Bledsko jezero

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo odlučio sam da vam predstavim naše jezero. Podrudit ču se to učiniti na što kvalitetniji način. Posebno ču da slikam svako zanimljivo mesto i da vam ga predstavm, da vam pokažem gde se koje ribe najviše zadržavaju. Tako da ako tko od vas dođe na naše jezero a ja budem ko zna gde  :) a vi mislite loviti da vam ne bude trebalo iči okolo i naokolo te se dodatno raspitivati.

Potrudit ču se također napraviti što više lepših fotki sa samog jezera, ribe itd.

Da napomenem ovo nije neka turistička reklama, nemam nikakve profitabilne koristi od toga (na žalost :lol:) nego ja to ovako ko vas kolega i pobratim po stapu;-)

Evo jedne stare fotke, to sam slikao sa jednim starijim digitalnim fotoaparatom. Ribe su bile udaljene od obale nekih dobrih 30m. Jato malo manjih šarana. Beše to u avgustu 2005. čini mi se.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Daj sto vise ovakvih slika i "izreklamiraj" sto vise ovako lepih voda.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ovih dana nam neko oblačno i kišno vreme no ipak sam napravio neke fotke sa našega jezera. nadam se da ču moći što pre da nabavim i polarizaciske leće za fotoaparat pa ću moći da lepše uhvatim ribe i sa fotoaparatom. jezerske pastrmke su češče malo dalje od obale i to slabo uhvatim, šarani su češče u dublljim priobalnim delovima itd... no, evo vam nekih fotki našega jezera, a ako se nateram rano ujutro ustati možda "uhvatim" i neke ozbiljnije ribe ;).
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    76,6 KB · Pregleda: 539
  • bodorke.jpg
    bodorke.jpg
    39,5 KB · Pregleda: 517
  • dsc01346.jpg
    dsc01346.jpg
    58,5 KB · Pregleda: 483
  • dsc01347.jpg
    dsc01347.jpg
    44,3 KB · Pregleda: 461
  • DSC00834.JPG
    DSC00834.JPG
    49 KB · Pregleda: 524
  • dsc01407.jpg
    dsc01407.jpg
    77,9 KB · Pregleda: 539

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Prelepe fotografije sebastiane!
Hvala sto delis ovo sa nama!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo konacno sam uhvatio linjaka ali fotoparatom  :D Več duže vreme ga nisam pronašao kod nas na jezeru. Ovaj je neki manji možda oko 1kg (pre bi rekao 800gr)...Slikano je sa visine. Evo i jednoga šarana 15kg+  :) Šta mislite kako sam se zabavljao...hranio sam takve i manje komade sa trešnjama. Neki poznanici nam doneli punu kutiju trešanja. I tako ja danas jedem te trešnje i kontam da odem na jezero i probam pronači kakvog klena glavonju i slikati ga dok uzima tu trešnju. Bilo je kleniča oko 1,5kg ali onih velikana jok. Turista oko jezera koliko hočete...pa sam sa fotičem oko jezera izgledao kao jedan od njih  :hammer: :D Vreme je bilo malo oblačno što nije ni čudo buduči da nam svaki dan pada kiša. Sve fotke mi nisu baš uspele jer nemam polarizaciska leča na fotoaparatu.
No, ja sam se najviše usredotočio na hranjenje šarana trešnjama. Uzimali su ih bez frke. No mnogo su plašljivi na zvuk polop pa su neki šarani i zbrisali na taj zvuk. Ako sam bacio kakvom šaranu koji je bio nešto dublje nije bio poplašen i lepo se digao i usisao trešnju. Čač bodorke i crvenperke su pokazale veliku zainteresiranost prema ovim crvenim velikim slatkišima ;-) ali su za njih bili ipak pre veliki  :D

------------------------------
13.06.07. 12:32h

Evo da dodam još dve fotke...samo su mi ove uspela, sunce je bilo jako a buduči da još uvek nemam polarizaciska leča na fotiću  :blush: je ovako kako je...
Po fotkama če da ispadne da samo šarana imamo u jezeru  :D :hammer:
No danas sam naišao na ogromno jato...za razliku od prijašnjih dana sada su bili dosta plašljiviji...
Ovo je slikano pod hotlemo Grand Hotel Toplice. Tu je odmah velika dubina i na tim mestima se zadržavaju skoro stalno.
Tako da ako želite loviti šaran na našem jezeru to mesto je dosta obečavajuče ;) (zadnje dve slike)
 

Prilozi

  • dsc02122.jpg
    dsc02122.jpg
    48 KB · Pregleda: 481
  • dsc02121.jpg
    dsc02121.jpg
    47,2 KB · Pregleda: 455
  • tinca tinca.jpg
    tinca tinca.jpg
    66,1 KB · Pregleda: 497

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
još malo sličica  :D
 

Prilozi

  • dsc02167.jpg
    dsc02167.jpg
    79,9 KB · Pregleda: 462
  • dsc02166.jpg
    dsc02166.jpg
    55,4 KB · Pregleda: 448
  • dsc02165.jpg
    dsc02165.jpg
    74,1 KB · Pregleda: 465
  • dsc02164.jpg
    dsc02164.jpg
    84,8 KB · Pregleda: 474
  • 02134.jpg
    02134.jpg
    56 KB · Pregleda: 454
  • 02131.jpg
    02131.jpg
    34,4 KB · Pregleda: 441

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo malo sam se prošečkao oko jezera i tu i tamo po neka štukica vreba, tu i tamo neka manja crvenperkica i bodorkice...ništa naročito... :blush: ipak znam ja gde su i velike  ;) i sutra ako Bog da i ja ako se potrudim možda huknem kakvu štuju jer sutra ide moj novi štap konačno na krštenje (GRXi 7/8).

Lovne dobe i mere ovako izgledaju kod mene na jezeru:
Jezerska pastrmka 1.4. - 30.9. (50cm), Kaliforniska p. 1.4. - 14.11. (24cm), Štuka 1.5. 31.12 (60cm), Smuđ 1.6. -31.12.(60cm), Som 1.7. - 31.12. (70cm), Šaran 1.4. - 31.12. (< 7kg), Linjak 1.7. - 31.12. (30cm), Klen 1.7. - 14.11. (30cm), Crvenperka i bodorka 1.7. - 31.12, Grgeč 1.6. - 31.12. i za jedan dan ribolova pod takvim režimom, gde se pored svega još moraju poštovati i dve zone rezervata koji isto imaju svoje vreme pod kojim se sme i ne smije loviti, sve to za 25€ za jedan dan  :doh: Strogo i skupo, ali užitak je tu loviti. Potpun užitak bi bio mušičarenje iz čamca jer malo je lepih mesta sa obale za zabacivati. 
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo jučer sam se malo sa prijateljima provozao čamcem do otoka i uradio par slika samo za vas  :) Oko otoka sam video lepe velike crvenperke, nešto somiča do 8kg, neke štukice između 45-60cm i po koje deeebelo šaranče. Samo štuku sam uspeo slikati a da se ona vidi na slici. Labud je bio mnogo ljut jer ima svoje gnezdo na otoku i ljubomorno ga brani  :)
 

Prilozi

  • DSC05896.JPG
    DSC05896.JPG
    55,5 KB · Pregleda: 420
  • DSC05894.jpg
    DSC05894.jpg
    43,4 KB · Pregleda: 421
  • DSC05864.JPG
    DSC05864.JPG
    75,1 KB · Pregleda: 445
  • DSC05852.JPG
    DSC05852.JPG
    48,2 KB · Pregleda: 486
  • DSC05849.jpg
    DSC05849.jpg
    37,7 KB · Pregleda: 413
  • DSC05847.JPG
    DSC05847.JPG
    57,5 KB · Pregleda: 381
  • DSC05840.JPG
    DSC05840.JPG
    71,9 KB · Pregleda: 416
  • DSC05836.jpg
    DSC05836.jpg
    67,3 KB · Pregleda: 418

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo još par sličica s jezera, danas sam bio malo u šetnji i u izvidnici  :)
 

Prilozi

  • DSC06111.JPG
    DSC06111.JPG
    49,3 KB · Pregleda: 391
  • DSC06108.JPG
    DSC06108.JPG
    101,3 KB · Pregleda: 391
  • DSC06107.JPG
    DSC06107.JPG
    95,8 KB · Pregleda: 411
  • DSC06106.JPG
    DSC06106.JPG
    67,2 KB · Pregleda: 475
  • DSC06104.JPG
    DSC06104.JPG
    37,4 KB · Pregleda: 433

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kod mene je prije par dana jezero izgledalo ovako, sada se je led otopio. Slikao sam telefonom.
 

Prilozi

  • led.jpg
    led.jpg
    23,2 KB · Pregleda: 361

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Jeste mnogo lepo, ali jeste i skupo. Kako kažeš tu je milina pecati.
Meni je nešto drugo palo u oči, a to niko ne pominje. Vratio sam se unazad i video da je kod Vas apsolutna zabrana ribolova za sve od 1.1. - 1.4.
Ribolov pastrmki i šarana počinje 1.4. , štuka 1.5., smuđ i grgeč 1.6. a ostalo tek 1.7.
Totalna zabrana lova četiri meseca, a onda jedno po jedno - zato i imate dobar riblji fond. Imate sve vrste riba i to kapitalce koje možeš da slikaš ili da pecaš. Šta ko voli. Uživanje je uvek skupo.
To i treba da se plati i nije ti žao.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Rancic je napisao(la):
Jeste mnogo lepo, ali jeste i skupo. Kako kažeš tu je milina pecati.
Meni je nešto drugo palo u oči, a to niko ne pominje. Vratio sam se unazad i video da je kod Vas apsolutna zabrana ribolova za sve od 1.1. - 1.4.
Ribolov pastrmki i šarana počinje 1.4. , štuka 1.5., smuđ i grgeč 1.6. a ostalo tek 1.7.
Totalna zabrana lova četiri meseca, a onda jedno po jedno - zato i imate dobar riblji fond. Imate sve vrste riba i to kapitalce koje možeš da slikaš ili da pecaš. Šta ko voli. Uživanje je uvek skupo.
To i treba da se plati i nije ti žao.

Tačno prijatelju. Bez takvoga režima bi bio totalni javašluk. Neko bi to opravdavao kao da je to tek prava voda na kojoj je teško loviti, kao to je pravi ribolob a ne kao u ribnjaku. Možda bi nekome slovenske vode izgledale kao ribnjak zbog bogatog ribljeg fonda i očuvane prirode ali je to daleko od ribnjaka. Često vidim ljude kako satima sede ili šetaju oko jezera i trude se prevariti kapitalnu ribu pa ipak ostanu i bez željenog ulova. Sve su to manje više divlje ribe kojih je mnogo. Ponašaju se kao i sve ribe u divljini svoje vrste. Zato svaka para uložena u ribolov ovde ima smisla. Iako i ne uloviš ništa ne možeš se vaditi kako si dao pare da pecaš gde ribe nema...ovde je ima u izobilju. Do pravih kapitalaca se ipak ne dolazi baš svaki dan. Za njih treba vreme i mnogo truda, tu mislim na lov grabežljivih riba. Tu se bez čamca može teško šta očekivati. Jedino kapitalne šarane je moguče češče uloviti sa obale ali ako se koristi šaranski pribor. Iako se često jata kapitalnih šarana približe obali i može ih se videti bolje ga je loviti iz čamca. Prvo, ovde je na obali uvek mnogo turista, zabačaji su često jako otežani što zbog ovoga ili onoga, ljudi su često previše znatiželjni pa tako i poplaše ribu ili ti unište koncentraciju. Drugo, ti šaran uz obalu nisu uvek raspoloženi da jedu ili su pod nekim krošnjama gde je ne moguče zabaciti ili su na takvim mestima gde ga je ne moguče izvaditi bez dugačkog meredova. Treče, moguče je prevariti i sa obale (kada muljare blizu ili uz samu obalu)  ali moraš imati tu i nešto sreče da naletiš na šarana/e koji su na takoj poziciji da ti zabacivanje nije problem i da su raspoloženi za hranjenje i da nisu previše duboko...Za mušičarenje je tu čamac najprimerniji ako želimo tražiti prave kapitalce. Do sada sam ja lovio sa obale, ove godine počinjem i iz čamca. Prošle godine kada sam se učio veslati iz mog novog kanuja sam na sredini jezera par puta naišao na jato šarana kako se sunča a neki su nešto i kupili sa površine. Fantastičan prizor. Namnogo zanimljivih prizora sam naišao sa čamcem, obišao mesta na koja se ne može zabacivati sa obale...živim u nadi da ču ove godine dići nekoliko kapitalnih riba loveči iz čamca...naravno da se podrazumeva na ribolov samo sa FF priborom. A Klenovi glavonje svi 50+cm, e to če da bude tako često kao što mi je sada bilo uobičajeno da lovim ove od 45-50cm i to sve na suvu muvu :D  Kanujem sam se prošle godine prikrao takvim glavonjama pod nekim krošnjama oko otoka i kod obale koja je strma i zarasla. Na tim mestima se kriju pravi klenovi i ne može ih loviti nitko ako nema barem nekako plovno sredstvo (čamac...). Nadam se samo da ču biti spretan toliko da veslanjem i približavanjem ne poplašim ribe. Tu če mi dobro doči malo duži izbačaji.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Baš tako kako kažeš prijatelju,
lepo ti jezero - nema kesa, flaša, konzervi, paklica cigareta......
Nije meni žao da platim dozvolu i  kad dođem na pecanje znam i vidim da ima ribe - i samo zavisi od mog znanja i veštine da je prevarim i uhvatim, bilo iz čamca ili ne, a ne zavisi od nekog smrdljivka koji je prethodne noći bacio eksploziv, ili pobio strujom...grabuljanjem, ili lovio ispod mere, ili u lovostaju.
Lako možeš i da planiraš - ove godine kupujem ovo, dogodine ono, za tri godine čamac....
Uzdravlje pecali i čuvajte to
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Rancic je napisao(la):
Baš tako kako kažeš prijatelju,
lepo ti jezero - nema kesa, flaša, konzervi, paklica cigareta......
Nije meni žao da platim dozvolu i  kad dođem na pecanje znam i vidim da ima ribe - i samo zavisi od mog znanja i veštine da je prevarim i uhvatim, bilo iz čamca ili ne, a ne zavisi od nekog smrdljivka koji je prethodne noći bacio eksploziv, ili pobio strujom...grabuljanjem, ili lovio ispod mere, ili u lovostaju.
Lako možeš i da planiraš - ove godine kupujem ovo, dogodine ono, za tri godine čamac....
Uzdravlje pecali i čuvajte to

tacno, znas sta si platio pa ima i smisla...nego petkom i subotom turisti i raskalasena omladina nam bacaju klupe u jezero, flaše i kojekakvo smeče ali to se odma sutradan sve očisti, komunalci dok čiste park čiste i jezero u priobalnom području...čim otopli, odmah več u proleče ronioci čiste dno...jezero se održava na sve moguče načine  :yeswink:
 
Vrh Dno