Balzer Edition IM-12 Fly Travel 5/6

Mimao1980

Newbie
Učlanjen(a)
15.07.2019.
Poruke
7
Broj reagovanja
0
Poštovane kolege,

Želim da se oprobam i u mušičarenju (pecam od svoje pete godine, sa prekidima, uglavnom na varalicu i plovak), pa mi "zapao" za oko ovaj model. Zapao mi za oko jer imam isti Edition IM-12 model za varaličarenje smuđa i prezadovoljan sam. Štap ima Fuji držač mašinice, portugalsku plutu na rukohvatu i SIC titanijum karike, a blank je od japanskog IM-12 karbona, koji se u svetu varaličarenja pokazao kao izuzetan (od smuđeva, štuka, do kapitalnih somova...).
E sad, da li iskusniji mušičari mogu da mi kažu nešto o ovom modelu, da li IM-a2 karbon i Fuji oprema vredi i u svetu mušičarenja?
Unapred hvala, svako mišljenje je dobrodošlo.

Bistro!
 

FlyTyer

Senior member
Učlanjen(a)
19.02.2016.
Poruke
139
Broj reagovanja
17
Lokacija
Nis
Imam jednog druga koji poseduje ovaj stap ili je bar posedovao i kaze da je prezadovoljan
E sad, zavrsna obrada nije ni blizu nekih skupljih stapova ali za to koliko ovi stapovi kostaju ne mozes ni ocekivati da ces dobiti to
Sto se blanka tice, verovatno je solidan, verovatno nije najtanji ali kazem za taj novac....
Nisam imao prilike da drzim taj stap u rukama ali koliko se secam oni su oko 10 hiljada sto je nekih 80e
 

FlyTyer

Senior member
Učlanjen(a)
19.02.2016.
Poruke
139
Broj reagovanja
17
Lokacija
Nis
Ako planiras da pecas klena mislim da ce da ti zavrsi posao
Takodje fast akcije su tako da ces moci i da izbacis malo
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.154
Lokacija
Čačak
Nije ti bas najuniverzalnini za nase reke al posluzice za pocetak sigurno... ja sam za prvi stap imao silstar 6\7.... motka kojom sam cesto lansirao klenove iza sebe... sad mi ne univerzalac trojka... a cesto pecam i sa nulom....

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.709
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
Obzirom da tek počinješ mnogo lakše zbog težine samog štapa i mašinice će ti biti da #4 eventualno #3 vezbaš imaj to u vidu ukoliko ćeš loviti pastrmku ili klena. I ne treba puno novca da pucaš u startu možeš i polovan da kupiš ništa neće smetati a kada se budeš koliko toliko uvežbao i proučio karakteristike mušičarskih štapova i to razumeo kroz izbačaje znaćeš šta ti odgovara pa ćeš to i kupiti. Moj ti je savet laka oprema za učenje jer te do prvog ozbiljnog izbačaja dele sati i sati mahanja.
 

Mimao1980

Newbie
Učlanjen(a)
15.07.2019.
Poruke
7
Broj reagovanja
0
Hvala na komentarima. Stap je iz 4 dela i kosta 7990, sto je ja niska cena, s obzirom  na to da stap Edition za varalicarenje kosta 15000.
Inace, pecao bih klena na manjim rekama, ne ocekujem komade vece od pola kg, ali bih voleo da je stap univerzalniji, pa da ponekad napravim ekskurziju do terena gde ima pastrmke...
Samo se plasim da nije prejak, pa sto kazes, da ne bacam klenove iza sebe...
Ukoliko jos neko ima komentar, unapred hvala!
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.154
Lokacija
Čačak
Za male reke max 4ka... isto ti je koju god ribu lovio, pastrmka i klen slicnu opremu traze.

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
315
Lokacija
Beograd
:pUzmi #5 9 fita kao I 90% nas sto je uzelo kad je pocinjalo I uzivaj. Pokrice ti sve reke. Kasnije sa iskustvom prelazi na manje klase stapova. Ovaj Balzer ja ne bih ali ti kako hoces ili uzmi onaj 4/5. Cimni Travara I pitaj ga ima li kakvu 5 cu ili 4/5. Moze I 8.6 fita
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
315
Lokacija
Beograd
Ili uzmi ovog kineza za 55$ , 8.6 #4 I uzivaj.
 

Prilozi

  • Screenshot_2019-07-15-20-43-04.png
    Screenshot_2019-07-15-20-43-04.png
    470,1 KB · Pregleda: 180

Mimao1980

Newbie
Učlanjen(a)
15.07.2019.
Poruke
7
Broj reagovanja
0
Hvala svima na savetima.
Da sumiram:
Za pocetak, gore navedeni Balzer je prejak, da trazim cetvorku ili cistu peticu (ne 5/6)?
A za koju situaciju (koja riba, kakva voda) bi bio ovaj Balzer?
 

Mimao1980

Newbie
Učlanjen(a)
15.07.2019.
Poruke
7
Broj reagovanja
0
I preporucite mi, molim vas, neku prodavnicu solidnih stapova (a da nije Travar, jer on trenutno od jeftinijih modela ima samo Balzer 5/6 i 7/8.
Pre bih novo nego polovno (narocito ako kupujem na nevidjeno)...
 

FlyTyer

Senior member
Učlanjen(a)
19.02.2016.
Poruke
139
Broj reagovanja
17
Lokacija
Nis
imas kod radeta u pirotru, TimeFly na netu imas tamo po nesto
moj savet da preskocis ovo i da cekas nesto polovno ,naici ce nesto
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.154
Lokacija
Čačak
Preskoci travara... dok je radio vision, toliko je dobro radio da je izgubio zastupnistvo.
Kod rada u pirotu ima solidnih stapova, sasapi sa foruma moze da preporuci neki pa mu pisi.

Sto se tice stapa koji je 5 ili 5\6 to ti je isti djavo.
Istina je da smo sa 5icom skoro svi poceli. Al je daleko od najuniverzalinijeg stapa.
Vrlo lako za proveriti.... sad vecina nas na vecini voda trosi 3ke i 4ke...
Kao i u varalicarenju, ne postoji stap koji ce dobro da pokrije sve ribe. Jedan je za stuke, drugi za klenove..... jedan za suvu, peti za nimfu....

Stap koji je meni univerzalan sad je 3ka 8.6ft... a moze i 9ft. Sa njim sam u mogucnosti da pecam od suve, preko nimfe do strimera.... od svega je za suvu dobar bas, za ostalo manje vise....

Dobar izbor je i byron multilenght. Imas 5 duzine stapa u jednom...

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
315
Lokacija
Beograd
Oholi #5 je I dalje najuniverzalnija koliko god mi palamudili. Pokrice ti sve od Gradca do Drine pa I manje recice. #4 nece koliko god ja voleo #4 npr. Ali sam mu preporucio #4 8.6 da moze da pokrije Djetinju, Lim, Ribnik, Gradac jer negde ce baciti I strimer itd. Za Drinu je muka ali ako tamo I ode nek pozajmi stap.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.709
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
I ja glasam za #4 8.6 eventualno 9 feeta a za veće ribe uzeti kasnije #6.
#5 jeste najuniverzalnija veličina ali nit je tamo nit ovamo, nećeš kao čovek da uzivaš sa manjim ribama koje se uglavnom love a opet nije dovoljan za gromade. #4 8.6 ili 9 feeta medium fast ili fast akcije i miran si za start. Vrlo brzo ćeš i sam videti šta ti odgovara za kasnije.
 
Vrh Dno