Alkohol i FF

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Pozdrav  drustvo staro !!!

Smori me ovaj  je***ni sneg ( ni na razglednici ga ne volim da vidim ),pa reko da prodiskutijemo meni vazda tajnu alkohola  i FF-a.

Divim se  ljudima koji umeju da piju,ja na zalost osedeh ali nikaada nisam naucio da kontrolisem  sebe u picu,kao sto nisam  skapirao ljude koji piju po  jedno pivo.

Kod mene je ostala deviza''jedno je dosta,a dva su malo '',s'tim sto cu pre popiti jean sok nego jedno pivo. Tako da  jaako retko pijem,svega 2-3 put u god.

Ako krenem u ribolov, a ne vozim pritom  prolazimm rekom kroz naseljeno mesto,pa svratim na ''jedno'' pivo i kod treceg gubim interesovanje za ribolov i pre bih  mudrovao o sutini FF-a nego pecao ( razume se uz normalno drustvo ). Ako krenem dalje da pecam,posle  par pica vise,osetno su mi losiji zabacaji pa se  neretko spakujem i skoknem do  nekog prijatelja  u blizini koji me se uvek obraduje i pripremo ''domacu'' ( i prevoz kuci  :blush:).

Primecujem da ''pljoska'' ide kao neizostavan detalj uz musicare a i lovce manje-vise. Ta pljoska oze da me kosta izgubljenog lepog dana na bilo kojoj destinaciji lepoj za FF. Zato godinama unazad izbegavam i jedno pivo,pa i posle ribolova celodnevnog kiselu vodu popijem :(

Kako vi drage kolege ''kombinujete'' pice uz ribolov  ( mislim na FF jer je zahtevniji od ostalih tehnika kao npr, dubinkasa koji ne idu bez pozamasne kolicine alkohola na vodu ) ?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Samo na Drini je obavezan ritual jutarnja kleka inace nista od ribolova. Gde bre pominjes pivo na ovu hladnocu.  :hammer:
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
simpson H je napisao(la):
Samo na Drini je obavezan ritual jutarnja kleka inace nista od ribolova. Gde bre pominjes pivo na ovu hladnocu.  :hammer:

  :D :D ma bre uopsteno o alkoholu ( ''kralju'' sto kaze  Dzek London  :doh: ),nebitno koje jacine. E,posle 3.-4. kleke samo bi poneo aprat da vas slikam :D :D.

Secam se pre tri god. po idealnom vremenu izdobijah se s' nekom domacom i niiista od zabacaja i pecanja. Tada sam i prekinuo definitivno s' ritualima pred  FF. Izgubio sam kondiciju,kada sam bio madji i u ''formi'',pivo mi je bilo kao voda. Sad 4. mi pravi glavobolju po ceo dan.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Lagano se kontrolisem. Volim da potegnem.... al jednu... dve ili tri.... sto obzirom da mi je oko pola l rakije mera i nije mnogo. Jbga....ostao trening od konobarskih dana :)
Iskreno vise volim pecanje pa mi je rakija tj previse rakije suvisno.... volim i vino.... pivo mi reeeeetko legne

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Iz mojih konobarskih dana se secam  ljudi koji su do savrsenstva kontrolisali pijanstvo ( vise Dionisko raspolozenje ),okupljena rodbina bi se  dooobro zagrejala i tacno precizno dozirala spicere do te mere da bi  oko 1 h bili  trezni sa malo krvavim ocima i normalno vozili kuci. za mene je to ostala tajna :(. Vino nikada nisam znao da pijem jer  dosta sam nervozne prirode,a vino je sporo za mene. Rakiju vec osetim pa povucem rucnu,na moju srecu samo pivo sam forsirao  u mladjim danima sto  je  bezopasnije od rakicine.
Generalno je problem u meni,zato se divim kolegama koji se samo nacnu i oprezno dodaju po ceo dan ,a da im se skoro i ne primeti  pola l.

Nisam jedini koji se previse ''opusti'', samo ja silom prilika ne mogu da rizikujem vise,sto se tice ribolova i alkohola. ipak sam trenutno u manjini izgleda. Bilo je dana-noci kada sam konobarisao po16 h blago i prijatno raspolozen uz cirku,ne nameravam da  vracam kondiciju jer sam postao opasan po okolinu,ana kazne razne  sam  dao vise nego za vrhunski pribor. :blush:
Oholi,respekt na dozi i kondiciji  :tbumb: :tbumb:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Nikad ne pijem kad vozim i kad pecam. Drina je izuzetak ali samo jedna ujutru i to samo kleka. Drugo i druga ne dolaze u obzir. Nisam ni neki pivopija, ponekad kuci uz rucak iskljucivo leti. Vodu pijem kao kamila a koka kolu mogu umesto vode gde nemam  ni kontrolu ni meru.

Secam se iz vremena varalicarenja pastrmke na Krupaji negde kraj maja, lepo upeklo. Dolazim u kafanu i narucujem 8 malih koka kola odjednom. 4 na eks a ostale 4 gustiram :D
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  E Boki,i ja sam u tom fazonu SAD. Samo secam se kolege  s'kojim sam forsirao konobarisanje ( Vlaska svadba neka ),ali ja uz malo piva i  po koju kiselu vodu,a on samo coca-colu i na kraju mnogo casovnog ''hladjenja '' organizma  momku se ozbiljno slosilo i ode u bolnicu. Pozeleneo covek,STRASNO u pitanju je bilo puno l koka kole  :doh: :doh:

 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Mafke Fly je napisao(la):
  :D :D ma bre uopsteno o alkoholu ( ''kralju'' sto kaze  Dzek  london)
E moj mafke, mnogo se promenilo od dzek londona. Nije vise alkohol kralj. Sad je to heroin.  :D
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.141
Broj reagovanja
112
Lokacija
Kruševac
Mafke Fly je napisao(la):
Divim se  ljudima koji umeju da piju,ja na zalost osedeh ali nikaada nisam naucio da kontrolisem  sebe u picu,kao sto nisam  skapirao ljude koji piju po  jedno pivo.
To ti je bar lako, pijes dok se ne useres :D
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Bolje da pijete alkohol nego koka kolu i slične proizvode  :-X
Alkohol zadnjih godina skoro ne koristim nikako,samo u medicinske svrhe  :hammer:
Dok vozim ni ne pomišljam na takve stvari.

Od pića mi jedino trenutno leži Gorki list.Pivo mi je izgubilo svaki smisao.Toliko loše se radi da me glava počne od jedne čaše boliti.
Koji je sastav,šta je u njemu,ne znam!
Vina su isto njesra,volim uveče prokuvati šolju crnog sa cimetom i karanfilčićima i to kada vidim da me lomi prehlada.

On  bez čega ne mogu da živim je kofein!Kafa!!!Espreso mi je broj jedan a jedina zamjena mi je Nes bez pjene.
Inače svako jutro pijem čaj.Trudim se što više od domaćih trava a manje iz kesica.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
tomi, gorki list ti je gora hemikalija nego najgore pivo ...totalno vestacko pice .
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
A ima li sta gore od koka kole??? Mislim da ne....sve je bolje od koka kole..
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Vidiš nisam ulazio u taj sastav ali nisam osjetio nikakve probleme,ko će mu ga znati šta više muljaju.

Ovi gazirani sokovi su zlo,ako možete izbacite ih iz upotrebe,produžićete sebi život!

Srećom imam domaće rakije,jedino mi ukus ne leži pa se valja navikavati  :smoke:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
gazirani sokovi su totalni otrov , posebno koka kola ...ali kada oprzi sunce nema nista lepse od ledene koka kole  :(
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Kod mene se u kući vazda cugalo.I danas,dnevno obavezno po neka rakijica,moja prepečenica,a od prošle godine pravim i vino.Pivo leti,zimi mi ne prija nikako.
 
Vrh Dno