Author Topic: Coq de Leon  (Read 317 times)

Offline Neo

• Full Member
Coq de Leon
« on: April 29, 2020, 03:18:55 PM »
Prilicno sam se razocarao perjem prevaranta Petitjean-a koji po otrovnoj ceni valja tesko njesra. Ostala su mi jos samo dva pera od pakovanja koje sam platio 8.- Evra na nekom snizenju. Pomislih: mnogo je bre! ali kad sam posle video da mu je originalna cena knap 16.- spucao sam se gadno. Arogantni tip umislio da je mega zvezda i lupa cene bez ikakvog jasno vidljivog, logicnog i zdravim argumentima opravdanog razloga. Za 16.- evra mogu da kupim celog petla! Pozalih se u razgovoru kolegi a on mi pokloni 15 pera Whiting Coq de Leon.

Whiting: pera ca. 15 cm. duzine, isperci dugacki, jaki, kvalitetni i nigde iskrzanih ili kracih isperaka. Sasvim se isplati da dva ili tri neprofesionalna vezaca podele pakovanje od 30.- Evra koje ima ca. 25-30 pera i mirni su duze vreme.

Marc Petitjean: duplo kraci, vise od pola (donji deo) potpuno neupotrebljiv (za repove), ostalo su vecinom iskrzani ili znatno kraci isperci u nizu koji se na svakom drugom peru javljaju svakih pola santimetra. Isperci su generalno kratki i njima se tesko rukuje. Od jednog celog pera na kraju upotrebljiva 1/4. Cena od skoro 16.- Evra za 12 pera koja u stvari imaju manje korisnog materijala od 3 Whiting pera je jednostavno eksorbitantna i bezobrazna.

Offline oholi

• Global Moderator
  • Hero Member
Re: Coq de Leon
« Reply #1 on: April 29, 2020, 03:21:52 PM »
Coq de leon se nabavlja od spanaca.... I jeftinije je od MPetitjean popusta

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

ne znam da pecam al' me riba hoce

Offline maxfly

• Sr. Member
« Reply #2 on: April 29, 2020, 03:38:35 PM »
Neo i ja sam koristio te od tog Marc Petitjean. Isto tako samo 30% tog malog pera možeš iskoristiti a ostalo "prc Milojka".
Sve navikane marke i nerealno nabijene cijene... Ali dok je ovaca treba ih i šišati....

Offline Neo

• Full Member
« Reply #3 on: April 29, 2020, 05:12:31 PM »
Bio sam prinudjen da kupim jer mi je hitno trebalo a samo su to jedno jedino pakovanje imali u radnji, za 16.- Evra ga sigurno ne bih uzeo. Dok ne otvoris ne znas sta te ceka. Nikad vise!

Offline maric

• Kralj gradačkih lipljena
  • Hero Member
  • Kralj Gradackih lipljena
« Reply #4 on: April 29, 2020, 07:37:17 PM »
Bar Cock de Leona mozes da nadjes gde hoces

Offline Neo

• Full Member
« Reply #5 on: April 29, 2020, 11:49:56 PM »
Ma da, ima ga u svakoj avliji.

Offline silvio

• Hero Member
« Reply #6 on: April 30, 2020, 08:12:51 AM »
Pa recimo da si blizu istine  :whistle:

Offline maric

• Kralj gradačkih lipljena
  • Hero Member
  • Kralj Gradackih lipljena
« Reply #7 on: April 30, 2020, 11:13:09 AM »
Skoro svakoj. Inace je pre par godina bio blago kod nasih vezaca. Kao i vecina stvari jbg pa se sekli će ići, jambolije, kaputi, gulile kokoske itd