21.05.2011. na Kranjskoj Savi

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Danas sam imao čast loviti sa jednim našim forumskim kolegom iz Kranja a to je naš "LorencoSLO"  :yeswink:
Voda je bila vrlo niska što je meni pogodovalo za gaženje u čizmama "dodupetarama"  :hammer: ali kako kaže Lorenco za ribolov i ne baš najbolji vodostaj. Nadali smo se danas mrenama a on malo više lipljanu ali po tom pitanju i nije bilo nešto ekstra. On je ulovio jednog krasnog lipca i to na suvu muvu i to je bilo sve od lipca. Posle je kolega drmnuo nekoliko kalifica a pred sam kraj i jednu divlju potočaru sa prekrasnim velikim pegama.  Ja sam celo vreme razmišljao samo škobalju ili mreni i nado sesamo tim ribama. On je tako pre mene zvizno jednog škobu i to malim woolly bugerom  :D :) Naravno, posle ih je dosta ulovio i na nimfu. Ja sam se isto konačno baš pristojno nalovio lepih škobalja nimfom i to sve uredno za usta  :yeswink: U brzacima su mi pružili fantastične drilove. Onda smo pronašli jedno lepo jato klenova. I tu je počela priča o bambuli...pa sam ja odlučio kolegi da pokažem kako ta muva radi jer je on imao neka slaba iskustva sa njom. I polako se prišunjam do vode pa kroz neko grmlje fiju fiju koliko se da, bambula buć i klenče hop na udicu...e tu je i on sišao i malo smo se pozabavili klenovima. Ja sam bambulom i osom drmnuo par lepih komada oko 45cm i jednoga oko 50cm dok je Lorenco u blizini drmnuo jednog baš velikog i debelog. Od oka smo ga procenili da ima oko 2kg. To sam več morao da slikam. Od mrene nije bilo ništa, jednostavno nije to još to iako je kolega Lorenco uspio prevariti jednu manju u brzaku.  Dok ne uđu u brzake slaba vajda za nju. U mirnoj vodi zaobilazi svaku nimfu. A  sa mosta sam vidio kakve :drool:  mrene če  me čekati sledeći put ako bude vodostaj pravi.  A kolega Lorenco, od njega treba da očekujemo za koji dan nadam se i sliku sa divljim šarančetom iz Save. Danas smo videli par komada s tim da je jedan imao oko 4kg sigurno.
Danas sam doživio jedan vrlo zanimljiv događaj, mrena od kakvih 60cm mi je projurila  plićakom  kroz noge  :) ali na udicu nije htela.
Fotkali se i nismo baš mnogo ali evo par sličica ipak imamo kao dokaz da se je nešto dešavalo.
 

Prilozi

  • Lorenco i lipac.jpg
    Lorenco i lipac.jpg
    101,5 KB · Pregleda: 334
  • Lorenco i škobalj na wolly bugera.jpg
    Lorenco i škobalj na wolly bugera.jpg
    80 KB · Pregleda: 347
  • škobo na wollya.jpg
    škobo na wollya.jpg
    65 KB · Pregleda: 338
  • Lorenco i klendžo.jpg
    Lorenco i klendžo.jpg
    116,7 KB · Pregleda: 337
  • Lorenco i mrena.jpg
    Lorenco i mrena.jpg
    128,6 KB · Pregleda: 339
  • ja i škobaljče.jpg
    ja i škobaljče.jpg
    127,9 KB · Pregleda: 339
  • moj škobo.jpg
    moj škobo.jpg
    134,8 KB · Pregleda: 352
  • Lorenco i potočara.jpg
    Lorenco i potočara.jpg
    98,7 KB · Pregleda: 343

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hvala Zvezdane, moram priznati da je bilo lepih ulova ali prema rečima kolege pre kakvu godinu tu je vrvelo od lepih i velikih Lipljenova a sada ga nalazimo u tragovima. Šta se tu sve seizdešavalo ja ne znam ali nadam se da če se ta voda opet oporaviti po tom pitanju jer su tu tereni za lipca fantastični.

Meni je posebno drago da sam  izašao sa još jednim našim forumskim kolegom na vodu. I nadam se reprizama  ;)  :lol:
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Ulovi za svaku pohvalu.....momci  :respect1:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala još jednom  :) mada največa pohvala ide Lorencu, momčina je ulovio lepog velikog lipca, kalifice, potočaru, klenčinu i još nešto prosečnih, mrenu te pristojan broj podusta.
 

lorenco[SLO]

Senior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
162
Broj reagovanja
0
Lokacija
Slovenia
hehehe seba, nadaj se kisi ovih dana, pa ako bude voda malo veca.. bice da te slikamo sa mrenom 60+  ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
lorenco[SLO] je napisao(la):
hehehe seba, nadaj se kisi ovih dana, pa ako bude voda malo veca.. bice da te slikamo sa mrenom 60+  ;)

iz tvojih usta u Božjie uši  ::) E takvu da zakačim kakva mi je kroz noge jurnula danas ili onakve kave smo videli sa mosta  ::) :D

Nego, odi ti čim stigneš na ono mesto pa da se upišeš sa Savskim šarkotom  ovde http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=1840.msg79507#msg79507  :lol:  ;)
 

lorenco[SLO]

Senior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
162
Broj reagovanja
0
Lokacija
Slovenia
bice mrena videces, javicu ti kad bude pravo ono pa ako ces moci, svrati. a onaj saran danas... totalno me zapalio. to mi je sad najvecji cilj,da ufatim sarana divljaka na muvu... onaj od 4kg ako bi zveknuo bila bi to prava borba :DDD a nadam se uskoro i da prilepim na forum koju fotku  8)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
važi, a  vremena i ako ne budem imao potrudit ču se nekako da ga napravim  :D ;)

a šarko, hehe...uveren sam da češ ga uskoro prevariti...a kada tog  savladaš ima da probaš ove kod nas u jezeru ne od 4kg nego od 14kg  ;) ili pak veče  :lol: možda ovakve  ;) http://www.musicarenje.org/forum/index.php?action=dlattach;topic=1840.0;attach=47502;image
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Svaka čast momci  :respect1: :respect1: :respect1:
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Čestitke i do mene, vidim lepo ste se zabavljali i na lepim vodama bili  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala...nadam se da če  u reprizi biti još više zabave  :lol:
 

lorenco[SLO]

Senior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
162
Broj reagovanja
0
Lokacija
Slovenia
hvala takodje, fino smo se proveli. zavrsili smo u pravo vreme, malo pred kisom : ))
 
Vrh Dno