Author Topic: Fly Fishing in the Time of Plague  (Read 259 times)

Offline Neo

• Full Member
Fly Fishing in the Time of Plague
« on: March 17, 2020, 11:24:09 PM »
Nova sezona, nova voda. 16.3. - pocetak sezone i pravo iz pandemije u epidemiju potocnih. "... te jedno te isto..." i tako satima,  samo manji komadi 25-35 cm. Par za ilustraciju...

Izmedju ova tri kamena deset komada za pola sata sve na istu #16 orange nimfu a onda sam promenio spot jer je pretila opasnost da krepam od dosade a malo zatim i vodu gde sam se prebacio na spin.

Offline neca011

• Hero Member
Re: Fly Fishing in the Time of Plague
« Reply #1 on: March 18, 2020, 09:36:53 AM »
Svidja mi se ovo mesto. Gde je ovo?

Offline TMc

• Hero Member
« Reply #2 on: March 18, 2020, 10:10:41 AM »
E to je pravo otvaranje sezone

Offline japanac

• Hero Member
  • Ad Fines
« Reply #3 on: March 18, 2020, 01:07:57 PM »
Lep otvor.  :)
I reka deluje sasvim ok, mada je verovatno mnogo lepsa kad ozeleni vegetacija.  :)
Morality is not the doctrine of how we may make ourselves happy, but how we may make ourselves worthy of happiness.

Offline Mafke Fly

• Hero Member
« Reply #4 on: March 18, 2020, 03:07:11 PM »

BRAVO na berićetnom otvoru. Mogao si bar 2 dobre slike da odradiš kad imaš uslova i ulova.

Offline Neo

• Full Member
« Reply #5 on: March 21, 2020, 10:56:34 PM »
Od poslednjih pet dana, tri kompletno na vodi. Sutra ponovo ali sa spinom u ruci. Lose vreme, gadan vetar a voda i teren neprikladni za musicu.
Elem, situacija poprima groteskne razmere. Juce na vodi ja sam, ni jednog jedinog musicara, tu i tamo poneki trkac uz reku, par mountain-biker-a i po koja baba sa kerom. Vreme vise nego idealno, sunce greje, 20 stepeni, voda kristalna a ribe na sve strane. Pecam samo zvoni. Oko dva napravim pauzu a posto su svi do jednog restorani u okolini zatvoreni zbog virusa nemam gde da po obicaju odem na rucak sedim u gepeku prinudjen da jedem sendvice sa sirom i povrcem k'o u studentsko vreme. U jednom momentu zaustavlja se auto ispred mene. Lik otvara prozor suvozaca i pita kako ide, odgovorim dobro je a dasa vadi znacku i pokazuje da je kontrolor i pita moze li da vidi licencu. Sigurno kazem, vadim dozvolu i statistiku a on u medjuvremenu izasao iz auta i stoji sa suprotne strane, kaze: Stavite, molim vas na haubu. Jos se nisam navikao na opstu histeriju i spustam knjizice na kola a on se sav uzvrpoljio, trazi nesto po kolima i na kraju pita imam li mozda olovku. Naravno, izvadim je iz prsluka i krecem ka njemu da mu je dam, on se spucao zabezeknut i stoji ali ne pruza ruku da uzme jebenu hemijsku. Ne mogu da verujem, pa lik je skroz sjeban zbog virusa, prodje mi kroz glavu i spustim olovku na haubu. Kazem mu da je slobodno zadrzi. On se malo otkravio ali drzi odstojanje od sirine auta i preko krova razgovara sa mnom. Vi ste jedini na vodi ali sam dosao da skidam ove idiote sa stena. Iznad vode se gotovo vertikalno podize litica, raj za pentrace samoubice sto po ceo dan vise okaceni na dva prsta. Ludaci su zaboravili da hitna pomoc gotovo uopste ne reaguje na pozive i ja sad moram da ih jurim po brdu. Covece, pomislim, u koji sam ovo jeftini film upao.
Daklem, ribe omanje oko 30 cm i jedna jedina malo veca od 40. Par sam i uslikao a mogao sam i samo jednu jer su k'o stancane, sve iste. Vodom trenutno ne pliva nista osim potocnih i mladica velicine osrednje podmornice koje ih nemilosrdno prozdiru.