Batušinačke bare

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Bare kraj Južne Morave u "visini" Niša.

Par slika od ranije:

batusinac1.jpg


b4.jpg


b2.jpg


b1.jpg


prva2.jpg


I par od danas:

kuzma.jpg


Bara su bile veoma bistre i štuke veoma oprezne, pa je trebalo zabaciti sa veeeeelike daljine. Kuzma u akciji.  :lol:

indikator1.jpg


Zanimljiva Gocijeva montaža.  8)
 

...:::Vladan:::...

Junior member
Učlanjen(a)
15.01.2009.
Poruke
52
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
U ovom okruzenju postoji nekoliko slicnih bara (sve su to Batusinacke),ovo je poznata štučija bara,i ima stvarno ogromnih primeraka.Osim stuke u batusinackim barama ima :sarana,bandara, karasa,babuske,bodorke,deverike,cverglana,cak je moj cale jednom i soma upecao :) ,ima ribe i vredi probati !  :tbumb:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Batusinacke barice si NEKADA bile bare koje su imale ribe u ogromnim kolicinama.Mislim na sve bare(mislim da ih ima oko 6-7)...
Bare su prosle i preprosle godine desetkovane,sto od strane nesavesnih ribolovaca zatim mrezarosa pa je radila i struja..Okapavao sam na tim barama kako pecajuci na plovak tako i varalicom  sada mucisom....
Ima i dalje lepih primeraka ali toliko malo da je to strasno...
Nezelim ovim postom da ubijam volju nekom sto se ovih bara tice,moze da se peca na njima cak i KLEN....
Klena sam zadnjih 2-3 godine kako pecam tu u okolini bara na Moravi stavljao u ogromnu kantu i sve klenove pustao u jednu baricu malo udaljenu od svih ostalih.
Zadnji put sam ciljano otisao na klena bas na toj bari i bilo je vise nego DOBRO...
Sliku bare cu izneti za par dana,trenutno nisam u mogucnosti da odem do vode...



--FOX-- :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb:
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
771
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
Danas smo Strelac i ja posetili Batusinacke bare...
IMG_0529.jpg


Namera i cilj nam je bila zutooka

IMG_0527.jpg


tamo smo zatekli Terzu,ocigledno da je i on isto to ciljao...

IMG_0532.jpg


Probali smo i otuda i odovuda i ovako i onako i rezultat isti ...
nekoliko promasaja i nista zakaceno

IMG_0525.jpg


Sve u svemu malo druzenja, izlazak na vodu i prijatno provedeno prepodne...
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Uboli ste loš dan. Kad Terza slabo prođe - mrka kapa!

Ja tu pecao pre par dana: Terza, Đole i Gringo po 1-2 žute, ja jedini samo 5-6 promašaja.  :blush:

Inače ima i boljih bara (sa više žutooka), recimo one od Niške Banje do Broja 6.

Inače jedan apel za sve bodorkofile: kad pecate na barama u ovom periodu godine, probajte da što manje gazite po plićacima, kako ne biste uništavali ikru štuke. Najbolje je ući u vodu tek tolko da možete da zabacite gde želite, pa kad menjate mesto: nazad, pa obalom, pa opet u vodu. Nikako šetnja plićakom bare!
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
  znam da je off, ali ja sam juce vise blejao u vodu po plicacima nebi li video polozenu ikru po travi. nisam je video
nekoliko sitnih ribica sam video na blic i velika je sansa da su bas to stukice
ja mislim da se stuka izmrestila i da su se ribice izvalile
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
i juce sam bio u obilazak svih bara oko mosta,mrka kapa,samo sitna beavica...zato je karas podivljao,izgleda da je juce uso u mrest,haos koliko ga ima...
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Terza je napisao(la):
i juce sam bio u obilazak svih bara oko mosta,mrka kapa,samo sitna beavica...zato je karas podivljao,izgleda da je juce uso u mrest,haos koliko ga ima...
Šta ćeš bolje,rokaj babušku!
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
neeeee,sad se kresu...ne treba im smetati...to ti je isto ko kad odvezes curu autom u neki "jebernik" i klinci ti se nakace na prozor da gledaju,naravno da automatski izgubis volju za seksom...
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
nisam strucnjak za babusku , ali zar nije rano za njen mrest? obicno je to pocetkom maja , a ova godina bas kasni pa mi cudno da je toliko poranila  ???
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
I ja mislim da im je jos rano. Te sto si ti video su usle iz Morave i verovali ili ne ima ih i po njivama, ne samo barama. Kad ih provale seljaci bice belaja...
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Po mom iskustvu babuška počinje sa mrestom početkom aprila,tako da je ovo okupljanje na površini samo početak,uskoro očekujem da se to dogodi i po dunavskim plićacima!
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
  Batusinacke bare su relativno male i plitke sa dosta trave, to i utice na njihovo brzo zagrevanje i raniji mrest riba.
opozit ovome su vece vodene povrsine, i zapremine (  :doh: )
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Ove bare sa leve strane Morave su plitke i bistre zato se verovatno i brže zagreju. Pre neku godinu prvog aprila sam bio tamo i u plićaku sam gledao povelike babuške u svadbenoj igri i veliki broj cverglana koji ih prate u stopu i za....ju parove.
 
Vrh Dno