Beovica

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Svake godine bar nekoliko dana odvojim za musicarenje beovice. Ako primetim da su raspolozene krupne beovice, ostavicu na miru sve ostale prisutne ribe i loviti njih. Jesu to male ribe, ali uzivanje dolazi iz nase glave. U musicarenju, kao u seksu, kvalitet dozivljaja zavisi od onoga sto imate u mozgu. Nekad je prelepa devojka tako daleka i neosvojiva, da je svoje seksualne potrebe najpametnije zadovoljiti sa nekom skromnijom. Odlazak na musicarenje je nekima od nas slicna potreba. Dok su pegave lepotice raspamecene velikom i mutnom vodom, ne isplati se prevaliti stotine kilometara zbog njih, a pljesak ribe na suvu muvu mozemo doziveti i nadomak svojih kuca. Treba samo naci obliznje bistro jezerce i na musicarski sistem vezati musicu broj 18. A jos ako volite da lovite kapitalne ribe... Ja sam ovih dana lovio beovice od po 20 cm. Uporedio bih to sa pastrmkama od po 1 kg.
 

Laza

Senior member
Učlanjen(a)
25.02.2006.
Poruke
114
Broj reagovanja
0
Znam da ne postoji odredjena musica,ali na koju ih hvatate?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Biko koja sitna muva, ali pazi, desava se da bira. Juce je kupila sa povrsine neke sitne zutozeleme pupoljcice topole i poludeo sam bacajuci im najrazlicitije imitacije, sa vrlo slabim uspehom. Medjutim, obicno se beovica brzo i lako lovi, sto moze biti i prednost.
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.585
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Beovica,hmm..loviti ovu ribu musicom je svakako veliko zadovoljstvo.
Beovica (pogotovo ona krupnija) je izuzetno interesantna za lov,uzima razne msuice na malim brojevima,i pruza mogucnost izbora razlicitih muva,najbolje mi se pokazala osica na 16 i 18 sa gustim nogama,kao i jedna muva koju sam kreirao zove se "sarenica" izezetna je za beovicu radim je na udici 16.


Takodje proverena muva je i zulu palmer na malim brojevima,a na vecim za klena je zakon!

M.Masic.
 

Djenka

Junior member
Učlanjen(a)
24.01.2006.
Poruke
31
Broj reagovanja
0
Slike, Slike... dajte malo, da kopiramo mi sto ne znamo o cemu pricate!!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
vrlo jednostavna muva za vezanje, stara i provereno lovna za mnoge ribe - "Witch"
10.gif

ovde imaš step by step kako se veže http://www.josko.org/vezava/muhe/carnik.htm
Ja sam sa njom iz zafrkancije lovio beovicu na Dunavu kako u suhoj tako i mokroj verziji. Kada mi dojadilo sušiti je lovio sam ispod vodenog filma. Naravno na viđeno, ipak Dunav nije toliko mutan da se vidi riba nešto malo pod površinom. Jednostavno je, nađeš mesto gde je jato beovica i udri. Tu se ponekada zaleti na muvu i neki sabljar.

Može još jedna muva da bude extra uspešna a to je onaj moj beli crvić pogledaj ovde http://www.musicarenje.org/index.php?option=com_smf&Itemid=26&topic=764.0
isto tako možeš da navežeš u crvenoj boji sa malim crvenim repićem ko što ga ima ova gore navedena muva. Te tri muve mogu pokriti sve  tvoje potrebe u mušičarenju beovice. Te muve sudosta vidne i ribama i ribolovcu, zato su tako lovne. Ako budeš vezao ovog mog crviča posebno za beovicu malo manje stavi olova da ne tone pre brzo, ako nemaš olova otešaj malo sa bakrenom žicom, formiraj telo i lovi beovice  ;)
Za takvu igrariju na vodi bi ja po mogučnosti najradije koristio štap #1 ili max 2# sa potpuno mekom akcijom.
Inače, verujem da bi beovicu mogao uspešno loviti sa svakom malom nimficom vezanom na udici veličine #16 pa na niže. Inače ja sam nekoliko večih bocnuo i sa Witchom #12 ali manje udice (19#-16#) su mi se pokazale kao najprimernije.
BIstro :bye:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Hteo sam crvenperke, ali sam "pao na niske grane" pa sam lovio krupne beovice.
main.php

 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Aaaaa, Enigma EMG  865 je vrhunska alatka za lako mušičarenje. Za krupne bodorke i crvenperke, kao i za prosečne lipljene, klenove i pastrmke je ODLIČAN štap.
Ja ne volim da mušičarim isuviše slabim priborom. Kako bih drugačije povremeno izvadio po neko meče? Nikad se ne zna kada će da se pojavi štukica, krupan klen, bucov, karaš ili pastrmka. Sa 865 sasvim normalno se love beovice, ali sa 732 se teško može izvaditi štuka od 3 kg sa 5 kg trave.
Danas sam ovim štapom bacao strimera na udici 3/0 i suvu BWO na broju 18.
E, a ove beovice su stvarno ogromne. Prave nemani, kako napisa Simpson. Šteta je što ova riba ne naraste bar 500g, jer je vrlo snažan i uporan borac. Mikro-borac ;).
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ljudi pre no sto iznesete neki post dobro protalaskajte po Forumu..
Musicarenje beovice koje izneo Randja ima jos na jednom mestu )DUPLIKAT
Isto tako imamo i musicarenje skobalja ..............
Moderatori dilitnite nesto
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
636
Broj reagovanja
18
Zanimljivo musicarenje! Ja stvarno ne mogu da shvatim da ovamo u Zap. Srbiji ne postoji ni jedna bara koja moze da mi obezbedi musicarenje ovakvih vrsta riba (bodorke,crvenperke,stuke...)!

Beovica je legenda od ribe! ;)


PS BlueFox, imas pp!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
"vrhunsko musicarenje beovice"  :D je kada se udaljie ovoliko od obale, evo ovde sam slikao mesto gde sam ju lovio iz čamca na Dunavu
index.php
, Naletali su i poneki sabljari. Od suve mala veštica ili red tag a od mokrih potpoljena ista ta suva  :D ili nešto kao onaj moj crvić (crvene ili krem boje). U daljini se vidi i rumunska obala  :) E taj dan sam lovio samo beovicu i po kojeg sabljara...to je hard level musicarenje  :D za koje je obavezno potreban camac  :D :lol: i iskuuuuustvo  ;)
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Juče sam prvi put u životu (ciljno) lovio beovicu.
Danas idem opet.  :lol:
Nije loše, u ovo gadno vreme, kada su reke velike i mutne, ipak malo vremena odvojiti za zezanje i  pecanje ove ribe suvim mušicama. A imam i novu strunu koju valja ispucati.
Za danas sam spremio par sitnih muva.
 

Prilozi

  • male (Small).jpg
    male (Small).jpg
    43,2 KB · Pregleda: 748

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
MM je napisao(la):
Juče sam prvi put u životu (ciljno) lovio beovicu.
Danas idem opet.  :lol:
Nije loše, u ovo gadno vreme, kada su reke velike i mutne, ipak malo vremena odvojiti za zezanje i  pecanje ove ribe suvim mušicama. A imam i novu strunu koju valja ispucati.
Za danas sam spremio par sitnih muva.
ako ti se pruzi prilika da je lovis na tekucoj brzoj vodi nemoj da je propustis.super je dozivljaj.i kada odes na neku drugu ribu na ceo dan ,u podnevnoj pauzi u plitkom brzaku napecaces se ove ribe koliko hoces  :yeswink:.samo prati povrsinsku aktivnost , i udri po njima.neretko se desava da naletis na krupno jato pa ribe budu i preko 15 cm
zavidim ti jer znam kako ces se danas provesti.bio sam do morave i bara .vodostaj je povisen za skoro dva metra , i nema nikakve povrsinske aktivnosti .tako da ce propasti i ovaj vikend  :'(
a muve su ti super  :tbumb:
 
Vrh Dno