom zabacivanja suvih muva i to je rešivo samo sa debljim tipetom što gledam da izbegavam i da sam uvek na donjoj granici. Rekao bih da ne tone ali to ne mogu utvrditi tačno dok ne odem na vodu. Sve u svemu mislim da nisam bacio pare i daću joj šansu do kraja sezone.
Probaj da vezes simple penny knot pa onda probaj nosivost. Omce nisu neko resenje. Testiraj po 10ak puta.
Taj cvor mi se pokazao daleko najbolji.

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

ne znam da pecam al' me riba hoce

Offline TMc

• Sr. Member
« Reply #33 on: July 05, 2019, 12:38:58 PM »
Omča na omču ima najbolju nosivost s tim što to nije realan čvor koji bi koristio za vezu tipet-mušica ali je za testiranje odličan i nijednom nije pukao najlon na čvoru, testirao sam više puta. Inače za tanke najlone uvek koristim orvis knot koji je meni fenomenalan i ima najveću nosivost toliko puta sam ga vezao da kada se uvežba ide brzo i može zatvorenih očiju svima preporučujem.