Adams

M

Mr.Zakula

Guest
Muva ti je dobra,ali nije Adams.Nema ljutish,ja samo hocu da ti objasnim kako izgleda original.Rep se pravi od meshavine grizli i crveno-braon petla.Telo (u originalu) se pravi od dlake sa ledja bizamskog pacova,ili od nekog drugog dabinga mrko sive boje.Noge se prave isto od meshavine grizlija i braon petla i krila od vrhova grizli petla.
 
M

Mr.Zakula

Guest
P.S. Ovaj tvoj "Adams" vishe lici na neku Dark Cahill muvu,koja je isto ubica.U svakom sluchaju,mnogo mi se svidja tvoja kombinacija boja,razbijace ribe.Moze da bude odlichna imitacija Ecdyonurus-a,Epeorus-a,Heptagenia i Rhithrogena.Sve te jednodnevke su smedje/crveno/braon nijansi.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovako su se nekad svadjali Andrija Urban i Savo Martinovic. "Ovo je Adams, a ovo nije!" Sio mi ga Djura! Eto dobrog razloga da ne gledate paterne ili mustre, kada pravite vestacke muve. Evo slika malih jednodnevki u nasim entomoloskim kenjazama, pa njih imitirajte. Taj sto je patentirao Adamsa je neki levak, od koga ste svi vi bolji musicari. Zajebite budalu i pravite muve bez imena. Ribe nisu citale kataloge muva. A znate li sto je ova muva popularna u pojedinim balkanskim musicarskim krugovima? Ja cu vam reci:
- Zato sto se zove Adams. Ni Janko, ni Marko, Ivan, Vladan...,vec Adams. Jos ako ga procitate kao "EDEMS" ima da budete srecni ceo zivot! Taj specijalni naglasak i poslednji model stapa firme Sage, ce od nas napraviti musicarsku elitu. A jos ako imate kameru "Canon", pa je procitate kao "ken'n"...
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Tupis druze, zaista tupis. Nista ne rece o muvi, a o njoj je rec!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Za ovaj thread se osecam pomalo odgovornim jer sam sve (skoro sve) sinoc na chatu naterao da mi posalju sliku svog Adamsa. Razlog za ovo je sto su mi one potocare sa Ribnika oglodale sve do jednog (4kom za 7 dana) od onih koji love 100%. Znaci u kutiji imam jedno 12 komada, 4 komada su od istog vezaca, a ostalih 8 od 4 druga coveka. 2 komada su iz Engleske, ostale su domace. 10000% provereno, na Ribniku love SAMO ove prve 4. Ostale mogu da bacim ili da poklonim. Neverovatno ali istinito! Vezao ih je Djoka sa ovog sajta prosle godine a recept je kao sto je Zakula i rekao, od A do (jebiga nema cirilice) Sh :lol: .
Djokin Adams je samo porebren najlonom i to je sve. Prvo su ostali sa pola repa, pa su onda ostajali bez rebara, pa su pocele da siromase i nogice, dok nisu postali potpuno neupotrebljivi lovili su besomucno. U proseku po 15 riba od 1.5kg do 3kg. Interesantno je da su Adamsi "radili" samo u najtoplijem delu dana od 11-3 a posle tajac do samog mraka.
Nemojte ovo da shvatate kao neku reklamu, samo sam hteo da vidim jos slika vasih muva. Zakulin je zaista izvanredan a razlikuje se od Djokinog samo po nesto debljem telu.
I da napomenem da su bili na udici 14 i 16.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Koliko me secanje sluzi, musicari se i dan danas lome oko toga da li je Adams izmisljena muva ili imitira pravog insekta! voleo bi da dobijem odgovor na ovo pitanje!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Svaka "muva" imitira ili insekta, ili zabu, ribu, misa, voce, alge, zitarice... Adams ocigledno imitira insekta. I to, jednodnevku. Pametni ljudi je upotrebljavaju na brzim planinskim rekama, jer je bogato naperena, cupava i dobro uocljiva. Nisam proveravao, ali siguran sam da ju je "patentirao" neki americki vezac, iz zapadnih krajeva SAD. Kod nas je naprasno postala popularna, kada ju je napravio Savo Martinovic pred kamerama RTS-a. Cuveni starac je nesvesno uzdigao ovu muvu iznad njene realne vrednosti. To kazem zbog toga sto mi odavno imamo bolje imitacije Baetidae od ove, koja je stara i prevazidjena. Medjutim (Laki ovo je vrlo znacajno), jos uvek ima musicara koji bi da njihovi mamci imaju zvucna imena, poput Adams, Hendricksonn, Wickham's, Hardy's... Ja kazem da su to uglavnom isti oni ciji stap mora biti.... nastavak znate. To je toliko smesno, da bi im se smejali i sami mudri autori ovih starih musica.
Zakula i Sumadinac su napravili identicne muve. Samo su ih slikali pod razlicitim osvetljenjem! Prednost dajem Zakulinoj, jer je izgleda napravljena na neuporedivo kvalitetnijoj udici.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
987
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
E Zakula ovo tvoje nije Adams! Pa ni mrav nije muva pa ga opet svi zovemo! Bavis se besmislenom teorijom, naucio si nesto i sad to mora tako da bude a ne drugacije! Nije ovo matematika, ni dogma da mora biti tako i nikako drugacije. Ko te je to naucio, lose te naucio. Mislis da mnogo znas i to je to, ali Randall Kaufmann je mnogo veci stucnjak od tebe, a i od mene, pa covek pravi rep od srnece dlake crne, krila od grizli pevca, telo od sivog dabinga, a noge od crvenog i grizli meca(mix), tako da ni to tvoje ne lici na Adamsa. Ali ja to necu da tvrdim jer znam mnogo vise o musicarenju od tebe, a to koliko znas si sad dokazao, pa cu reci da je ljudima na raspolaganju da koriste materijale po svom izboru i da izaberu najbolju kombinaciju. Tako da se presaberes pre nego sto napises post. A verujem da se gomila ljudi nasmejala tvom postu, ako gde ima dece tu ima i sale!
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
987
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
E zaboravio sam da te pitam jesi li ikad video prirodnog Adamsa, a znam da sigurno nisi, sve o njoj znas o njoj si nege procitao na netu ili u nekoj knjizi, a znas ono na bukvi pisalo picha i medjed slomio kitu!
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
987
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
E zaboravio sam da te pitam jesi li ikad video prirodnog Adamsa, a znam da sigurno nisi, sve sto znas o njoj procitao na netu ili u nekoj knjizi, a znas ono na bukvi pisalo picha i medjed slomio kitu!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
MixMaster wrote:
Svaka "muva" imitira ili insekta, ili zabu, ribu, misa, voce, alge, zitarice... Adams ocigledno imitira insekta. I to, jednodnevku. Pametni ljudi je upotrebljavaju na brzim planinskim rekama, jer je bogato naperena, cupava i dobro uocljiva. Nisam proveravao, ali siguran sam da ju je "patentirao" neki americki vezac, iz zapadnih krajeva SAD. Kod nas je naprasno postala popularna, kada ju je napravio Savo Martinovic pred kamerama RTS-a. Cuveni starac je nesvesno uzdigao ovu muvu iznad njene realne vrednosti. To kazem zbog toga sto mi odavno imamo bolje imitacije Baetidae od ove, koja je stara i prevazidjena. Medjutim (Laki ovo je vrlo znacajno), jos uvek ima musicara koji bi da njihovi mamci imaju zvucna imena, poput Adams, Hendricksonn, Wickham's, Hardy's... Ja kazem da su to uglavnom isti oni ciji stap mora biti.... nastavak znate. To je toliko smesno, da bi im se smejali i sami mudri autori ovih starih musica.
Zakula i Sumadinac su napravili identicne muve. Samo su ih slikali pod razlicitim osvetljenjem! Prednost dajem Zakulinoj, jer je izgleda napravljena na neuporedivo kvalitetnijoj udici.

Nisi u pravu po n-ti put :lol: .

Lovim tamo gde 90% ljudi lovi na muve zvane Krejice, Petao, Patak ili Sovjak. Ali da vidis kako Adams ne lici ni na jednu od navedenih a lovi ubija. Mene pogotovo zabole ona stvar kako se zove muva, lepa ili ruzna, ovakva ili onakva. Vazno je da ne pliva ledjno, da ne uvrce tipet i da kada je bacim, padne na vodu kako ja mislim da treba i gde treba. Zovem ih bela, zuta, mala, velika, sa repom, sa krilima, sisarka, cupava, glatka,... i stvarno me zabole i ko je njen autor i koliko zvucan naziv joj je dao. Vidim sta riba jede, iskopam iz kutije nesto da lici i zavrsena prica. Naravno da razlikujem jednodnevke, kedise, mrave,... ali se uopste ne lozim da ih znam po imenu (i prezmenu). Imam par prijatelja kojima verujem i kazem im "navezi mi par muva ovakvo telo, ovakve nogice, ovakav rep,... a za ostalo cu se snaci"!

I da, prepoznao sam se u tvom postu koji je opet nosio dozu omalovazavanja po ko zna koji put!
I moj stap mora da bude...sta vredi da ti pricam kad nisi ni cuo za tog proizvodjaca, al' je mnoooogo dobar. Koliko kosta? Mnooogo! I zasto ga uzimam? Zato sto ga ima jedan poznati lik, pa hocu i ja! A i mnogo mi se svidela reklama za taj stap. Oni su i smislili takvu reklamu da bih ga ja kupio. Ceo tim strucnjaka za marketing se posvetio simpsonu. Providan sam jebiga, sta da radim :lol:
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
507
Broj reagovanja
145
Adams je muva poreklom iz Micigena. U originalnoj formi je bila vezivana sa spustenim krilima-zato sto je imitirala krznokrilca, a ne jednodnevku. Prilicno interesantno, s obzirom da je niko danas tako ne vezuje. Probajte da je tako vezujete, pa javite (ko je Adamsofil). Ja je slabo koristim i nemam neka velika iskustva s ovom muvom.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
507
Broj reagovanja
145
Zaboravih, za Sumadinca...

Kod Kaufmanna si video tzv. Western verziju Adamsa, sa repom od crne dlake sa tela losa. Ovakav rep poboljsava plovnost, sto je bitno na rekama americkog zapada i od svake klasicne suve muve se promenom repa dobija "Western" verzija. Zakula je korektno opisao standardnu verziju danasnjeg Adamsa.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Odusevljan sam sto je Simpson shvatio ono sto sam napisao. Kaze:
"Mene pogotovo zabole ona stvar kako se zove muva, lepa ili ruzna, ovakva ili onakva. Vazno je da ne pliva ledjno, da ne uvrce tipet i da kada je bacim, padne na vodu kako ja mislim da treba i gde treba. Zovem ih bela, zuta, mala, velika, sa repom, sa krilima, sisarka, cupava, glatka,... i stvarno me zabole i ko je njen autor i koliko zvucan naziv joj je dao. Vidim sta riba jede, iskopam iz kutije nesto da lici i zavrsena prica. Naravno da razlikujem jednodnevke, kedise, mrave,... ali se uopste ne lozim da ih znam po imenu (i prezmenu). Imam par prijatelja kojima verujem i kazem im "navezi mi par muva ovakvo telo, ovakve nogice, ovakav rep,... a za ostalo cu se snaci"!"
Bravo, bravo! Mnogo ces jos toga nauciti ovde.
Ali nisam hteo da te omalovazavam. U mom prethodnom postu nema reci o tebi. Nisam uopste pomislio na tebe kad sam ga pisao. Opusti se malo i bez predrasuda nastavi da citas ono sto pisem. Ne znam da li bilo ko vidi da sam tebe uvredio. Ja ovde to zaista ne vidim. Molim Lakija (koji to moze) da obrise bilo ciji pokusaj da nekog uvredi na ovom forumu. Jedino, ako mene neko omalovazi ili uvredi, neka ne brise. Ja volim to. Kod mene imate potpunu slobodu izrazavanja.
 
Vrh Dno