Boja pozadine prilikom slikanja mušice

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Da li i koliko boja pozadine utiče na sam izgled mušice? O odgovoru na to pitanje razmišljam u poslednje vreme veoma intenzivno. Slikao sam muve i na dlanu i na biljkama i kako sve nisam i većina slika je odlična. Kada napravim muvu i ne vadim je iz stege a hoću da je slikam uglavnom sam do sada u kutiji za slikanje imao crveni papir kao pozadinu i te slike su mi se veoma dopadale. Ovih dana sam pokušao da to promenim i probao sam sa nekoliko boja. Bela i narandžasta su otpale odmah jer su mi nekako bezveze. Crvena, plava, zelena i svetlo plava mi se nekako najviše sviđaju ali sam i dalje u dilemi dali da zadržim crvenu ili da je zamenim plavom ili...

Jeste li razmišljali o uticaju pozadine na izgled slike i same muve?

P.S. Slikao sam jednu šarenu Mustad lososarku za probu i evo kakve sam slike dobio.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ja volim svetlo plavu i plavu mada mogu da prođu i smeđa ili krem.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Slikanje muva je u osnovi tehnička fotografija, pozadina nikako ne bi trebala da utiče na boju mušice niti da se ističe i odvraća pažnju. Samim tim ajbolje su neke neutralne hladne svetle boje sivo/plavo/zeleno/ljubičastih nijansi.
Ni bela ni crna ni crvena iako sam ja uvek za crveno-belu  :D
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Odlicna ti ona lososarka na plavoj pozadini  :yeswink:  ;)
 

djole10

Junior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
69
Broj reagovanja
0
Lokacija
Požarevac
Po meni je najbolja boja koju nemaš na mušici, da bi boje materijala došle do izražaja  :whistle:
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Meni se crna tkanina pokazala kao najbolja pozadina za fotografije. Nažalost ne može uvek tako lepo da istakne boje pa joj kao alternativu koristim belu ili plavu.
Ipak pozadina i nije toliko bitna koliko je bitno osvetljenje.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
najbolja pozadina po meni je poledjina velike fotografije. odlicno pije svetlost i veoma malo reflektuje pa mi fotografije ispadnu odlicne
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Ja sam se malo zaluđivao na ovu temu i ustanovio da je mnogo bolja slika ako za pozadinu imamo neku matiranu površinu, nikako glatku. Ova prva upija i ne reflektuje svetlost dok ova druga može malo da pravi probleme ako se ne postavi u odgovarajući ugao u odnosu na izvor svetla.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
platno je super ili u mom slučaju pvc ploča (foam) uglavnom plave boje
 
Vrh Dno