BALZER PRINCESS ILI ABU GARCIA

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Dvoumim se izmedju ova dva stapa pa bih vas molio ako neko nesto vise zna o njima da mi kaze i preporuci
stap jedan od ova dva
HVALA
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Sto se tice stapa BALZZER PRINCESS NOSI PERFORMANSE 5/6,2,70
A kod ABU GARCIE U PITANJUN SU ISTE SAMO STO JE OZNAKA DT...
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Uh, ne poznajem ni jedan od ta dva stapa konkretno. Imao sam, medjutim, i ABu i Balzer varalicarce. Sa Abuovim sam se slatko napecao pastrmki, a Balzer je bio za stuku i bio je odlican; secam se da je imao pozadi na drsci izmenjivi balans-teg.
Ako bi napisao koji tacno model Abu-a i nesto o njihovim odlikama (a pretpostavljam da ti je klen primarna vrsta ribe koju lovis)...
U stvari, na Internetu ispada da je Balzer Magna Princess serija varalicarskih stapova  ???
Jesi li siguran da si dao tacne oznake serija i modela?
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Sećam se da sam na jednom sajmu u Nišu gledao jedan Abu Garcia mušičarski štap. Mogu samo da kažem da to nema veze sa Abuom, iz aviona se vidi da je Kinez. Deluje mi kao stakleni štap, tipa Hakuyo i sl.
A što se tiče Balzera, jedino sam imao iskustva pre 8-9 godina sa Magna Blue. Nije bio moj štap ali sam imao jedan ribolov sa njim. Solidan štap za početnika ali sve u svemu dosta skromnih performansi.
Ono što mi pada na pamet je kolika je cena tih štapova. Kod nas su moguće raznorazne prevare pa treba obratiti pažnju. Recimo, na www.abu-garcia.com nema ni reči o mušičarskim štapovima. Našao sam ih na http://www.anglingcentre.net/acatalog/f_Aburods.html. Dakle, moj savet je da prvo malo pretražiš po netu, a ako si i dalje nesiguran, najbolje rešenje je da u kupovinu povedeš nekog iskusnog poznavaoca štapova.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Kod Formaxa ima nekih Abu musiacaraca oko 4000din ali mislim da su to ovi kinezi o kojim prica Jr ???
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Abu-motki ima i u Nisu, akcije 5-6 Aftma, duzine 9', cena 4000-4500.... i definitivno su kinezi. Na oko ne izgledaju bas nesto ekstra, imaju doooobru tezinu i dosta su kruti. Eno ih u Cairu u Hali. ???
 

geronimo

Junior member
Učlanjen(a)
08.05.2006.
Poruke
54
Broj reagovanja
0
Lokacija
SARAJEVO
U stvari, na Internetu ispada da je Balzer Magna Princess serija varalicarskih stapova  ???
Jesi li siguran da si dao tacne oznake serija i modela?

[/quote]
Vjerovatno jeste jer balzer da jedno ime i onda unutar toga imena ima stapove za sve vrste ribolova ja sam imao taj varalicar i bio je dobar a od musicarskih sam imao u rukama kumov dibolo 3  i nije bio bas dobar
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Kakva vremena dosla, svakakav sheet se drzi po radnjama. Nekad je ABU ipak bio dooobar brand. Trebalo bi da ga je bio preuzeo Berkly i mislio sam da ce to biti ok za kvalitet. Cudno...
Definitivno se ne bih igrao sa tim, za 50 EUR i jos malo pride moze i stosta bolje da se nadje. Mozda neki polovan Greys ili nesto slicno? Duga je zima, moze stosta da naleti...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pedjabg je napisao(la):
Definitivno se ne bih igrao sa tim, za 50 EUR i jos malo pride moze i stosta bolje da se nadje. Mozda neki polovan Greys ili nesto slicno? Duga je zima, moze stosta da naleti...

:yeswink:
 

boko

Junior member
Učlanjen(a)
31.08.2007.
Poruke
56
Broj reagovanja
0
100ka je napisao(la):
Kod Formaxa ima nekih Abu musiacaraca oko 4000din ali mislim da su to ovi kinezi o kojim prica Jr ???

Ispravka: ABU Diplomat Fly 9' #5-#6, dvodelni 2700 din.

Formax šalje i poštom. Poštarina je 200+ din.

@Joca: sedi dole 1 (jedan). Nisi juče pazio na času. I da smutiš koktel izvinjenja, odmah pošto častim za štapić!

 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Vazi nabavi komponente pravi koktele za celo drustvo imam i shaker tako da nije probljem :D :beer:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Boko, ponesi taj Diplomat da ga vidimo u Galovici, jel moze?
Evo, nasao sam neki ABU katalog za 2001, Diplomat je skoro crnog blanka (tamno siv), sa braon drvenim uloskom i crnim nosacem cekrka, jedini je model koji se proizvodi taj koji imas i kostao je kataloski 50 GBP.
Dakle, gde nadje taj stap za te pare?
Nadam se da si skinuo gvozdje sa onog cekrka? Sasvim je bespotrebno. Seb je vec to pominjao.
 

boko

Junior member
Učlanjen(a)
31.08.2007.
Poruke
56
Broj reagovanja
0
pedjabg je napisao(la):
Boko, ponesi taj Diplomat da ga vidimo u Galovici, jel moze?
Evo, nasao sam neki ABU katalog za 2001, Diplomat je skoro crnog blanka (tamno siv), sa braon drvenim uloskom i crnim nosacem cekrka, jedini je model koji se proizvodi taj koji imas i kostao je kataloski 50 GBP.
Dakle, gde nadje taj stap za te pare?
Nadam se da si skinuo gvozdje sa onog cekrka? Sasvim je bespotrebno. Seb je vec to pominjao.

Peđa,
rado bih doneo štap u Galovicu, ali ove srede radim do 21. :(
Dakle, ako uopšte stignem (Joca pominje da je termin pomeren ranije), to neće biti od kuće. Što znači da bih zakasnio još više ako bih išao do kuće po štap... O tom, po tom. U svakom slučaju, donosim štap na prvo okupljanje u Galovici na koje stižem od kuće.

Inače, ovaj štap sam kupio u Formax-u. 9' #5-6. Masa je 103 g (merio sam ga). Boja blanka je crna, mat. Dakle bez laka. Ima najjeftiniji držač čekrka, od crne mat plastike i metalne aluminijumske prstenove, kakav se često sreće na velikom broju sličnih štapova u današnje vreme. Nema drveni umetak. Ima keramički stripping provodnik, 8 snake provodnika i vršni. Spine je dobro pogođen na donjem delu a skoro pogođen na gornjem delu štapa. Od 3 "proizvođača" mahača sa ukupno 5 - 6 modela koji spadaju u najnižu cenovnu kategoriju, a koje sa imao prilike da nađem u našim trgovinama, ovaj je meni bio najbolje izbalansiran. Sa praznim čekrkom čini se da je balans baš u šaci. Eto, to je sve. O akciji i brzini štapa ne bih jer je ovo jedini mušičarac koji imam i ne mogu da ga poredim s varaličarcima.

Što se tiče "čekrka", naravno da je limeni deo prvi stradao. Ne znam koliko treba da bude jeftina struna, da bih njom strugao po tom limu. No, koliko para - toliko muzike. (blago nemuzikalnima...)

Inače, jači brat tog štapa (#7-8) je, kao deo combo-a, prikazan na linku:
http://www.lathams-fishing.co.uk/abu-garcia-diplomat-fly-combo-ready-to-fish-9ft-2-piece-rod-pid44.html
Razlika je samo u tome što je na slici četvorodelan štap.

Nadam se da ću stići u sredu. Potrudiću se da ga ponesem, ali tek to, zaista ne mogu da obećam.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
IZUZETAN STAP,FANTASTICNIK PERFORMANSI,NE ZATO STO JE MOJ ALI ZA OVE NASE RECICE I VISE SAM ZADOVOLJAN NEGO STO SAM OCEKIVAO.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
sutra cemo da vidimo na toploj vodi kako se ponasa kada ima ribu sa druge strane :D :D :D
 
Vrh Dno