NOVA MUŠIČARSKA EMISIJA - BALKAN FLY

lazic998

Junior member
Učlanjen(a)
06.02.2015.
Poruke
95
Broj reagovanja
355
Zoki je ozbiljan igrac i legenda od coveka. Kroz mesec dana je u planu da snimim jos jednu emisiju sa njim, pa onda da ukljucujem polako ostale ljude. Hvala puno, drago mi je da ti se svidja emisija!
 

ZoranV

Junior member
Učlanjen(a)
10.02.2026.
Poruke
21
Broj reagovanja
29
Bas sam pogledao video i stvarno je super! Sviđa mi se kako je Zoki pažljiv sa ribom. I Ti isto! 🙏
 

ZoranV

Junior member
Učlanjen(a)
10.02.2026.
Poruke
21
Broj reagovanja
29
Slijedeci put, mozda nesto kao mali putopis. Posjeta manastiru, pecanje, tehnika i neko srpsko jelo na kraju. Zoki da prica o zastitnoj sluzi po tijelu pastrmke, zasto ima pjege, zasto je vazno ne dirati je suvim rukama ... Malo o temperaturi vode ... Napravi neki mali scenario. Vec is majstor kamere.
 

ZoranV

Junior member
Učlanjen(a)
10.02.2026.
Poruke
21
Broj reagovanja
29
Ja sam postavio link za Vas video na NA Fly Fishing forumu. Za razliku od priedhodnog videa, ovaj nema english sub. ali nema veze.

Neka Amerikanci malo cuju Srpski. Nece im biti na odmet da nesto nauce!

North American Fly Fishing Forum
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
2.194
Broj reagovanja
218
Slijedeci put, mozda nesto kao mali putopis. Posjeta manastiru, pecanje, tehnika i neko srpsko jelo na kraju. Zoki da prica o zastitnoj sluzi po tijelu pastrmke, zasto ima pjege, zasto je vazno ne dirati je suvim rukama ... Malo o temperaturi vode ... Napravi neki mali scenario. Vec is majstor kamere.
Savet bez manastira, dok sestrinstvo ne povuče svoju odluku o pregrađivanju (sve će nam betonirati i asvaltirati)....Justin se prevrće, a i Ilija Birčanin sa njim, šta narodu se radi..
Inače skroz lepi snimci, primetno bolje...napredak..5+...i samo tako, i što manje bih priče, može i samo zvuci prirode, vode i ptica, bubica..eeeeeeehhhh
*A sad bih se sa Marić Sterenom se zarakijao na našem mestu :naughty:

*ps...naše malo misto je vir đe ufati onog kapitalnog lipljena ciljano na štap kupljen za tog bedeviju :tongue::cool1::smiley::smoke::whistle1:
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
965
Broj reagovanja
2.862
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
u smislu da kritiziram neke sitnice pa da budete još bolji...ova emisija je počela u dobrom smjeru, ali krenula u lošijem, a po nevedenim planovima će završit kao neki putopis a ne fly fishing emisija... ali ako bude domači recept za spremanje jela... može i to...
snimke su odlične, a umjesto da se opravdava upotreba pribora za nimfarenje, pa se koriste izrazi kao na mljekari, nije na odmet se malo educirati i ne mješati kruške i jabuke, poput češko, francusko, europsko i tko zna kakvo nimfarenje, jer svako je specifično samo za sebe sa specifičnim sistemom i neki ljudi znaju koje su razlike, pa im onda ovo ispada smješno... malo prededukacije ne škodi... i nije na odmet prikazat i muhu koja imitira insekt koji ste pronašli, zašto ta veličina muhe, izgled, objasnit sistem detaljnije, koliki je tipet, prečinak, duljina, s razlogom zašto je sad baš takav, može neka skica u pozadini, objasnit zašto se peca sad na te muhe i tom tehnikom, zašto na tom terenu u to doba godine, zašto ta klasa pribora, vrsta strune, zašto je ta imitacija bolje od neke druge i sl...iako ste puno toga od nabrojanog rekli, pokoji detalj više pridonio bi kvaliteti emisije...
ali i za ovo što ste dosad snimili... svaka čast, kapa dole, samo napred, da je bar čim više ovakvih emisija...
 

lazic998

Junior member
Učlanjen(a)
06.02.2015.
Poruke
95
Broj reagovanja
355
Ja sam postavio link za Vas video na NA Fly Fishing forumu. Za razliku od priedhodnog videa, ovaj nema english sub. ali nema veze.

Neka Amerikanci malo cuju Srpski. Nece im biti na odmet da nesto nauce!

North American Fly Fishing Forum
Dodao sam danas eng subs detaljno, morao sam manuelno da kucam jer brljavi kad automatski prevodi.

Sto se putopisa tice, u planu je bilo samo ovo za hranu, spontano smo danas za sutra doneli odluku da snimamo. Snimano je u ponedeljak, tada ne radi restoran na Gradcu gde je bio plan da sednemo i pojedemo neko tradicionalno jelo i ubacimo u emisiju. Ja iskreno ne zelim da bude to na ovaj opisan nacin gore jer prvi ja premotam to dok ne dodje do musicarenja i verujem da bi udavili malo sa tim. Preko 10 godina se bavim ovim, vise kanala posedujem od preko 500k subova na YT koje sam ja licno kreirao i podigao do te brojke. Na Instagramu imam par brendova koji zajedno broje preko 3 miliona pratilaca. Da me neko ne shvati pogresno, ne govorim ovo iz potrebe da se dokazem ili slicno, govorim ovo iz razloga jer znam sta radim. Taj "putopis" licno mislim da bi ugusio gledaoce, a YouTube voli kada se gledaoci zadrze u prvih 30-60 sekundi videa i tada posle gura video u recommended. Ako je gledaoc odgledao ceo video, to onda salje poruku njihovom algoritmu da je taj video veoma dobar i onda tek ulazi na duzi period u recommended. Ja sam ovim prezadovoljan, jer analitika mi govori da preko 55% gledaoca odgleda skoro ceo video do kraja, samim tim i prethodni video je dobio oko 1000 pregleda za ova 2 dana.

Uzevsi u obzir da sam tek poceo sa ovim projektom, ja sam vise nego zadovoljan.

Zahvaljujem puno na savetima/predlozima i na postavljanju na NA forum!
 

lazic998

Junior member
Učlanjen(a)
06.02.2015.
Poruke
95
Broj reagovanja
355
u smislu da kritiziram neke sitnice pa da budete još bolji...ova emisija je počela u dobrom smjeru, ali krenula u lošijem, a po nevedenim planovima će završit kao neki putopis a ne fly fishing emisija... ali ako bude domači recept za spremanje jela... može i to...
snimke su odlične, a umjesto da se opravdava upotreba pribora za nimfarenje, pa se koriste izrazi kao na mljekari, nije na odmet se malo educirati i ne mješati kruške i jabuke, poput češko, francusko, europsko i tko zna kakvo nimfarenje, jer svako je specifično samo za sebe sa specifičnim sistemom i neki ljudi znaju koje su razlike, pa im onda ovo ispada smješno... malo prededukacije ne škodi... i nije na odmet prikazat i muhu koja imitira insekt koji ste pronašli, zašto ta veličina muhe, izgled, objasnit sistem detaljnije, koliki je tipet, prečinak, duljina, s razlogom zašto je sad baš takav, može neka skica u pozadini, objasnit zašto se peca sad na te muhe i tom tehnikom, zašto na tom terenu u to doba godine, zašto ta klasa pribora, vrsta strune, zašto je ta imitacija bolje od neke druge i sl...iako ste puno toga od nabrojanog rekli, pokoji detalj više pridonio bi kvaliteti emisije...
ali i za ovo što ste dosad snimili... svaka čast, kapa dole, samo napred, da je bar čim više ovakvih emisija...
Hvala puno na kritikama, bice korisne za buduce projekte!

Sto se tice smera za dalje snimanje, snimacu iskljucivo emisije o musicarenju, drugo je Jovan Memedovic, njegov koncept se razlikuje od mog, on covek stvarno radi taj vid putopisa, kulturu tog naroda koje posecuje, degustiranje domacih jela iz tih krajeva, to je nesto potpuno drugo od onog sto sam ja zamislio.
Ja potpuno razumem sve vas sto imate ovakvo misljenje sta treba snimati i kako, ali evo i Zoki je video i sam, toliko toga se desi sto nije bilo u planu i onda to menja celu koncepciju toga dana. Ovaj pas nam je haos pravio, van kamere smo se par puta iznervirali opasno jer se umrsio oko stapa i sad u celom tom haosu, covek jednostavno i zaboravi sta je sve hteo da kaze i snimi. Da bih snimio ciljano takvu emisiju kakvu sam zacrtano, to je prakticno nemoguce izvesti za jedan dan. Ova emisija sa Gradca je snimljena u roku od 4-5 sati i to je to.

Sto se tice izraza sa tip nimfarenja, ja sam i napomenuo u emisiji da ja nisam toliko rocan za to i prepustio Zokiju da kaze nesto vise o tome iz prostog razloga sto ja godisnje jedva da imam 3-5 dana na koje lovim ovim stilom, 90% vremena lovim suvom i ne smatram sebe kao nekog ko moze da toliko govori na ovu temu, znam osnovne stvari i iz tog razloga kao sto vidite sam prepustio Zoranu da vam govori o tehnickim stvarima jer je covek dugo, mnogo duze od mene u ovome.

E sad ove detalje mi je drago sto si pomenuo jer ce to biti 99% ubaceno u narednu emisiju. Jer se pored svega ovoga bavim i dizajnom i vec sam u glavi zamislio kako da slikovito gledaocima pokazem sta koja muva imitira, zasto bas ta nijansa, gde se ona krece u vodenoj struji i slicno tome.

I jos jedna bitna stvar za kraj, ja bih iskreno voleo da svi budete prisutni bar na jednom snimanju da vidite koliko je tehnicki zahtevno izvesti ceo ovaj projekat onako kako ga svi zamislimo.

Zahvaljujem takodje na lepim recima i drago mi je da Vam se svidja emisija!
 

Филип

Junior member
Učlanjen(a)
13.07.2023.
Poruke
94
Broj reagovanja
216
Ја сам одгледао цео снимак, немам примедбе, обзиром да то нимало није лако извести и снимити. Надам се да ће бити ускоро још нека река, ето то може да буде једини предлог, да ми који нисмо посетили много река преко ваших видеа бар делимично их видимо и упознамо.
 

lazic998

Junior member
Učlanjen(a)
06.02.2015.
Poruke
95
Broj reagovanja
355
Ја сам одгледао цео снимак, немам примедбе, обзиром да то нимало није лако извести и снимити. Надам се да ће бити ускоро још нека река, ето то може да буде једини предлог, да ми који нисмо посетили много река преко ваших видеа бар делимично их видимо и упознамо.
Hvala tebi puno!

Naravno treba uzeti u obzir ako gledamo sve samo strane kritike, svemu cemo naci manu/zamerku.
Ja cu licno dati sve od sebe da obidjem sto vise reka da svima vama koliko toliko pomognem i priblizim celokupno stanje na istim.
Ovo zavisi dosta od moje ekipe koja snima i tesko je uskladiti se sa svima da bas taj dan koji je dobar za ribolov odgovara i njima i meni i gostima u emisiji, ali ja se svim snagama borim da odradim sto vise kvalitetnih emisija i verujem da ce ovaj projekat zaziveti na nasim prostorima.
 
Vrh Dno