Alexandra - Lady of the Lake

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Čudno da ovu muvu još nismo postavili u poseban topic. Istina je da se spominjala u različitim postovima. Spada u "wet flies" tip muva ali isto tako i strimera (ovisi o veličini udice  :D), zato sam se odlučio ovu muvu postaviti na naš forum pod "Ostali tipovi mušica". Stara i višestruko proslavljena muva širom sveta. Ja evo več nekoliko godina sam sebi govorim da ču je navezati i isprobati. To sam rekao još prvi put kada sam ju video. Ipak uvek sam se nečeg drugog uvatio raditi i ovo pustio kao za kraj i tako nikako da ju navežem. Tako beše godinama  :doh:  :blush:. Danas dok sam navezao još kakvu grdosiju od strimera za štuke se setih Alexandre. Rekoh sam sebi e sada ču je navezati iakonemam sav originalni materijal (mada vrlo sličan). Dok sam ju vezao sam se vazda preispitivao zašto ju nisam pre vezao, probao, šta sam sve propustio... !?! Navezao sam alexandru na večoj udici kao strimera ali budem uradio i jednu manju na 12tici za mokre muve.
main.php


Ovde imate jedan lep link sa kratkim finim textom i step by stepom http://www.danica.com/flytier/steps/alexandra/alexandra.htm

Vi koji ste ju koristili kakva su vaša iskustva vezano za ovu muvu? Šta ste s njom lovili i ulovili? Ja sam duboko uveren da sa ovakvom širokoupotrebljivom muvom može da se ulovi skoro svaka riblja vrsta.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ova muva je izgubila svoju popularnost istovremeno sa padom popularnosti starovremskih mokrih muva. Ja se vraćam na te starinske tehnike i ovo je dobra ideja koju muvu da napravim za nišavske pastrmke. Problem je što sam sva paunova pera, a naročito "srpove" pobacao i poklonio. :doh:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
posto dugo nisam imao paunov srp koristio sam obicno paunovo pero i na udicama #8 koristeci je kao strimera dobijao klenove na z. moravi
nije bilo kapitalaca ali leti kada je morava puna mladji ribe imao sam lepe rezultate, i koristio sam samo nju po desetak dana
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Još uvek mi stoje 2 komada (u 2 veličine) u kutiji sa strimerima, lovio sam pastrmku i to naročito dobro u ne baš sasvim bistroj vodi.
Inače nije to - to ako nema pera iz srpa paunovog pera, ona jarko zelena!!! Evo fotke iz kutije (malo je ofucana, iskusna :D):
 

Prilozi

  • IMG_9389cr2.jpg
    IMG_9389cr2.jpg
    196,7 KB · Pregleda: 382

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
onda, prvom prilikom cu da nabavim pera iz srpa paunovog pera...da uradim par velicina i experimentisanje gde god stignem (reke, potoci, jezera, akomulacije, bare, more).
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
I ja sam sinoc  raspucavao malo mastu vezujuci ovu muhu i na kraju navezao tri komada razlicitih..
Nadam se da nisu lose s'obzirom da sam gledajuci Sebovu sliku pravio sveje kreacije ....
 

Prilozi

  • DSC00308.jpg
    DSC00308.jpg
    176,5 KB · Pregleda: 380
  • DSC00313.jpg
    DSC00313.jpg
    186,4 KB · Pregleda: 305
  • DSC00320.jpg
    DSC00320.jpg
    171,9 KB · Pregleda: 344

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Evo i moje mašte bazirane na GLISTER SPARKLE DUBBING-u u boji PEACOCK. Mrzi me da tražim paunova pera, pa sam napravio Aleksandru po svom receptu.
Aleksandra Ranđelović se nikad neće raspasti niti izgubiti prvobitni sjaj i izgled. Firma VENIARD se pobrinula da podrži maštovite izrađivače muva ovom fantastičnom zamenom za paunovo pero.
main.php
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Mixmaster je napisao(la):
Evo i moje mašte bazirane na GLISTER SPARKLE DUBBING-u u boji PEACOCK. Mrzi me da tražim paunova pera, pa sam napravio Aleksandru Ranđelović, po svom receptu.
Ova moja Aleksandra Ranđelović se nikad neće raspasti niti izgubiti prvobitni sjaj i izgled. Firma VENIARD se pobrinula da podrži maštovite izrađivače muva ovom fantastičnom zamenom za paunovo pero.

Upravo sam hteo da kazem da je nekoliko kolega potpuno odustalo od koriscenja pauna zbog ovakvih sintetickih materijala. Mix nesto ti je ovo previse svetla boja dubbinga ili ti je aparat omasio WB, Hareline ima znacajno tamnije boje i vernije original paunovom peru. Evo jednog Drinskog favorita, u zadnjih mesec dana konstantno hvata a nadam se i predstojeci vikend :D
Nije za thread o Alexandri ali cisto da se vidi boja makar priblizno!
 

Prilozi

  • Ice-dubbing-peacock.jpg
    Ice-dubbing-peacock.jpg
    26,7 KB · Pregleda: 354

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
U pravu si, nisam neki fotograf. Stavio sam Aleksadru Ranđelović na jako sunčevo svetlo i nikako nisam mogao da dobijem verne boje. Evo slike iz senke.
 

Prilozi

  • Aleksandra Randjelovic 1.jpg
    Aleksandra Randjelovic 1.jpg
    53,8 KB · Pregleda: 344

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Mixmaster je napisao(la):
U pravu si, nisam neki fotograf. Stavio sam Aleksadru Ranđelović na jako sunčevo svetlo i nikako nisam mogao da dobijem verne boje. Evo slike iz senke.

E to je vec druga prica, ima jos varijeteta boja na temu pauna. U svakom slucaju ja sam odusevljen tim materijalom.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ja vec imam u planu da nabavim krystal flash u takoj zelenoj boji, mada sam sklon tome da kada radim neku staru muvu pokusavam da ju uradim sto originalnije ne glede na prednosti ili mane materijala...posle onda i neke moje verzije na istu. Ova ranđelovićka je stvarno dobra. Malo liči na one "severnjačke smrekice ili ukrase za jelku" za štuku. U svakom slučaju  :tbumb:
 
Vrh Dno