Ala Grizu!!!

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Danas sam sa drugarom bio na bucova! Naravno oboica sa mahacima u ruci (sto je za teren gde smo lovili nesvakidasnja pojava). Po samom dolasku na vodu riba se solidno javljaja na povrisin. Ali posle ucestalih ugriza nije vise bilo smisla za ostati na vodi. Rezultat ovog kratkog pecanja je bio sledeci: preko 50 ugriza komaraca samo na licu. Evo izgledam kao da imam boginje, palaz na desnoj ruci nemogu da pomerim, koliko je otekao. Na svu srecu sam poneo jaknicu koja me je koliko toliko zastitila od napada ovih krvopija! A ribe.... hm.... nista! Nije mi samo jasno kako sam zaboravio neki repelant , a jos juce u setnji sa devojcicom pored reke sam primetio da ima jako puno komaraca mada pored nje su me uglavnom ostavljali na miru........ali ovo je bilo strasno!
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
autanverstuivergroot.png

Obavezan deo musicarskog pribora :)
Dok ja nosim i bronal u svim mogucim oblicima. Imao sam i ampulu i spric jedno vreme u prsluku :-D
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
E zato ja ne razumem ljude koji musicare zabe, babuske, crvenperke i ostalu boraniju :lol:

Kakvi bre komarci po klisurama i kanjonima :hammer:
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
^To je i jedan od razloga sto ne volim taj barski ribolov :)
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Ma i moj standardni deo opreme za pecanje u toplijem delu godine je neko sredstvo protiv komaraca i mrezica koja ide preko kacketa koja dobro funkcionise kad komarci postanu bas dosadni! Ali zato bar nema poskoka u okolini.... :) Svako pecanje ima svoih cari pa cak i ovo barsko medju komarcima, krpeljima, zabama, belouskama.... Ali za ovako nesto vredi se malo i lomatati i po barskom ambijentu!

stuka134gn.jpg
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
508
Broj reagovanja
149
Malo upozorenje musicarima koji koriste preparate protiv komaraca na bazi DEET-a (pogledajte pakovanje, gotovo uvek pise)... Ako se dobro secam, Autan je proizvod na bazi DEET-a.

DEET, pored toga sto opasno nadrazuje sluzokozu, ima osobinu da osteti PVC- znaci musicarsku strunu. Uglavnom, vodite racuna da vam dlanovi nisu nakvaseni Autanom pre nego sto dodirujete strunu.

Iz ovog razloga ja sam se prebacio na preparate bez DEET-a koji slabije stite (treba ih cesce stavljati u toku ribolova), ali su zdraviji i za sluzokozu i za strune.
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Ma problemn je u tome sto nisam na vreme video ovu tablu sa upozorenjem:

komarci4.jpg
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Ove godine ih ima i previše. Juče sam se vratio iz ribolova sa preko 20 uboda. Nije pomogo ni autan, a ni buff. Čak je jedan od uboda završio ispod oka i jutros sam se probudio sa jednim zatvorenim okom. Mrzim komarce!
 

ice

Newbie
Učlanjen(a)
19.02.2010.
Poruke
12
Broj reagovanja
0
Ja koristim neku madjarsku SZUKU kremu,ima i sprej,bolja je od autana bar 50 puta...
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Ja obično idem na pecanje ranom zorom. Tada ima manje komaraca nego uveče ali ih ipak ima. Jedan od proverenih lekova protiv krvopija je da se uveče pred spavanje popije jedna do dve tabletice Bedoksina. Preko znoja se izlučuje nešto, dali višak vitamina šta li nisam siguran ali pomaže uglavnom, odbija komarce.

Ne štiti 100% ali znatno smanjuje napade komaraca.
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Mene su izujedale i one nove sitne muve pre oko mesec dana,obe noge ispod kolena  su bile veće za 4 broja   :yeswink: , obične komarce i ne pominjem jer me ujedaju i kad ih drugi oko mene ne primećuju ali od kako koristim SZUKU  miran sam skroz na skroz,ne ujeda ništa,šorc,patike i majca i kroz najgušće vrbake pored Nišave bez problema,onako ladno prođem i da ne pomislim na komarce i ostalu gamad !
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Dobra tema. Ne pamtim da je neke godine bilo ovoliko komaraca. Koristim autan u stiku koji pomaze ali ne dovoljno. Uskoro mrezica za glavu postaje deo standardnog dela pribora a i hemijsku zastitu cu da menjam pa ce i taj SZUKU da dodje na test.
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
i ja koristim taj suzuki madjarski ali i od njega slaba vajda....pomaze pri normalnom broju komaraca,ali kad upadnes na mesto gde ih BAS ima.......ujedaju i pored toga sti si se namazao dobrom kolicinom pre par minuta!! :eek:
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
I ja sam drugu sezonu vec na SZUKU  :)
Dobar je stvarno, ali treba biti realan i kad su nenormalnim kolicinama onda ni to ne pomaze  :doh:
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
dobar je za mesic....... :D
kazem....celu smo kutiju potrosili buraz i ja i opet imamo zive rane na nogama,vratu..... :doh:
 
Vrh Dno