1.Marta -NIMFA ILI SUVA NA MORAVICI-

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Pitah ovo zato sto do sada nijednom se nisam oprobao na Moravici u jeku sezone na PASTRMKU.
Ako budem dolazio interesuje me vase misljenje da li krenuti suvim mihama ili nimfama .
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ja nisam nikada lovio na Moravici i mislim da se nerazlikuje od bilo koje druge reke. To znaci da treba da forsiras nimfe. neverjem da ce na suvu muvu nesto da se javi.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sve zavisi od vodostaja i vremena. Ako bude mala voda i prijatno rano-prolećno vreme, može biti interesantan ribolov na suve muve poput Olive Dun, Griffiths Gnat itd...
Ipak, nimfe i gamarusi su zakon tokom cele godine, pa su ziheraški izbor. Najveći mangup će uloviti pastrmke na suvu!
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Mala voda - nimfa na manjoj udici ili lakse otezana, jaca ili veca voda (dudina, vir) veca ili otazanija nimfa.  :smoke:
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
Ja nisam nikad pecao na Moravici ,ali mislim da je nimfa daleko bolji izbor za otvor
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
A tek neki strimer,iha.Po mojoj procjeni na nekog tamnog wolly - ja bi mogao napraviti lom,ako bude veća i mutnija voda.
 

dare

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
185
Broj reagovanja
0
Lokacija
Prokuplje
Kako mi se cini bice ovde opasnog "ORANJA" tog 1.Marta na Moravici,ako do dana otvaranja tamosnji domorodci nusi vec vise puta preorali revir mrezama,strujom ,vilama ili ko zna cime... :'( :'( :'( :'( :'(
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Citajuci ovo ne mogu da se ne osvrnem i ne kazem ono sto mislim a sto je licno moje misljenje vezano za Moravicu..
Hvatani su ljudi i lovostaju i sa zavesama i sa svacim tamo i mislim da je fond pastrmki itekako ugrozen.
Grupisane su i nema ih  toliko kao na samom pocetku,onaj ko ih bude pukom srecom nagazio,odnosto nasao se na pravom mestu u pravo vreme moze da se nada necemu... :nowink: :nowink: :nowink: :nowink:
 
Vrh Dno